Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Piliečių chartija – bendras bandymas gerinti paslaugas

Piliečių chartija – bendras bandymas gerinti paslaugas (4)

2019-11-08

Piliečių chartijos rengėjas prof. Rimantas Dapkus seniūnijose aiškino šio dokumento paskirtį ir svarbą bei kvietė išsakyti, kokios savivaldybės teikiamos viešosios paslaugos gyventojų netenkina. J. Stanaitienės nuotr.

Šią ir ateinančią savaitę rajono seniūnijose aptariama piliečių chartija – į susitikimus kviečiami politikai, savivaldybės vadovai ir specialistai, seniūnaičiai, bendruomenių bei verslo atstovai.

Didelio projekto dalis

Piliečių chartija – keturių Tauragės apskrities savivaldybių vykdomo projekto „Paslaugų ir asmenų aptarnavimo kokybės gerinimas savivaldybėse“ dalis.

Šiam projektui Jurbarko r. savivaldybės taryba pritarė dar 2016 m. Projekto pareiškėja – Pagėgių savivaldybės administracija.

Projekto vertė per 930 tūkst. Eur, iš kurių beveik 800 tūkst. Eur – Europos Sąjungos fondų lėšos.

Savivaldybės partnerės pasirašė jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį ir įsipareigojo 2017-2020 m. savo biudžetuose numatyti 15 proc. bendrojo finansavimo nuo kiekvienai savivaldybei tenkančios projekto vertės.

Savivaldybių taryboms apsisprendus dalyvauti projekte pagal Vidaus reikalų ministerijos parengtus finansavimo aprašus buvo parengtas projektas.

Projekte numatytos priemonės, skirtos gerinti aptarnavimo kokybę savivaldybių administracijose, dėmesio skirta darbuotojų kompetencijai kelti, o dviejose savivaldybėse – Jurbarko r. ir Šilalėje – parengtos piliečių chartijos.

Pagrindinis projekto tikslas – pagerinti asmenų aptarnavimo kokybę savivaldybės administracijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, didinti teikiamų paslaugų prieinamumą diegiant vieno langelio principą, piliečių chartijoje įtvirtinti susitarimą tarp gyventojų ir savivaldybės dėl paslaugų kokybės, būdų jos pasiekti ir atsakomybės už susitarimo vykdymą prisiėmimo.

Taip pat planuojama sukurti stebėsenos sistemą, kuri leistų identifikuoti besikeičiančius gyventojų poreikius ir į juos reaguoti.

Pirmas projekto etapas pradėtas įgyvendinti 2018 m. pavasarį.

Jo trukmė – 21 mėnuo, tačiau nespėjus jo užbaigti šiemet, terminas buvo pratęstas.

Šiam etapui skiriama 427 tūkst. Eur ES parama, savivaldybių indėlis – per 75 tūkst. Eur.

„Tokie projektai įgyvendinami visoje Lietuvoje. Tai – didžiulis projektas. Didžioji dalis veiklų – taip vadinamos minkštosios, kurių rezultatus sunku apčiuopti. Buvo atlikta mokslinė studija, gyventojų apklausa, dabar rengiama piliečių chartija, nemažai lėšų numatyta mokymams“, – sako projekto koordinatorė, savivaldybės Dokumentų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Danutė Matelienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook