Balsavimas

Ar Jurbarke reikalingas kolumbariumas?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Savivaldybė planuoja naujųjų kapinių plėtrą

Savivaldybė planuoja naujųjų kapinių plėtrą (0)

2017-05-15

Pernai miesto seniūnija išdavė 170 leidimų laidoti Jurbarko kapinėse, o supilti smėlio kauburėliai priminė ir artėjančią problemą – būtina pasirū- pinti nauju kapinių plotu. J. Pileckienės nuot

Naujosiomis vis dar tebevadinamos Jurbarko kapinės anaiptol ne naujos, o jas įrengiant laidoti paruoštas plotas sumažėjo bene iki kritinės ribos. Laidojimo paslaugomis užsiimantys verslininkai tikina, kad delsiant plėsti teritoriją vėliau kils rimtų problemų.

Iškėlė problemą

Jurbarko miesto seniūnijos duomenimis, pernai laidoti Jurbarko kapinėse buvo išduota 170 leidimų. Senosiose miesto kapinėse leidžiama laidoti tik jau esančiose artimųjų kapavietėse, o nauji smėlio kauburėliai dažniausiai kyla Kalnėnuose. Ant pirmųjų čia pastatytų paminklų mirusiesiems atminti iškalti 1993-ieji, 1994-ieji metai. Metai po metų liūdną statistiką pildo vis tolyn rikiuojamos kapaviečių eilės. Užlaidota didžioji dalis naujųjų kapinių paruoštos teritorijos, todėl neatsitiktinai politikai ir valdininkai susirūpino šių kapinių perspektyva.

„Po metų kitų jau bus vėlu kalbėti apie nepadarytus darbus. Būtina kuo skubiau paruošti teritoriją, išpjauti medžius ir, svarbiausia, išrauti kelmus, kad žemė susigulėtų. Kitaip ten kasant duobę ji įgrius“, – problemą išsakė rajono tarybos narė Zita Sorokienė. Ji kėlė klausimą ir dėl kolumbariumo Jurbarke. „Vis dažniau žmonės renkasi kremavimą, o kolumbariumo Jurbarko kapinėse nėra, manau, kad atsiliekame nuo laikmečio ir besikeičiančių tradicijų. Juo labiau kad gretimi rajonai mus jau aplenkė“, – kalbėjo Z. Sorokienė.

Sujudę valdininkai žingsnį kitą į priekį žengė. Pasak savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo Viktoro Ganusausko, darbai paskirstyti specialistams, ir iki birželio 1-osios paaiškės, kas naujosiose kapinėse suplanuota šiemet, o kam prireiks platesnės diskusijos ir politikų apsisprendimo skiriant lėšas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
„Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook