Sunkių ligonių iš slaugos skyriaus neišvarys

Sunkių ligonių iš slaugos skyriaus neišvarys (2)

2020-05-06

Didžioji dalis 60-ties Jurbarko ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje esančių lovų būna užimta – slaugos paslauga jurbarkiečiams yra reikalinga, ypač trūkstant vietų socialinės globos įstaigose. J. Stanaitienės nuotr

Po balandžio 10 d. sveikatos apsaugos ministro paskelbto ir po to ne kartą keisto sprendimo dėl palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų ligoninėse, neramios dienos atėjo slaugomų pacientų artimiesiems – neaišku, ar bus galima, kaip anksčiau, už slaugos paslaugas sumokėti patiems, ar stipriau besijaučiantys ligoniai nebus išrašyti namo. Nemažai slaugomų pacientų turinčioje Jurbarko ligoninėje – taip pat sujudimo metas.

Sprendimą pakeitė

Sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijos vadovo Aurelijaus Verygos balandžio 10 d. sprendimas sukėlė sumaištį medicinos įstaigose, teikiančiose palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas. Ne vienos įstaigos vadovas žiniasklaidai teigė, kad pasibaigus Ligonių kasų apmokamam 120 dienų slaugos laikotarpiui ir ministro sprendimu uždraudus teikti mokamas slaugos paslaugas ne vieną ligonį reikėtų išrašyti ir jais tektų rūpintis artimiesiems, kurie tokių galimybių ne visada turi.

Ministro sprendime buvo nurodyta, kad karantino laikotarpiu pacientai, kuriems teikiamų slaugos paslaugų faktinė trukmė pasiekė 120 dienų, turi būti išrašomi iš įstaigos. Išimtis galėtų būti taikoma tik labai sunkios būklės pacientams, kurių artimiesiems būtų leidžiama už paslaugas sumokėti, ir ligonis būtų prižiūrimas toliau.

Kilus nepasitenkinimui, balandžio 17 d. A. Veryga pakeitė sprendimą ir leido mokamas paslaugas teikti ne tik vegetacinės būklės, bet ir tiems pacientams, kuriems teikiamų palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų faktinė trukmė pasiekė 120 dienų, tačiau sveikatos būklė reikalauja nuolatinės medicininės priežiūros.

Sprendimas dar kartą pataisytas balandžio 24 d. nurodant, kad „mokamos paslaugos teikiamos tik vegetacinės būklės pacientams ir pacientams, kuriems teikiamų palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų faktinė trukmė pasiekė 120 dienų, bet jų sveikatos būklė tebereikalauja nuolatinės medicininės priežiūros.“

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook