Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sinagogų aikštės memorialas – apie kiekvieną ir kiekvienam

Sinagogų aikštės memorialas – apie kiekvieną ir kiekvienam (0)

2019-07-23

Liepos 19 d. po trejų metų įtempto darbo ir pastangų Kauno g., Sinagogų aikštėje, atidarytas memorialas, įamžinantis Jurbarke gyvenusios gausios žydų bendruomenės atminimą ir telkiantis vienybei. Memorialas pastatytas, sutelkus po pasaulį išsibarsčiusios žydų ir Jurbarko krašto bendruomenės jėgas, paremtas privačia iniciatyva ir savanoryste, geranoriškumu ir supratimu, kad tik istorinė tiesa veda į taikią ateitį.

Idėja virto kūnu

Memorialo atidarymo ceremonija tapo paskutiniu oficialiu renginiu kadenciją baigiančiam Izraelio valstybės ambasadoriui Lietuvoje Amirui Maimonui (Amir Maimon), kuriam dar 2016 m. viešint Jurbarke kilo mintis apie žydų bendruomenės įamžinimą.

Ambasadoriui A. Maimonui drauge su Jurbarko r. savivaldybės meru Skirmantu Mockevičiumi  apžiūrint Kauno g. esančią aikštę, šalia kurios stovėjo sinagogos, kilo mintis jai suteikti Sinagogų aikštės pavadinimą ir pastatyti bronzinį sinagogos maketą. Vėliau idėja išsiplėtė iki paminklo.

„Ambasadorius apsilankė mūsų muziejuje, kur veikė objektų iš akmenų paroda ir paklausė, gal galėtume sukurti kažką iš akmens žydų bendruomenei atminti. Tokiam darbui reikia profesionalų, todėl dar tą patį vakarą susisiekiau su choro „Aukuras“ vadovu Alfonsu Vildžiūnu ir paprašiau Dovydo kontaktų“, – memorialo atsiradimo užuomazgas ir skulptoriaus Dovydo Zundelovičiaus paieškas prisimena Vinco Grybo muziejaus vedėja, menininkė Rasa Grybaitė, kurios senelis – skulptorius Vincas Grybas buvo sušaudytas nacių drauge su didžiąją dalimi Jurbarko žydų bendruomenės 1941 m. liepos 3 d.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook