Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Triatlonas į Girdžius ateina su didelėmis kliūtimis

Triatlonas į Girdžius ateina su didelėmis kliūtimis (13)

2019-07-30

Prieš metus sporto entuziasto, keliautojo ir rašytojo Dainiaus Kinderio į Jurbarką atvežta idėja surengti Girdžiuose vieną „Lietuvos triatlono taurės“ etapų, nors ir strigdama, bus įgyvendinta. Jau šį sekmadienį į Girdžius susirinks per 150 triatlono sportininkų ir susirungs keliose rungtyse, o žiūrovams žadamas įspūdingas reginys. 

Pasirinko Girdžius

Triatlonas – olimpinė sporto šaka, kurioje susijungia plaukimas, bėgimas ir važiavimas dviračiu. Triatlono taurė, šios sporto šakos entuziastų dėka, Lietuvoje rengiama jau ketvirtus metus. Nuo gegužės iki rugsėjo vyksta septyni varžybų etapai – keli tuose pačiuose miestuose ir ieškant naujų vietų.

Triatlono entuziasto D. Kinderio žvilgsniui nukrypus į Jurbarką, čia tinkamų sąlygų varžyboms nebuvo, tačiau visas triatlonui reikalingas trasas puikiai buvo galima įrengti Girdžiuose. Pernai rugpjūčio 14 d. D. Kinderis savo idėją pristatė Jurbarko r. savivaldybės vadovams, sporto bendruomenei ir žurnalistams.

Buvo tikimasi rajono politikų pritarimo renginiui ir dalinio finansavimo.

D. Kinderis pristatė Triatlono taurės renginį bei patirtį kitose savivaldybėse. Varžybų organizatoriai įsipareigoja į varžybų vietą atvežti visą varžyboms reikiamą infrastruktūrą, pasirūpinti renginio sklaida, sukviesti dalyvius, o savivaldybės prašomos prisidėti pinigais – 3,5–5 tūkst. Eur. D. Kinderis tikino, kad į varžybas atvažiuojantys sportininkai, jų šeimų nariai, žiūrovai apsistodami, leisdami laiką, keliaudami rajone gali palikti iki 30 tūkst. Eur.

Tuomet susitikimo pabaigoje meras S. Mockevičius pasidžiaugė atsiradusia galimybe pristatyti Jurbarko kraštą ir jo turistinius išteklius bei pažadėjo, pasitarus su Girdžių bendruomene, priimti sprendimą dėl šių varžybų organizavimo ir savivaldybės finansinio prisidėjimo.

Sprendimą reikėjo priimti greit – rugsėjo 1 d. Druskininkuose vykusiame paskutiniame Lietuvos triatlono taurės etape reikėjo paskelbti 2019 m. varžybų grafiką ir vietoves. Rugpjūčio 31 d. varžybų organizatoriai gavo Jurbarko r. savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus pasirašytą raštą, kuriame sutinkama vieną iš triatlono taurės etapų rengti Girdžiuose.

Nesusišnekėjo

Artėjant numatytam renginiui paaiškėjo, kad organizatoriai ir savivaldybės vadovai savo indėlį į varžybų organizavimą mato skirtingai. „Artėjo renginys, todėl pats pasiteiravau D. Kinderio, ar nereikia mūsų pagalbos, o jis atsiuntė laišką, kuriame prašė padėti organizuojant ugniagesių, medikų darbą, minėjo sutartį ir pinigus“, – sako Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, nuo pat pradžių palaikęs varžybų Girdžiuose idėją. Informaciją jis gavo tik liepos 23 d.

Pats D. Kinderis tikina, kad po pernai metų pristatymo ir savivaldybės garantinio rašto, jis supratęs, jog savivaldybei aptartos sąlygos tiko ir finansavimas bus skirtas. Tačiau paaiškėjo, kad apie pinigus varžyboms niekas savivaldybėje nebenori girdėti. „Meras nepamena, ką žadėjo ir atsisako toliau skirti paramą triatlonui. Galvojau, gal aš vienas toks kvailas ir viską ne taip supratau, bet ir žiniasklaida ten buvo, Girdžių seniūnas patvirtina, kad suprato, jog mokesčio reikės, gavom net raštą iš mero. Be pinigų varžybos nevyksta. Tai – suprantama“, – tikina D. Kinderis. Bendravimą su savivaldybe apsunkino ir tai, kad prieš pat varžybas D. Kinderis buvo išvykęs į užsienį.

Praėjusį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad varžybų organizatoriai tikisi iš savivaldybės gauti 3,5 tūks. Eur, S. Mockevičius paskambino ir pakvietė pirmadienį susitikti VšĮ Lietuvos taurės triatlono direktorių Audrių Jaraminą. Deja, pakvietęs pokalbio meras pats išvažiavo į Vilnių, įpareigojęs su varžybų organizatoriumi bendrauti vicemerą Daivarą Rybakovą, kuris, panašu, apie situaciją žinojo greičiausiai mažiausiai iš visų.

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio laikraštyje.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook