Balsavimas

Ar turite savo favoritą tarp septynių kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės merus kovo 3 d. rinkimuose?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rinkiminė kova įsisiūbuoja – aiškūs visi kandidatai

Rinkiminė kova įsisiūbuoja – aiškūs visi kandidatai (8)

2019-01-04

Šios kadencijos savivaldybės tarybai liko vos keli posėdžiai, tačiau didelė jos dalis po rinkimų tikėtina vėl prisieks – iš 25 tarybos narių kovo 3 d. vyksiančiuose rinkimuose nekandidatuoja tik keturi. J. Stanaitienės nuotr

Iki savivaldybių tarybų rinkimų liko vos 57 dienos. Nors Jurbarko r. rinkimų apygarda dar nemirga kandidatų nuotraukomis ir viešos rinkimų kampanijos požymių kol kas nedaug, esami ir būsimi politikai dirba ir ieško rinkėjų prielankumo. Kovo 3 d. teisę balsuoti turintys rajono gyventojai merą rinks iš septynių kandidatų. Dėl savivaldybės tarybos narių mandatų varžysis septynios partijos ir du visuomeniniai rinkimų komitetai.

Ne pirmi rinkimai

Nors Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko r. skyriaus pirmininkui Daivarui Rybakovui prasidėjęs rinkimų maratonas puikiai žinomas, kandidatu į tarybos narius-merus jis keliamas pirmą kartą. Per praėjusius savivaldos rinkimus rajono konservatoriai į merus delegavo partijos veteraną Antaną Kazakevičių, tačiau per rinkimų kampaniją kilo abejonių, ar patys savo kandidatą tikrai rėmė ir už jį agitavo.

Dabartinis konservatorių kandidatas tiki bendrapartiečių parama ir nebijo pastabų ar išsakomų pretenzijų. Pasak D. Rybakovo, vyksta normalus darbas, prasidėjo rinkimų kampanija ir todėl labai svarbu, kad kiekvienoje diskusijoje būtų pasiektas konkretus sprendimas.

Jurbarko liberalai į Liberalų sąjūdį drebinančius skandalus neįsivėlė ir po rinkimų komitetus neišsilakstė. Sąrašo viršuje – beveik tos pačios pavardės. Iš dabartinių penkių rajono tarybos narių nekandidatuos tik Stasys Makūnas. Pirmuoju sąraše įrašytas skyriaus pirmininkas Gvidas Byčius, o kandidatu į merus liberalai iškėlė Seimo narį Ričardą Jušką. Per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus už liberalus Jurbarko rinkimų apygardoje balsavo daugiausia rinkėjų – 2381. Nors jie, kaip ir socialdemokratai, taryboje turėjo penkias vietas, artimiausius konkurentus aplenkė 337 balsais.

2015 m. renkant savivaldybės merą pirmajame ture lyderiavo R. Juška, tačiau per antrąjį turą 870 balsų jis nusileido dabartiniam rajono merui Skirmantui Mockevičiui, iškart sutelkusiam jį parėmusią koaliciją

S. Mockevičius ir šįkart save išsikėlė pats, tačiau kova dėl valdžios gali būti sunkesnė. Pastarąjį kartą rinkėjai lūkesčius siejo su nauja pavarde Jurbarko politinėje padangėje, dabar jie vertins ketverių metų darbą. Kad konkurencija dėl rinkėjų balsų bus gerokai sudėtingesnė, galima spręsti remiantis metų pradžioje portalo alfa.lt atliktu tyrimu. Portalas kvietė įvertinti savivaldybių merus ir bandė išsiaiškinti, kas lemia gerus rezultatus, kokios nesėkmių priežastys, silpnos vietos. Kaip skelbia alfa.lt, iš kiek daugiau nei 1500 dalyvavusiųjų apklausoje, 1099 Jurbarko r. savivaldybės mero S. Mockevičiaus darbą vertino neigiamai, 453 – teigiamai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook