Varžytuvės: pretendentų į Seimą sąrašas ilgėja

Varžytuvės: pretendentų į Seimą sąrašas ilgėja (4)

2020-06-30

Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygarda koreguojant rinkimų teritorijas pervadinta į Karšuvos vienmandatę rinkimų apygardą ir apima ne tik Jurbarko r., bet ir dalį Tauragės bei Pagėgių savivaldybių. L. Pilecko nuotr.

Praėjusį savaitgalį net kelios politinės partijos paskelbė rinkimų į Seimą programas, reitingavo kandidatų sąrašus. Aiškėja vis daugiau pretendentų, dalyvausiančių spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose ne tik daugiamandatėje apygardoje, bet ir Karšuvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje savo atstovą į šalies parlamentą rinks ir Jurbarko r. savivaldybės gyventojai.

Paskelbė reitinguotą sąrašą

Liberalų sąjūdis šeštadienį paskelbė reitinguotą kandidatų į Seimo daugiamandatę rinkimų apygardą sąrašą. Pirmoji sąraše – partijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Už jos rikiuojasi partijos pirmininkės pavaduotojas Andrius Bagdonas. Trečias – į liberalų sąrašą įsiliejęs Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Dabartinis Jurbarke išrinktas Seimo narys Ričardas Juška po reitingavimo sąraše yra penkioliktas. R. Juška kandidatuos vienmandatėje Karšuvos rinkimų apygardoje.

Pristatome sąrašą, kurį surikiavo mūsų partijos nariai, vertindami kandidatų patirtį ir nuveiktus darbus. Šis sąrašas nebus koreguojamas nei partijos pirmininkės, nei partijos valdybos. Šiandien pateikiame jį partijos tarybai patvirtinti. Tai – procedūrinis formalumas, jis įtakos reitingui taip pat neturės. Esame vienintelė partija, kurios kandidatai sureitinguoti nesikišant partijos vadovybei“, – akcentavo partijos pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Išrikiuoti ir konservatoriai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše daugiamandatėje rinkimų apygardoje Jurbarko politikai yra gerokai nutolę nuo sąrašo pradžios. Partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas, vicemeras Daivaras Rybakovas daugiamandatės apygardos sąraše yra 97, tačiau jam patikėta kandidatuoti Karšuvos vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Daugiamandatėje yra ir kito Jurbarko politiko pavardė – surinkęs 51 reitingo balsą 180-uoju įrašytas Jurbarko r. savivaldybės tarybos narys Gražvydas Ažna.

Iš viso konservatorių rinkiminiame sąraše įrašyta 241 pavardė.

„Mūsų bendruomenė išreiškė savo nuomonę – žmonės norėjo matyti harmoningą derinį, kuriame yra ir vyresnių, labiau patyrusių partijos narių, ir jaunesnių, puikiai dirbusių šios kadencijos Seime. Šis sąrašas gana tikslus partijos atspindys – čia kartu dirba ir konservatoriai, ir krikdemai, ir politkaliniai. Tikiu, kad po galutinių korekcijų šis sąrašas sėkmingai pasirodys Seimo rinkimuose“, – sakė TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis, sąraše įrašytas antru numeriu.

Konservatorių komandą į Seimo rinkimus patikėta vesti nepartinei Ingridai Šimonytei.

Suvažiavime žarstė pažadus

Šeštadienį Kėdainiuose susirinkusi Darbo partija taip pat patvirtino rudenį vyksiančių Seimo rinkimų programą ir kandidatų sąrašą. Partijos daugiamandatininkų sąraše yra beveik pusantro šimto pavardžių. Darbo partijos įkūrėjas ir pirmininkas Viktoras Uspaskichas suvažiavime neslėpė optimizmo ir pranašavo savo vadovaujamai partijai sėkmę vyksiančiuose rinkimuose.

Jis žadėjo, kad į valdžią patekusi jo vedama partija didintų atlyginimus, keltų pensijas. Taip pat daugiau dėmesio skirtų švietimo sistemai, joje dirbančiųjų atlyginimams.

Taip pat politikas užsiminė, kad skaidrintų stambių projektų įgyvendinimą šalyje, stengtųsi pritraukti daugiau investicijų ir sukurti bent 120 tūkst. darbo vietų.

Darbo partija dėl vietos Seime ketina varžytis ir vienmandatėje Karšuvos rinkimų apygardoje. Savo kandidatūrą joje ketina kelti dziudo imtynininkas, buvęs Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro direktorius Karolis Bauža.

Rinkosi „socialdarbiečiai“

Šeštadienį Lietuvos socialdemokratų darbo partijos tarybos posėdyje patvirtinta partijos rinkimų programa „Gerovės ir kūrybos Lietuva“, paskelbti kandidatai, pretenduosiantys į mandatus spalį vyksiančiuose parlamento rinkimuose.

Partijos lyderis Gediminas Kirkilas prieš kelerius metus susikūrusios politinės jėgos partiečiams teigė, kad artėjantys Seimo rinkimai „socialdarbiečiams“ bus patys sudėtingiausi, o visuomenei – pasirinkimas, kokiu keliu toliau eis Lietuva.

Į Karšuvos vienmandatę apygardą „socialdarbiečiai“ siunčia Jurbarko r. savivaldybės tarybos narę Ingą Molevaitę.

Daugiamandatininkų sąraše dar įrašyti Eržvilko seniūnas Gintaras Kasputis ir Rutkiškių kaimų bendruomenės pirmininkė Daiva Matusevičienė.

Nauji veidai

Kiek anksčiau, birželio 13 d., kandidatų sąrašą, dalį vienmandatininkų ir rinkimų programą patvirtino Laisvės partija. Daugiamandatėje apygardoje į Seimą kandidatuos šios partijos Jurbarko r. skyriaus pirmininkas Ramūnas Siniauskas ir šio skyriaus įkūrimo entuziastė, UAB „Paslaugos Jūsų verslui“ direktorė Jurgita Jokūbaitytė.

Vienmandatėje „Karšuvos“ rinkimų apygardoje, kaip jau skelbta anksčiau, socialdemokratams atstovaus etiketo specialistas, rašytojas ir žurnalistas Giedrius Drukteinis,„ valstiečiams“ – vienas garsiausių Lietuvos keliautojų, rašytojas, UAB „Magelano kelionės“ vadovas Dainius Kinderis.

ELTA, ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook