Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Socialdemokratai darbo ieško pas partijos bičiulius

Socialdemokratai darbo ieško pas partijos bičiulius (36)

2017-11-28

Panašu, kad Seimo nario padėjėjos pareigų netekusi savivaldybės tarybos narė Ilona Pocienė į darbo paieškas įtraukė ir bičiulius socialdemokratus.

Įdarbindami savus Jurbarko socialdemokratai nemano, kad ant jų krenta nepotizmo šešėlis ir, atrodo, ramia sąžine gina bedarbe likusios partinės bičiulės teisę įsidarbinti socialdemokrato vadovaujamoje Jurbarko ligoninėje. Šioje gydymo įstaigoje nuo gruodžio 1 d. savivaldybės tarybos narė Ilona Pocienė ketina pradėti darbinę karjerą.

Dar dirbdama Seimo nario Broniaus Paužos padėjėja Ilona Pocienė su socialdemokratais dalyvavo savivaldybių tarybų rinkimuose ir partijos Jurbarko r. skyriui laimėjo savivaldybės tarybos nario mandatą. Taip iš politiko pagalbininkės pati tapo politike, o socialdemokratams įsiliejus į valdančiąją koaliciją įgavo ir daugiau rajono tarybos daugumai būdingos svarbos.

Tik darbiniai reikalai po 2016 m. vykusių ir socialdemokratams ypač nepalankių Seimo rinkimų pašlijo. Rinkėjai Jurbarko rinkimų apygardoje pasirinko kitą Seimo narį, todėl I. Pocienė liko be darbo, gaudama tik mėnesinę savivaldybės tarybos nario išmoką.

Už darbą taryboje, pasirengimą posėdžiams rajono politikams mokama išmoka – geras priedas, bet, suprantama, ne Seimo nario padėjėjo atlyginimas. Partijos bičiuliai I. Pocienei visiškai nusiminti neleido. Priešingai – savo bičiulę skraidino lyg ant sparnų, mat ši netruko tapti kito Seimo nario, Jurbarko rajone neregėto ir negirdėto Andriaus Palionio padėjėja. Tiesa, vos už 0,25 etato, tačiau vis tiek apmokamo iš mūsų visų kišenės.

Nors pati I. Pocienė kalbinama painiojosi, nuo kada tiksliai ėmėsi Seimo nario A. Palionio padėjėjos pareigų, vis tik prisiminė, kad greičiausiai vasarą, nuo liepos 1 d., ir dirbo vos kelis mėnesius.

Sėkmingai besidėliojusius planus sugriovė aštrios permainos Socialdemokratų partijoje. Socialdemokratų reikalai Vilniuje prastomis žiniomis atsirito ir į Jurbarką, mat Seimo narys A. Palionis, vadovavęs Socialdemokratų frakcijai, su vadinamaisiais partijos atskilėliais paliko socialdemokratus. Jurbarkas A. Palioniui tuo metu greičiausiai terūpėjo nebent tik tiek, kad padėjėja socialdemokratė I. Pocienė buvo iškart atleista.

Vertindama nors ir trumpą Seimo nario A. Palionio padėjėjos darbo laikotarpį, I. Pocienė negalėjo įvardyti, ką konkretaus nuveikė. Ji teigė, kad Seimo narys A. Palionis į Jurbarką per bene tris mėnesius atvykti nespėjo, tačiau pasidžiaugė, kad gavo „tušinukų ir padėkų“. Kam tos padėkos buvo skirtos, I. Pocienė taip pat nepasakė, todėl buvo galima suprasti, kad gavo padėkų „paruoštukus“, kad prireikus turėtų gražų popieriaus lapą su tekstu ir Seimo nario parašu. Kartu su socialdemokratų partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininku Audroniu Zairiu šen ten tų padėkų netgi spėjo nuvežti.

Pokyčiai socialdemokratų partijoje I. Pocienę įstūmė į bėdą – moteris vėl liko be darbo. Pasak jos, „kažkur kažką reikia daryti, reikia gyventi“. Ji teigė, kad darbo paieškų ėmėsi pati, šeima ir bičiuliai. „Ėjom, ieškojom“, – sakė kol kas tik rajono tarybos nario atlygį gaunanti I. Pocienė.

Vieša paslaptis, kad apie bendrapartietės darbo paiešką žinojo ir socialdemokratų Jurbarko r. skyriaus pirmininkas, ir savivaldybės administracijos direktorė, taip pat socialdemokratė Vida Rekešienė. Tačiau, pasak direktorės, net jei ir būtų kalbėta, I. Pocienė renkasi būti rajono tarybos nare, o tai reiškia, kad neatsisakiusi mandato į jokią darbo vietą savivaldybės administracijoje ji pretenduoti negali.

Darbo paieškos Jurbarke gana sudėtingos, rajonas linksniuojamas tarp didžiausią nedarbą registruojančių savivaldybių, tačiau atrodo, kad stengiantis padėti partijos bičiulei socialdemokratus išgelbėjo jų pačių šūkis – „Girdim. Matom. Darom“. Išgirdo, kad Jurbarko ligoninėje atleistas vyr. gydytojo pavaduotojas administracijai ir ūkio reikalams. Jurbarko ligoninės vyr. gydytojas Aivaras Šlekys taip pat yra socialdemokratas – gal dėlto partijos bičiuliai nesunkiai pamatė, kad be pavaduotojo likusi ligoninės administracija perskirsto specialistų darbo krūvius. Ir padarė – jau šį penktadienį ligoninėje turėtų pradėti dirbti rajono tarybos narė I. Pocienė.

„Tiksliai nežinau, reikia ir į kursus nuvažiuoti, gal nuo gruodžio 1 d., dar tiksliai nežinau“, – paklausta, nuo kada priimama į darbą ligoninėje, sakė I. Pocienė. Moteris tiksliai negalėjo įvardyti ir kuo ten dirbs. „Dabar, žinokit, jei tikslų pavadinimą, neprisimenu, dar nepradėjau dirbti, turiu pažiūrėti kompiuteryje. (...) Bet tas etatas tuščias, išėjo šitas pavaduotojas, bet tai nebus susiję su pavaduotoju, perskirstė darbą. Ten nespėja, labai daug dokumentų. Jei gerai tą darbą atliksiu, jį turi kažkas atlikti. Nenukenčia (ligoninės) biudžetas, nieko nedadėta“, – apie naujas pareigas kalbėjo I. Pocienė.

Ji dievagojosi, kad darbo atradimas ligoninėje niekaip nesusijęs su partiniais dalykais, ir tvirtino, kad kartu su socialdemokratų skyriaus pirmininku pas ligoninės vyr. gydytoją nebuvo. Tačiau paklausta, ar galėjo A. Zairys tarpininkauti ją įdarbinant ligoninėje, I. Pocienė sakė: „Aš neneigsiu.“ Be to, atkartojo esą Jurbarko socialdemokratams vadovaujančio A. Zairio teiginį: „Aš rūpinsiuosi kiekvienu savo partiečiu.“

I. Pocienė svarstė, kad jei žmogus neturi darbo, jei ir partijos kolegos išgirdo ir sužinojo, jei tarpininkavo – tai ar čia kas blogo?

Ką nuo gruodžio 1 d. Jurbarko ligoninėje veiks I. Pocienė, paaiškino įstaigos vadovas A. Šlekys. Vyr. gydytojas teigė, kad atsisakius pavaduotojo etato, peržiūrėtas kai kurių specialistų darbo krūvis. I. Pocienė priimama į darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto vietą. Tiesa, ne visu, o tik puse etato, už kurį bus mokama taip pat tik pusė minimalios algos. Vyr. gydytojas atviras: reikėjo žmogaus, o I. Pocienė ieškojo darbo. Priežastį, kodėl pasirinkta partijos bičiulė, vyr. gydytojas aiškino paprastai: I. Pocienę jis pažįsta ir mano, kad šį darbą ji atliks gerai.

Ligoninės valdymo struktūroje darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialisto etatas buvo, tačiau šį darbą dirbusi darbuotoja dabar vykdys tik viešuosius pirkimus. Viešųjų pirkimų specialisto etatas taip pat buvo, todėl ir čia nieko per daug keisti nereikės. Į steigėją – savivaldybės tarybą – vyr. gydytojas ketina kreiptis tik dėl valdymo struktūros pokyčių atsisakant pavaduotojo administracijai ir ūkio reikalams etato.

Savų protegavimą kategoriškai neigė Socialdemokratų partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas A. Zairys. Į platesnius komentarus apie savo siekius Jurbarke bandęs įsileisti politikas įsitikinęs, kad partijos skyriaus atsakingąja sekretore išrinkta I. Pocienė verta kur kas solidesnio posto nei numatomas darbas ligoninėje.

A. Zairys sakė, kad dažnai lankosi socialdemokratų vadovaujamose įstaigose, galėjo susitikti ir su ligoninės vyr. gydytoju, tačiau tai nereiškia, kad sprendė bendrapartietės įdarbinimo reikalus.

Be to, A. Zairys, kaip ir pati I. Pocienė, tikisi, kad nuo naujųjų metų partijos skyriui bus skirta dalis referentės etato, ir šioje darbo vietoje norėtų matyti ne ką kitą, o I. Pocienę.

Jolita Pileckienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook