Socialdemokratė – vėl etikos sergėtojų akiratyje

Socialdemokratė – vėl etikos sergėtojų akiratyje (0)

2019-09-11

Savivaldybės administracijos buvusios direktorės Vidos Rekešienės nemalonumai neapleidžia – Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai šiemet ji aiškinsis jau antrą kartą.

Rugsėjo 12 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl Jurbako r. savivaldybės administracijos buvusios direktorės Vidos Rekešienės elgesio. Tarnybinės etikos sergėtojai aiškinsis, ar politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoja nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų. 

VTEK tyrimą V. Rekešienės atžvilgiu pradėjo gavusi Viešųjų pirkimų tarnybos informaciją ir aiškinsis aplinkybes, kai galbūt V. Rekešienė nesilaikė reikalavimo deklaruoti dalyvavimą viešųjų pirkimų procedūrose.

Pareiga deklaruoti privačius interesus nuo pernai taikoma ir viešojo pirkimo komisijos nariams, asmenims, perkančiosios organizacijos vadovo paskirtiems atlikti supaprastintus pirkimus bei viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantiems ekspertams. Privačių interesų deklaracijas viešųjų pirkimų procedūrose dalyvaujantys asmenys turi pateikti elektroninėmis priemonėmis ne vėliau, nei iki dalyvavimo viešojo pirkimo procedūrose pradžios. Šių asmenų privačių interesų deklaracijų duomenys pagal įstatymą yra vieši ir skelbiami VTEK interneto svetainėje.

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atstovė spaudai ir asmens duomenų specialistė Eglė Ivanauskaitė atkreipė dėmesį, kad pradėtas tyrimas jokiu būdu nereiškia, jog yra padarytas pažeidimas.

Komisiją tiesiog pasiekė Viešųjų pirkimų tarnybos informacija, kurią privalu išsiaiškinti. Buvo padarytas pažeidimas ar ne, bus išsiaiškinta per įstatymo numatomą terminą – tris mėnesius.

Gegužės 30 d. antrą Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės kadenciją pradėjusi V. Rekešienė ją baigė gana greitai – rugpjūčio 2 d. Savivaldybėje apsilankius Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams, įtarimai dėl galimo dokumentų klastojimo, pinigų iššvaistymo ar padėjimo iššvaistyti buvo pareikšti keturiems savivaldybės administracijos darbuotojams, tarp jų – ir V. Rekešienei. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai nuo rugpjūčio 2 d. V. Rekešienę trims mėnesiams nušalino nuo pareigų, o savivaldybės tarybos nariai rugpjūčio  13 d. neeiliniame posėdyje  jai pareiškė nepasitikėjimą ir atleido iš užimamų pareigų.

STT Jurbarko r. savivaldybę supurtė dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno įrengimo darbų. Pernai spalį pasirašiusi sutartį su viešuosius pirkimus laimėjusia UAB „Voverės namai“ savivaldybė bendrovei pagal galimai suklastotus darbų atlikimo aktus pervedė 180 tūkst. eurų ir pasitikėjo didelės juridinės vertės neturinčiu garantiniu raštu. Tačiau po Naujųjų metų bendrovės darbininkai progimnazijos stadione nebepasirodė, stadiono nepabaigė ir pinigų negrąžino. Galiausiai tapo nei raštais, nei telefonų skambučiais nepasiekiami, o su šiuo projektu susieti savivaldybės administracijos darbuotojai sulaukė ikiteisminio tyrimo.

Nepaisant to, kad V. Rekešienė savivaldybės administracijos direktorės pareigas prarado, iš politikos ji nesitraukia. Vyriausioji rinkimų komisija rugsėjo 2 d. V. Rekešienės prašymu atstatė ją į porinkiminį mandatų negavusių socialdemokratų kandidatų sąrašą, kuris garantuoja, kad pasitraukus kuriam nors tarybos nariui socialdemokratui, ji turėtų teisę prisiekti ir tapti savivaldybės tarybos nare.

Tai, jog dabar V. Rekešienė nėra valstybės tarnautoja, VTEK tyrimui netrukdo, nes atsakomybę už galimą pažeidimą įstatymas deleguoja trejiems metams.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija V. Rekešienės elgesį šiemet tirs jau antrą kartą. Šių metų kovo 6 d. VTEK pripažino, kad V. Rekešienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Praradusi nepriekaištingą reputaciją ji vienerius metus negalėjo būti skatinama, priimama, skiriama ar renkama į aukštesnes pareigas.

VTEK svarstė, ar tuomet savivaldybės administracijos direktorės pareigas ėjusi V. Rekešienė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, kai į Socialdemokratų partijos Jurbarko skyriaus būstinėje vykusį valdybos posėdį po darbo atvažiavo tarnybiniu transportu. VTEK pritrūko pagrįstų duomenų aiškiai įvardyti, ką miesto seniūnijos pastate, kuriame įsikūrusi ir socdemų būstinė, po darbo valandų veikė V. Rekešienė, todėl tyrimą dėl galimai neteisėto pasinaudojimo tarnybiniu transportu nutraukė. Tačiau įžvelgė kitą pažeidimą.

Paaiškėjo, kad V. Rekešienė išleido 2017 m. kovo 24 d. įsakymą, kuriuo nustatė, kad Jurbarko r. savivaldybės administracijai priklausančio tarnybinio automobilio „Škoda Superb“ saugojimo vieta yra jos pačios namai. Prisiskirti tarnybinį automobilį savo gyvenamajai vietai pati V. Rekešienė negalėjo, o VTEK tokį veiksmą įvertino kaip Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimą.

„Esu po padidinamuoju stiklu“, – sakė pakalbinta V. Rekešienė. Ji įvardijo vienintelį atvejį, kai buvo viešojo pirkimo komisijos pirmininke ir šio savo statuso nenurodė deklaracijoje. Tai, pasak V. Rekešienės, formalus reikalas, tačiau ji pripažįsta suklydusi ir mano, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija šį atvejį galimai vertins kaip pažeidimą.

Jolita Pileckienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook