Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Savivaldybė kratosi pastatų vaiduoklių

Savivaldybė kratosi pastatų vaiduoklių (2)

2018-06-13

1972 m. iškilmingai atidarytas „Gandriuko“ lopšelis-darželis vėliau tapo „Šaltinėlio“ pradine mokykla, o dabar bene dešimtmetį pastatas stovi tuščias ir niekam nereikalingas.

Buvę gražūs, erdvūs ir labai reikalingi pastatai virto neslopstančiu galvos skausmu jų šeimininkams. Gegužės 30 d. posėdžiavusi savivaldybės taryba rado sprendimą, kaip atsikratyti tik rūpesčius keliančių statinių – juos parduos.

Rajono taryba nutarė viešame aukcione parduodamo Jurbarko r. savivaldybės nekilnojamojo turto ir nekilnojamųjų daiktų sąrašą papildyti buvusiu lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ pastatu, senąja Jurbarkų kontora ir kultūros namais bei Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijai priklausančia katiline Tamošių kaime.

Bene daugiausia diskusijų kelia Jurbarko Naujamiesčio pagrindinei mokyklai priklausantis „Šaltinėlis“.

Apie dešimt metų tuščią pastatą vis svajota atgaivinti. Pernai buvo sudaryta net speciali darbo grupė, vadovaujama mero Skirmanto Mockevičiaus.

Būrys rajono politikų ir savivaldybės administracijos specialistų aiškinosi, kam būtų galima panaudoti pastatu šmėkla virtusį „Šaltinėlį“. Svajoklių galvose sukosi sveikatingumo centras su nedideliu baseinu, pirtimis, sporto sale, maitinimo ir apgyvendinimo paslaugomis. Buvo svarstytos galimybės pirkti statybos ekspertų paslaugas ir profesionaliai įvertinti pastatų būklę.

„Šaltinėlio“ langai išdaužyti, o jei koks likęs, tai supuvusiais rėmais, nes niekas nekeista nuo pat pastatymo 1972-aisiais. Kiauras stogas tapo dirva medeliams augti, sienų siūlės ištrupėjusios, praleidžia vandenį, įėjimų tambūrų mūrinės sienos nuirusios... Šis bėdų sąrašas susidarytų labai ilgas. Juo labiau kad nenaudojamą pastatą niokojo ne tik laikas, bet ir čia pramogų ieškantys paaugliai, girtuokliai ar vienas kitas benamis. Nors vartai užrakinti, pakabinti ženklai, kad pašaliniams vaikščioti draudžiama, bet triukšmaujančius „lankytojus“ neretai teko vaikyti gyventojų iškviestai policijai.

Numatyta ekspertizė buvo atlikta ir, atskyrus vandalų padarytą žalą, pastato konstrukcijos įvertintos gana palankiai. Pasak savivaldybės administracijos vyriausiosios architektės Gražinos Gadliauskienės, ekspertizės išvadose pastato griauti nesiūloma. Tačiau ką jame veikti, savivaldybė taip ir nesugalvojo, o jei kokių pamąstymų ir būta, pinigų jiems įkūnyti – tikrai ne.

Savivaldybės meras S. Mockevičius patvirtino, kad nepavyko rasti finansavimo „Šaltinėlio“ rekonstrukcijai ir pastatą prikelti miesto bendruomenės reikmėms, o gauti lėšų naujo pastato statybai būtų dar sunkiau. Tuščias pastatas ne tik nyksta, bet dar ir reikalauja papildomų išlaidų priežiūrai.

„Šaltinėlio“ pradinę mokyklą 2003 m. perėmė dabartinė Jurbarko Naujamiesčio pagrindinė mokykla. Vaikų mažėjo, ir „Šaltinėlio“ perspektyvos darėsi vis niūresnės. 2009 m. rugsėjo 1-osios skambutis čia jau nesuskambėjo, o tvarkingas pastatas gana sparčiai virto vaiduokliu.

Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos direktorės įsakymu sudaryta komisija, įvertinusi buvusius lopšelio-darželio pastatus ir kas likę iš aplinkinių kiemo statinių, šių metų balandį konstatavo, kad mokyklos veiklai avarinės būklės turto nereikia, ir siūlo jį parduoti viešame aukcione.

Panašią pažymą ruošiant savivaldybės tarybos sprendimo projektą pateikė ir Jurbarkų seniūnija, siūlydama į viešame aukcione parduodamų objektų sąrašą įtraukti buvusius kultūros namus-kontorą.

Dėl Jurbarkuose, Ryto gatvėje, esančio pastato kažkada buvo suremta nemažai iečių. Atrodė, kad juo besidominčiųjų yra. Anksčiau pretenzijų į pastatą turėjo ir Jurbarkų bendruomenė. Tačiau dabar nuo visiško sunykimo jį gelbsti tik vienintelė padėvėtų drabužių parduotuvė.

Pasak Jurbarkų seniūno Audronio Kačiušio, kol yra nors kokios gyvybės, vandalai pastato stipriai nenusiaubia – jei išmuša kokį langą, seniūnija pasirūpina jį užkalti. Seniūno nuomone, pastato niekam nereikia, lieka tik pareiga jį prižiūrėti.

Jurbarkų bendruomenės centrui patalpų reikėtų, tačiau 812 kv. m erdvė per didelė, o planai tokį pastatą prikelti, po to ir išlaikyti, apskritai būtų per sunkūs. Todėl jų niekas nė nesvarsto. Bendruomenės pirmininkas Ramūnas Siniauskas sako, kad Jurbarkų bendruomenės centrą su pastatu Ryto g. 2 sieja tik registracijos adresas.

Buvusių Jurbarkų kultūros namų-kontoros likutinė vertė – vos 11 tūkst. eurų. „Šaltinėlis“ Jurbarke įvertintas kiek per 43 tūkst. eurų, tačiau tai irgi likutinė vertė, o ne suma, už kurią bus bandoma parduoti statinį. Aukcione kaina turėtų gerokai susitraukti, tačiau iki jo – dar ilgas kelias tvarkant dokumentus.

Jolita Pileckienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook