Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Seimo narys patarė... klausti

Seimo narys patarė... klausti (3)

2018-10-17

Spalio 5 d. „Jurbarko socialinių paslaugų“ salėje su rajono socialiniais darbuotojais susitikęs Seimo narys Tomas Tomilinas bandė jiems įpūsti aktyvumo  ir  patiems aiškintis, kam naudojami socialinėms reikmėms skirti pinigai. 

Kantrūs socialiniai darbuotojai Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojo T. Tomilino  neatakavo nei dėl mažų atlyginimų, nei dėl per juos išreiškiamo valstybės požiūrio į šią darbo sritį, tačiau Seimo narys ragino pasyvumą vyti į šalį. T. Tomilino įsitikinimu, socialiniai paramai skiriamos lėšos labiausiai turi rūpėti socialiniams darbuotojams. Ne naujiena, kad savivaldybės taupo šias lėšas ir paskirsto visai kitoms reikmėms. „Ar žinote, kokie savivaldybės sprendimai? Kur tie pinigai nueina, kas finansuojama? Ar valdot tą informaciją, kur taryba paskiria likusias lėšas, nes jos gali būti nukreiptos jūsų atlyginimams didinti“, – kalbėjo T. Tomilinas.

Pasak jo, socialinių darbuotojų bendruomenei šiuos dalykus verta išsiaiškinti, o turint skaičius, ginti savo interesą kolektyviai. „Šie pinigai nukreipiami ne socialinių darbuotojų algoms. Susirinkit ir panagrinėkit – galbūt jie skiriami labai reikalingiems tikslams, bet turite žinoti, dalyvauti priimant tuos sprendimus“, – sakė Seimo narys.

T. Tomilino žodžiuose tiesos yra. Pernai Jurbarko r. savivaldybė nepanaudotas lėšas piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams teikti skyrė ir gydymo įstaigoms (19,9 tūkst. Eur), moksleivių, jaunimo ir suaugusiųjų sprotui – 24 tūkst. Eur, Senovinės technikos muziejui – 12,5 tūkst. Eur. Kitoms, ne socialinei paramai skirtoms reikmėms finansuoti, savivaldybė panaudojo 56,4 tūkst. eurų.

Kur kas didesnė suma, numatyta socialinei paramai, kitoms reikmėms buvo panaudota 2016 m. Tuomet savivaldybė išleido 274 tūkst. eurų.

Tiesa, kad socialinių darbuotojų atlyginimų niekas didinti neskuba. Susitikime dalyvavusio rajono mero Skirmanto Mockevičiaus nuomonė dėl sutaupytų lėšų kiek kitokia. Pasak mero, prognozuoti, kiek bus sutaupyta socialinėms reikmėms skirtų lėšų, sunku, o žadėti padidinti atlyginimus avansu niekas negali. Jis abejojo, ar sutaupyta suma galėtų būti vienas iš atlyginimų didinimo šaltinių.

Meras apie geresnius laikus socialiniams darbuotojams neužsiminė, nors Jurbarko r. savivaldybėje socialinių darbuotojų atlyginimai yra vieni mažiausių šalyje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktais 2018 m. pirmo pusmečio duomenimis, rajono socialiniai darbuotojai iki mokesčių uždirbo 626 eurus.

Vardydamas geras žinias, T. Tomilinas minėjo iš mirties taško pajudėjusias pensijas. Pasak jo, pensijos dabar apsaugotos nuo privačių fondų kišimosi, tie, kas melžė „Sodrą“, to daryti negalės, o jaunų žmonių pensijomis rūpinsis valstybė, o ne dabartiniai pensininkai. „Su pensijomis situacija gerės, „Sodroj“ sukauptas rimtas rezervas“, – teigė Seimo narys. Jis atkreipė dėmesį, kad augant pensijoms, svarbu akcentuoti moterų pensijas, kurios yra mažesnės nei vyrų.

Prabilęs apie vyresnius žmones, su jais T. Tomilinas siejo ir provincijos ateitį. Pasak Seimo nario, tai sunkus klausimas, tačiau reikia nustoti svajoti, kad kažkas atveš gamyklas. „Mūsų ateities darbas susijęs su senelių globa, su socialinių problemų inovatyviu sprendimu. Investuokime į savo kompetenciją socialinėje sferoje ir pamatysime, kad bus tų pajamų. 60 proc. ekonomikos yra paslaugos“, – teigė T. Tomilinas ir ragino kalbėti ne apie stakles ar gamybą, bet apie tai, kokias paslaugas galima plėsti.

Ir Seimo narys, ir atvykusios socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjos Kristina Paulikė bei Daiva Urbonaitienė pristatė kitas planuojamas permainas. Svarbi informacija apie socialinių įmonių ribojimą ir neįgaliųjų įtraukimą į bendrą darbo rinką. Įdarbinti neįgaliuosius visų pirma bus skatinamas viešasis sektorius. Nors svečiai sutiko, kad įgyvendinti šiuos planus provincijoje bus nelengvas uždavinys.

Buvo užsiminta ir apie psichikos negalią turinčių žmonių įdarbinimą, senelių globos įstaigų plėtros galimybes, vaikų globos namų perdavimą savivaldybei, socialinių darbuotojų kvalifikacijos problemas. Trumpai aptarus aktualijas, Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas socialinius darbuotojus ragino aukštyn pakelti galvas. „Noriu išmušti iš socialinių darbuotojų tą nepilnavertiškumo jausmą, kad tarsi jūs esate skolingi verslui, lyg būtumėte išlaikytiniai. Nieko jūs neskolingi, o ekonomikoje viskas susiję ir viešasis sektorius neblogesnis negu privatus“, – sakė T. Tomilinas. Seimo narys drąsino socialinius darbuotojus: „Nėra taip, kad verslininkai jums daro paslaugą mokėdami pinigus į biudžetą. Jūs taip pat nešat naudą.“

Jolita Pileckienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook