Balsavimas

Ar pritariate valdininkų išvykai į mokymus Ispanijoje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Varganai autobusų stočiai nušvito šiokia tokia viltis

Varganai autobusų stočiai nušvito šiokia tokia viltis (16)

2018-10-08

Galima drąsiai teigti: Jurbarko autobusų stotis – viena prasčiausių šalyje. Nežinia kokiuose stalčiuose nugulė planai ją atnaujinti, rasti investuotoją ar kitu būdu išsigelbėti nuo gėdos. Valdžiai, jei ji į tą stotį neužsuka, gal ir ne gėda. Atrodo, kad niekam nerūpi nei čia dirbantys žmonės, nei keleiviai, o juo labiau miesto prestižas.

Jei ne išblukęs užrašas ant menko pastatėlio šalia autobusų išvykimo aikštelių, dažnas pravažiuojantysis ar pro šalį einantis miesto svečias greičiausiai nė neįtartų, kad čia yra Jurbarko autobusų stotis – visuomeninės reikšmės objektas. Apleistas ne tik pastatas, bet reikiamo dėmesio dešimtmečiais nesulaukia ir stoties teritorija. Rimto plano spręsti stoties problemą savivaldybė niekad ir neturėjo, o jei ir kildavo kokia mintis vieniems politikams, jai pasipriešindavo kiti. Net ir dabar pradėjus tik šiokį tokį pastatėlio remontą, jis taip ir liko nepabaigtas.

Kada šią gėdą būtų galima nusiplauti – kol kas neaišku. Tai priklausys nuo rajono vadovų, politikų valios ir savivaldybės finansinių galimybių. UAB Jurbarko autobusų parkas direktorius Arvydas Štulas mano, kad ilgiau delsti negalima – vienoks ar kitoks sprendimas turi būti priimtas.

„Blogiausia, kai nėra aiškumo. Norime, kad vieną kartą tvirtai pasakytų – bus stotis, ar nebus. Jei naujos stoties nestatome, tuomet reikia rimtai tvarkyti esamą. Jei statome ir tai darome netrukus, išleisti rimtesnę sumą esamos remontui būtų nelogiška“, – kalbėjo A. Štulas.

Jurbarko autobusų parko direktorius tikina nuo pat darbo įmonėje pradžios ieškojęs investuotojų, kurie galėtų pastatyti stotį. Tačiau tokių verslininkų esą neatsirado. Pasak A. Štulo, paprastai stotis pastato kas nors iš stambiųjų prekybos tinklų, kurie šalia įrengia ir savo parduotuvę.

„Teko kalbėti su keletu galimų investuotojų. Vieni atsakydavo mandagiai, kiti – konkrečiai. Tačiau esmė tokia, kad Jurbarkas jiems yra per mažas. Trūksta gyventojų, kad skirtų tokias lėšas. Man atvirai pasakė, jei būtų bent tokio dydžio, kaip Tauragė – būtų kita kalba“, – sakė A. Štulas

Bendrovės direktorius yra ir specialios komisijos, sudarytos autobusų stoties ir komercinės paskirties pastato statybos investuotojo paieškai. Pasak jo, svarstytas net variantas, kad stengiantis privilioti investuotoją, autobusų stotis būtų perkelta net į kitą vietą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook