Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Seniūnaičių pastangos valdžiai neįdomios

Seniūnaičių pastangos valdžiai neįdomios (1)

2019-07-14

Pėsčiųjų taku tarp Algirdo g. 12 ir 14 namų kasdien praeina daug žmonių, tačiau tamsiu paros metu čia nesaugu – nežybsi nė viena lempa, todėl miesto seniūnaitijų seniūnaičiai šią problemą kelia ne vienerius metus. J. Pileckienės nuotr.

Jurbarko seniūnaičiai jau ne pirmą kartą imasi pėsčiųjų tako tarp Algirdo gatvės 12 ir 14 namo apšvietimo reikalų. Gegužės 16 d. jie kreipėsi į savivaldybės tarybą, prašydami spręsti šį klausimą, tačiau raštas politikus pasiekė tik po gero mėnesio, kone paskelbus jo paiešką. Net ir pasiekus adresatą, naudos nedaug: savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė seniūnaičiams jau atsakė – nėra galimybės.

Kreipėsi ir anksčiau

Miesto seniūnaičiai savo sueigose pėsčiųjų tako apšvietimo problemą kelia ne pirmą kartą ir teigia, kad savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė esą žadėjo, jog lempos čia atsiras. Kęstučio seniūnaitijos seniūnaitis Džeraldas Kiulkaitis sprendimą kreiptis į rajono tarybą paaiškina labai paprastai – gal išgirs politikai ir ras sprendimą, nes savivaldybės vadovai, panašu, jo nė neieško.

Seniūnaičiai savivaldybės tarybai priminė, kad kvartalas prie Algirdo g. 14 ir V. Kudirkos g. 26 namo buvo sutvarkytas 2014 m. – įrengtos automobilių, vaikų žaidimo, krepšinio aikštelės, nutiesti šaligatviai ir takai.

Tuomet tarp Algirdo g. 12 ir 14 namų buvo įrengtas pėsčiųjų takas. Laikas patvirtino, kad jis šioje vietoje suplanuotas ne atsitiktinai – taku kasdien vaikšto daug jurbarkiečių. Šis takas nuo „Maximos“ prekybos centro Algirdo gatvėje veda į kitas Jurbarko naujamiesčio gatves. Per mokslo metus juo į mokyklą ir namo keliauja vaikai.

Vardan gyventojų saugumo

Pasak Dž. Kiulkaičio, nors taku naudojasi labai daug gyventojų, jis neapšviestas ir tamsiu paros metu nesaugus.

„Dėl esančios problemos ne kartą buvo kreiptasi į Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorę Vidą Rekešienę: 2017 metais viso rajono seniūnaičių sueigos metu, taip pat 2018 m. sausio mėnesį vykusioje Jurbarko miesto seniūnaičių sueigoje buvo primintas ir administracijos direktorei pateiktas protokolinis sprendimas dėl minėto apšvietimo įrengimo. Kadangi iki šiol pėsčiųjų takas vis dar skendi tamsoje, prašome padėti išspręsti šią problemą ir rasti lėšų minėto pėsčiųjų tako apšvietimui įrengti“, – rašoma aštuonių miesto seniūnaičių prašyme.

Seniūnaičiams tikrai pritartų naujamiesčio gyventojai, tarp minimų namų seniai numynę jiems patogų takelį, kuris prieš keletą metų buvo išklotas trinkelėmis. Žmonės viliasi, kad pradėtas darbas turėtų būti ir užbaigtas, o galutinį tašką padėtų apšvietimas. To paties siekia ir gyventojams atstovaujantys seniūnaičiai. Raštą Jurbarko r. savivaldybės tarybai jie adresavo ne šiaip sau, o įtardami, kad be politikų įsikišimo savivaldybės administracijos jiems įtikinti nepavyks. Deja, rajono tarybai adresuotas raštas pirmiausia pasiekė merą Skirmantą Mockevičių, o šis, nors ir privalėjo, nematė reikalo jį persiųsti tarybos nariams.

Raštas pateko savivaldybės administracijos direktorei V. Rekešienei, ši aiškintis tako apšvietimo galimybes pavedė Infrastruktūros ir turto skyriui. Vyr. specialistas Gediminas Šaltinis parengė atsakymą seniūnaičiams, kurį pasirašė administracijos direktorė.

Pasiūlė apsišviesti patiems

Ratas apsisuko, tačiau naudos – jokios: nei to tako ruošiasi apšviesti, nei per daug dėl jo suka galvas. Panašu, kad niekas iš savivaldybės nebuvo net nuvykęs tako apžiūrėti, neklausė nei Algirdo g. 14 namo bendrijos vadovų, nei Algirdo g. 12 namo administratoriaus – UAB „Jurbarko komunalininko“ – nuomonės, bet birželio 13 d. pasiuntė atsakymą.

Jame tiesiai šviesiai sakoma, kad įrengti apšvietimą pėsčiųjų take šiuo metu nėra galimybės ir pateikiamas pasiūlymas gretimų namų gyventojams taką apšviesti patiems. „Daugiabučio namo (neaišku kurio, – red. pastaba) gyventojai pėsčiųjų tako apšvietimą gali įsirengti savarankiškai, pajungdami tako apšvietimą nuo namo laiptinės apšvietimo, prieš tai priėmę sprendimą visuotiniame namo gyventojų susirinkime“, – siūlo išeitį savivaldybės administracijos direktorė V. Rekešienė ir priduria, kad dėkoja už pasiūlymą sprendžiant bendruomenei iškilusias problemas.

Tiesa ta, kad šių dviejų daugiabučių gyventojams pėsčiųjų tako apšvietimas, ko gero, mažiausiai reikalingas. Įėjimai į Algirdo g. 14 namo laiptines yra kitoje pusėje, o Algirdo g. 12 namą nuo tako skiria automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimo aikštelės, žalios vejos plotas ir į namus gyventojai grįžta kitu taku.

Algirdo g. 12 namą administruojančios UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Stulgaitis įsitikinęs, kad miesto taką nuo gyvenamojo namo laiptinės apšviesti neįmanoma ir reikia ieškoti kitų sprendimų. Be to, už pėsčiųjų takui apšviesti suvartotą elektrą tuomet ir mokėtų šio namo gyventojai.

Taip mano ir Jurbarko seniūnas Romualdas Kuras. Seniūnas teigia, kad miesto seniūnaičiai tako apšvietimo klausimą kelia ne pirmąkart, todėl yra sudaryta sąmata, kiek šis darbas kainuotų. Nors seniūnas atostogauja ir po ranka dokumentų neturėjo, jis teigia, kad darbų sąmata neviršytų 5 tūkst. eurų. Be to, reikėtų galvoti ir apie tako tąsą Žemaitės gatvės link. Perkėlus šiukšlių konteinerius iš V. Kudirkos gatvės arčiau Žemaitės g. namų, mažiausiai keturių daugiabučių gyventojai eis pro išmintą takelį tarp V. Kudirkos g. 30 ir Kęstučio g. 27 namo.

Tarybą pasiekė ne iškart

Jei valdininkai dažniau pasidairytų po miestą, geriau žinotų problemas ir frazė „šiuo metu nėra galimybės“ būtų vartojama rečiau. Įtardami, kad gali sulaukti tik tuščio valdiško atsakymo, seniūnaičiai ir kreipėsi ne į savivaldybės merą ar administracijos direktorę, o į rajono tarybą. Tačiau politikus jiems adresuotas seniūnaičių raštas pasiekė tik po tarybos nario Gintario Stoškaus paklausimo gegužės 30 d. posėdyje. G. Stoškus kategoriškas – jei buvo kreiptasi į tarybą, meras privalėjo raštą persiųsti tarybai, nurodydamas sprendimo būdus. Tokią tvarką įteisina LR Vietos savivaldos įstatymas ir savivaldybės tarybos veiklos reglamentas.

G. Stoškus svarsto, kodėl seniūnaičiai nesikreipė į merą, ir dėlioja atsakymą, kad jie tikėjosi pagalbos iš tarybos, nes dėl tako apšvietimo problemą kelia seniai, o jokio konkretaus ir gyventojams palankaus sprendimo nesulaukia. Beje, net ir gegužės 30 d. vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje pateikus paklausimą, seniūnaičių rašto politikai greitai nesulaukė – prabėgo dar devyniolika dienų.

Pasak Kęstučio seniūnaitijos seniūnaičio Dž. Kiulkaičio, pėsčiųjų tako apšvietimo reikalų neketina taip palikti. Raštą jie adresavo savivaldybės tarybai, todėl lauks politikų atsakymo. Gal bent kas iš jų imsis spręsti gyventojų saugumo problemą ir gal kas nors iš jų, apsipirkęs šalia esančioje „Maximoje“, nepatingės paėjėti pėsčiųjų taku nuo Algirdo iki Žemaitės gatvės. Nors, tiesa, suraityti pora sakinių ir pasirašyti – kur kas paprasčiau.

Jolita Pileckienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook