Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rajono vadovų turas startavo Viešvilėje

Rajono vadovų turas startavo Viešvilėje (2)

2018-03-08

Vasarį Jurbarko r. savivaldybės taryba patvirtino tarybos ir mero Skirmanto Mockevičiaus bei savivaldybės administracijos ir jos direktorės Vidos Rekešienės veiklos ataskaitas. Pagal susiklosčiusią tradiciją kovo pradžioje savivaldybės vadovai rengia susitikimus su seniūnijų gyventojais ir pristato pernai nuveiktus darbus. Pirmasis susitikimas įvyko Viešvilėje.

Keliaus po rajoną

Teikti ataskaitas savivaldybės vadovus įpareigoja Vietos savivaldos įstatymas ir Jurbarko r. savivaldybės tarybos veiklos reglamentas. Apie svarbiausius darbus ataskaitų teikėjai gyventojams pasakoja patys seniūnijose.

Šiemet bus surengta 12 susitikimų. Pirmieji kovo 5 ir 6 d. įvyko Viešvilėje ir Smalininkuose. Paskutiniai apie ataskaitas išgirs Jurbarko gyventojai – jie į miesto seniūnijos salę kviečiami kovo 26 d.

Drauge su savivaldybės vadovais į susitikimus vyksta to pageidaujantys tarybos nariai, policijos, priešgaisrinės tarnybos, aplinkosaugos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

Svarbiausia žinia

Valdžios ataskaitų klausėsi artipilnė Viešvilės seniūnijos salė. Susirinkusiuosius pasveikino meras S. Mockevičius. „Neatsitiktinai susitikimus pradedame Viešvilėje. Nors ji rajono pakraštyje, bet tikrai nepamiršta. Jei paskaičiuotume, kiek dėmesio yra sulaukusios seniūnijos, Viešvilės seniūnija būtų tarp pirmaujančių. Ji turi savo specifiką – pasienis, pakraštys, buvusi Vokietija. Seniūnija turi ir savo problemų, bet ir labai puikių perspektyvų“, – sakė meras.

Apie nuveiktus darbus meras kalbėjo nedaug, pakvietė pasinaudoti pagalbos jaunoms šeimoms projektu, kurį vykdo Jurbarko švietimo centras. „Seniūnijose gausu jaunų šeimų, kurios neturi įgūdžių auginti vaikus, todėl šis projektas gali joms padėti“, – sakė S. Mockevius.

Savo kalboje meras daugiausia dėmesio skyrė būtent seniūnijos problemoms. Dėl vis stringančio Klaipėdos gatvės rekonstravimo projekto savivaldybės vadovas kaltės neprisiėmė. Pasak jo, darbus planuoja ir finansuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, o savivaldybės tam neturi beveik jokios įtakos – gali tik balais įvertinti numatomus tvarkyti kelius. Kas numatoma daryti šiemet Viešvilėje, Jurbarko savivaldybės vadovai dar neinformuoti, nes tokių žinių dar nepateikė Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Didžiausias viešviliečių galvosopis – tuštėjantys „Skalvijos“ vaikų globos namai. Pasak mero S. Mockevičiaus, savivaldybės laukia du iššūkiai: perimti vaikų globos paslaugą iš valstybės ir pasirūpinti liekančiais pastatais.

Netrukus į Smalininkus turėtų išsikraustyti paskutinė šeimyna, gyvenanti vaikų globos namuose. Viešvilėje liks dvi nuomojamuose namuose įsikūrusios šeimynos. Kur bus iškelta vaikų globos namų administracija, meras pasakyti dar negalėjo.

Plojimų sulaukė nedrąsus mero pasvarstymas, kad galbūt vaikų globos namų pastatuose įsikurs karinis batalionas. Kovo 1 d. rajone viešėjo Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su komanda, karinių struktūrų atstovai. „Ministras su kariškiais apžiūrėjo pastatus Viešvilėje. Tačiau jie svarstė ir kitus variantus, todėl šiandien drauge su jūsų bendruomenės pirmininku Andriumi Šašiu dar išsiuntėme Krašto apsaugos ministrui laišką ir tikimės, kad jo pasirinkimas bus Viešvilė“, – sakė meras.

Kelis šimtus karių ir apie pusantro šimto aptarnaujančio personalo turinčio karinio bataliono atsiradimas Viešvilėje garantuotų naujų darbo vietų, paslaugų kūrimą. Kariuomenei reikalinga apie 15 ha teritorija, todėl būtų renovuojami ir net statomi papildomi pastatai, tai garantuotų darbą ir statybininkams.

Nėra abejonės, kad tokiems planams tapus tikrove Viešvilė suklestėtų. Tačiau tam reikia visos bendruomenės pastangų. „Labai svarbus ir bendruomenės nusiteikimas, geranoriškumas, palaikymas. Jei dirbsime drauge, galime pasiekti daug ko“, – tikino S. Mockevičius. Jis prašė viešviliečių pasirūpinti ištuštėjusiais vaikų globos namų pastatais, kad jie nebūtų nuniokoti, kol bus priimti sprendimai.

Apie ūkį

Administracijos direktorė Vida Rekešienė daugiausia kalbėjo apie ūkinius reikalus. Valdininkė išskyrė pernykštę ekstremalią padėtį žemės ūkyje, kuri neatšaukta ir dabar, verslininkų prisidėjimą darbu ir lėšomis prie savivaldybės projektų ir bešeimininkio turto tvarkymą. „Ir toliau kviesime gyventojus prisidėti tvarkant savo miestą, kaimą. Tai turi rūpėti visiems. Mes darbų padarome daug, tačiau skaudu, kai už padarytus darbus retai sulaukiame gero žodžio, dažnai – tik priekaištų“, – guodėsi administracijos direktorė.

V. Rekešienė patikino, kad šiemet, kaip ir pernai, bus stiprinama seniūnijų materialinė bazė, bus galima įsigyti reikalingos technikos, įrangos. „Seniūnai žino – pusę sutaupai, kitą pusę – pridėsime“, – mokė direktorė.

Administracijos direktorė pristatė įgyvendintus projektus, patikino, kad šiuo metu pradėti arba vykdomi dar 14 projektų, o penkiems pateiktos paraiškos. Pasak jos, darbams itin koją kiša nuolat keičiami įstatymai, savivaldybėms deleguojamos funkcijos, kurias reikia sugalvoti, kaip įgyvendinti. „Rajonas, kaip ir visa Lietuva, traukiasi. Kas mėnesį matau, kad gyventojų sumažėja bent po penkias dešimtis. Uždaromos mokyklos, reikia pasirūpinti pastatais, pašalpų gavėjų – nemažėja“, – problemas vardijo V. Rekešienė. Tačiau savivaldybės administracijos darbu vadovė sakė esanti patenkinta.

Apie ūkiškus reikalus daugiausiai kalbėjo ir Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas. Pirmiausia jis pasidžiaugė Viešvilės ugniagesių savanorių komanda – pirmąja rajone, galinčia tapti pavyzdžiu visai Lietuvai. „Komandoje dabar 16 žmonių, tačiau turėtų būti bent 30“, – optimistiškai kalbėjo seniūnas.

V. Kucinas pasidžiaugė sutvarkytu Klaipėdos gatvės apšvietimu, kuriam pinigų skyrė savivaldybė, o darbus atliko pati seniūnija, pamažu tveriama kapinių tvora.

Pažadų nedalijo

Kaip ir visur, Viešvilėje yra ir problemų, kurias viešviliečiai pabandė įvardyti rajono vadovams. Seniūnas V. Kucinas ir gyventojai klausė, ar nėra jokių galimybių į Viešvilės dalį, vadinamą Drūtgaliu, įvesti vandens tiekimo ir nuotekų tinklų. „Visa Viešvilė sutvarkyta, o mūsų kaimukas pamirštas. Juk ir Europos Sąjunga reikalauja ekologijos ir tvarkos. Kada pas mus civilizacija ateis?“ – klausė Drūtgalio gyventojai.

Deja, jiems gerų žinių meras S. Mockevičius neturėjo. Iki 2020 m. Drūtgalyje vandentvarkos projektų nesuplanuota, o kas bus toliau – neaišku. Meras siūlė apsvarstyti alternatyvas – vietinio gręžinio įrengimą.

Viešvilės bendruomenės centro „Skalvija“ pirmininkas A. Šašys prašė savivaldybės vadovų apsvarstyti galimybę perimti savanorių ugniagesių naudojamas patalpas pagal panaudą. „Gal taip būtų lengviau tvarkytis“, – svarstė A. Šašys. Meras buvo kitos nuomonės, tačiau pažadėjo prašymą svarstyti.

V. Kucinas priminė, kad Viešvilės seniūnijos žmonės atliko didžiulį darbą rinkdami medžiagą monografijai apie miestelį. „Dar 2009 m. iškilmingai pasirašėme po ketinimu išleisti knygą. Šiuo metu turime surinkę 24996 Eur. Trūksta vos 2846 Eur. Jei savivaldybė tiek skirtų, jų dalis knygos leidyboje siektų 25 proc.“, – pagalbos prašė seniūnas. Savivaldybės vadovai priminė, kad viešviliečių knygai jie jau skyrė 4100 Eur, o tarybos narys Algirdas Gudaitis paragino Viešvilės bendruomenę kreiptis į tarybos narius ir prašyti vieną mėnesį atsisakyti atlyginimo ir taip paremti knygą.

Apie dar vieną Viešvilės problemą – ambulatoriją prabilo pats meras S. Mockevičius. Neseniai gydymo įstaigą paliko ilgametė gydytoja, dabar jai laikinai vadovauja Šimkaičių ambulatorijos vadovė Laima Balseraitienė, atvyksta gydytojas iš Tauragės. „Jūs turite apsispręsti, ar norite savarankiškos įstaigos, ar prijungtos prie Jurbarko PSPC. Paslauga jums liktų, tik neliktų ambulatorijos vadovo. Turime pavyzdį Veliuonoje, kur prie didelės įstaigos prijungta ambulatorija puikiai dirba“, – sakė meras. Bendruomenė sprendimą pažadėjo priimti artimiausiu metu.

Išklausę pranešimų apie nusikaltimus Viešvilėje, kiaulių maro pavojus, būtinybę įrengti dūmų detektorius, naujas taisykles pasienyje bei tarybos narių prisistatymus viešviliečiai skubėjo namo su mero ir administracijos direktorės ataskaitomis rankose, tikėdamiesi, kad kitais metais jose bus aprašyta dar daugiau darbų, nuveiktų Viešvilėje.

Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook