Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Socialdemokratės darbinę karjerą vis lydi klaustukai

Socialdemokratės darbinę karjerą vis lydi klaustukai (8)

2019-07-19

Skalvijos namų direktorius Nerijus Jarilinas mano, kad į darbą priimant Iloną Pocienę skelbti konkurso nereikėjo, nes teisės aktai esą nedraudžia sudaryti terminuotų darbo sutarčių, jei įstaigoje įvyksta nenumatyti atvejai. L. Pilecko nuotr.

Savivaldybės ir jos įstaigų darbuotojų priėmimo tvarką nustato keli dokumentai. Kam, tikintis darbo vietos, reikia skelbti konkursą, apibrėžia Vyriausybės nutarimas Nr. 496. Pastaruoju metu šį nutarimą savivaldybės administracijai ir kontrolieriui nenoromis teko prisiminti ne kartą, mat buvo priversti ieškoti atsakymo į klausimą ar jau ir anksčiau į kitą darbo vietą bičiulių galimai proteguota socialdemokratė teisėtai įdarbinta Skalvijos namuose.

Konkurso neskelbė

Buvusios Jurbarko r. savivaldybės tarybos narės Ilonos Pocienės darbinę veiklą vis lydi įtarimų galimu nepotizmu šešėlis. Palikusi specialistės darbuotojų saugai pareigas Jurbarko ligoninėje, I. Pocienė birželio 14 d. pradėjo dirbti Skalvijos namų vyr. buhaltere.

Skalvijos namai – tie patys buvę Viešvilės vaikų globos namai, iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos žinios perduoti savivaldybei, o iš rajono ar kito „valdiško“ biudžeto išlaikomų įstaigų specialistams užimant tam tikras pareigas būtini konkursai. Vyriausybės nutarimas Nr. 496 nurodo pareigybių sąrašą, kurioms reikia skelbti konkursą. Tarp tokių pareigybių įrašyti ir specialistai, „vykdantys finansų valdymą ir/ar tvarkantys buhalterinę apskaitą“

Vadovaujantis šiuo nutarimu, priimdami vyr. buhalterę Skalvijos namai greičiausiai turėjo skelbti konkursą, tačiau I. Pocienė buvo priimta be konkurso. Beje, ir apie tokią laisvą darbo vietą paskelbtos informacijos nepavyko rasti nei Skalvijos namų, nei savivaldybės internetinėje svetainėje.

Skalvijos namų direktorius Nerijus Jarilinas nemano, kad be konkurso į darbą priėmęs I. Pocienę padarė pažeidimą. Pasak jo, I. Pocienė į šias pareigas priimta laikinai, nes dėl ligos nedirba įstaigos vyr.buhalterė. Esą nežinia, kada ji sugrįš į darbą ir kiek Skalvijos namuose dirbs I. Pocienė. Tačiau maža „smulkmena“ gali išduoti ir kitokius planus: I. Pocienė nuolatinį darbą ligoninėje ėmė ir iškeitė į laikiną.

Ar N. Jarilinas nepažeidė įdarbinimo tvarkos, teko aiškintis savivaldybėje – ši yra įstaigos steigėja, tačiau tiesos paieškos lengvos nebuvo.

Pasiūlė kreiptis į teisės akto leidėją

Savivaldybės administracijos direktorei Vidai Rekešienei adresuotame redakcijos rašte buvo paprašyta atsakyti, ar priimant į darbą I. Pocienę nebuvo pažeista Vyriausybės nustatyta tvarka, galbūt numatytos išimtys priimant į darbą pagal terminuotas sutartis, jei vis dėlto tvarka buvo pažeista, kokių veiksmų imtųsi įstaigos steigėjas?

Savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė teisybės dėl savo bendrapartietės įdarbinimo be konkurso pasiūlė ieškoti Vyriausybėje. L. Pilecko nuotr

Savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė teisybės dėl savo bendrapartietės įdarbinimo be konkurso pasiūlė ieškoti Vyriausybėje. L. Pilecko nuotr

Savivaldybės administracijos direktorės V. Rekešienės atsakymas buvo labai konkretus – „siūlome kreiptis į teisės akto leidėją“, t.y., Vyriausybę. Daugiau jokių išvadų ar komentarų dėl I. Pocienės įdarbinimo be konkurso Skalvijos namuose savivaldybės administracijos direktorė nepateikė.

Būtent todėl čia tinka garsioji frazė: „kas galėtų paneigti...“ Abi – ir I. Pocienė, ir V. Rekešienė – aktyvios Jurbarko socialdemokratės, partijos bičiulės. Nors redakcijai V. Rekešienė teigė, kad su Skalvijos namais dėl I. Pocienės įdarbinimo nėra kalbėjusi, tačiau ir nerodo noro išsiaiškinti, ar bendrapartietė į savivaldybės įstaigą priimta teisėtai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook