Socialdemokratai traukiasi iš valdančiosios daugumos

Socialdemokratai traukiasi iš valdančiosios daugumos (36)

2020-08-14

Rajono socialdemokratų sprendimas trauktis iš valdančiosios daugumos griauna po savivaldos rinkimų sudarytą koaliciją ir jėgas rajono taryboje persveria dabartinės opozicijos pusėn. Pareiškimą, patvirtinantį socialdemokratų sprendimą, pasirašė visi trys šios partijos frakcijos rajono taryboje nariai – skyriaus pirmininkas Audronis Zairys, Darius Virvilas ir Aivaras Šlekys.

Rugpjūčio 14 d. savivaldybėje užregistruotas ne tik šis socialdemokratų pareiškimas, bet ir kitas pareiškimas, kuriuo trylika savivaldybės tarybos narių informuoja sudarantys naują valdančiąją daugumą.

Tokį pareiškimą pasirašė rajono taryboje dirbantys liberalai, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija bei opozicijoje buvę dviejų visuomeninių rinkimų komitetų „Jurbarko kraštui“ ir „K. Šimkaus komanda „Už Jurbarko kraštą“ atstovai.

Kartu su socialdemokratais, tarybos opozicija dabar turi keturiolika mandatų ir gali reikšti pretenzijų perimti vadovavimą rajonui.

Šiuo metu mero S. Mockevičiaus vadovaujamą valdančiąją daugumą sudaro konservatoriai, savivaldybės taryboje turintys penkis mandatus ir vicemero postą. Konservatorių frakcijoje dirba Daivaras Rybakovas, Audronė Kurienė, Gražvydas Ažna, Egidijus Giedraitis ir Arūnas Samys. Koalicijai priklauso šiuo metu iš politinės arenos išnykusiai partijai Tvarka ir teisingumas atstovaujantys du tarybos nariai Algirdas Gudaitis bei Vilija Zokaitienė ir, kaip manoma, šiai grupei yra skirtas Mero ir tarybos sekretoriato vedėjo postas. Į koaliciją įsiliejo tarybos narių grupė „Sambūris“, kuriai atstovauja iš liberalų pasitraukusi Liudmila Norkaitienė ir socialdarbietė Inga Molevaitė.

Politinė duoklė šiai grupei – savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigos, į kurias deleguotas socialdarbiečių sąrašo atstovas Leonas Greičius. Rajono socialdarbiečių rinkiminiame sąraše L. Greičius buvo penktas, po reitingavimo pakilo į ketvirtąją porinkiminio sąrašo vietą.
Iš daugumos besitraukiantys socialdemokratai, po 2019 m. kovą vykusių savivaldybių tarybų rinkimų, prisijungė prie valdančiosios koalicijos, nors derybas iki paskutinės minutės vedė ir su mero S. Mockevičiaus buriamai daugumai oponavusiomis partijomis.

Tuomet valdančiąją koaliciją pasirinkę socialdemokratai išsiderėjo savivaldybės administracijos direktoriaus postą ir į jį delegavo jau ankstesniąją kadenciją šias pareigas ėjusią Vidą Rekešienę. Deja, ji pernai rudenį ne tik buvo priversta sustabdyti narystę partijoje, bet praradus pasitikėjimą atleista iš darbo.

Savivaldybės taryba dėl V. Rekešienės apsisprendė neeiliniame posėdyje, įvertinus Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų vizitą Jurbarko r. savivaldybėje, pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir pinigų iššvaistymo atnaujinant Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyną.

Į likusią laisvą savivaldybės administracijos direktoriaus vietą pagal tebegaliojusį koalicijos susitarimą kandidatą vėl teikė socialdemokratai. Administracijos vadovu tapo tuo metu buvęs nepartinis Raimundas Bastys.

Rajono socialdemokratai neseniai viešoje erdvėje pasidžiaugė, kad R. Bastys apsisprendė stoti į socialdemokratų partiją ir tapo rajono bičiulių šeimos nariu. Kaip naujasis socialdemokratas narystės partijoje klausimą sprendė savo šeimoje, būtų sunku atsakyti, kadangi R. Basčio žmona Jūratė Bastienė yra aktyvi konservatorė. 2019 m. ji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyriaus sąraše kandidatavo į savivaldybės tarybą. Priešrinkiminiame partijos kandidatų sąraše ji buvo įrašyta 11 numeriu, po rinkimų liko 13.

 Konservatoriams rinkimuose atstovavo ne tik R. Basčio žmona, bet ir sūnus. Pijus Bastys iš 14 konservatorių sąrašo vietos porinkiminiame sąraše pakilo į dešimtąją.

Iš valdančiosios daugumos besitraukiantys socialdemokratai greičiausiai bandys išsaugoti savivaldybės administracijos direktoriaus poziciją, jei persiskirsčius jėgoms rajono taryboje sujudėtų dabartinių vadovų kėdės.

Socialdemokratų Jurbarko r. skyriaus pirmininkas A. Zairys praėjusią savaitę, kol situacija buvo derinama su savivaldybės tarybos opozicija, buvo nekalbus, tačiau besiklostančią situaciją artimiausiu metu žadėjo komentuoti.

Dabartinės opozicijos atstovai į plačias kalbas taip pat nesileido. Bene visos partijos laikosi to paties – pirmiausia socialdemokratai turi oficialiai apsispręsti dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje, o tuomet bus priimti tolimesni sprendimai.

Socialdemokratams pasitraukus iš koalicijos ir prisijungus prie dabartinės opozicijos, tikėtinos greitos valdžios permainos. Tarybos darbotvarkėje turėtų atsirasti klausimas dėl interpeliacijos vicemerui D. Rybakovui. Naujos darbo vietos tektų ieškoti ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui.

ŠVIESOS inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook