Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Verslą ir gyventojus pjudo pasenęs dokumentas

Verslą ir gyventojus pjudo pasenęs dokumentas (3)

2019-06-18

Seimo narys Ričardas Juška įsitikinęs, kad dabartinis specialusis planas nebegalioja, nes yra neatnaujintas pagal pasikeitusius teisės aktus, todėl juo vadovautis jėgainių statytojai neturėtų. L. Pilecko nuotr.

Birželio 14-ąją savivaldybėje surengtame Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komitete UAB „Ren Energija“ vadovas Darius Velička vietos politikams pristatė planus šalia Skirsnemunės statyti vėjo jėgainių parką. Keturiolika įrenginių būtų vieni didžiausių ir galingiausių sausumos jėgainių Europos Sąjungoje.

Verslininkas atsakė į politikų ir gausiai susirinkusios Skirsnemunės bendruomenės klausimus bei paaiškino priežastis, kodėl atsinaujinančios energetikos vystymui pasirinko būtent Skirsnemunės ir Rotulių apylinkes.

„Pirmiausia mes žiūrėjome, kad yra kvietimas investuoti rajone – savivaldybės parengtas specialusis planas. Tuomet – energijos perdavimo galimybės. Netoli nuo planuojamo parko yra 110 kV elektros linija, kuri gali priimti mūsų planuojamus pajėgumus. Jei planuotume statyti kažkur toliau, tektų tiesti papildomas elektros perdavimo linijas, o kad tai apsimokėtų, reikėtų ir kur kas daugiau pačių vėjų jėgainių“, – sakė D. Velička.

Verslininkas pateikė daugybę informacijos ir skaičiavimų, kuriais bandė nuraminti skirsnemuniškius ir vietos politikus, kad tarp miestelio ir planuojamų jėgainių atstumai bus pakankamai dideli ir žmonėms elektrinės netrukdys.

Į kalbas nesileidžia

Verslininko įtikinėjimai vietos žmonių nuomonės nepakeitė. Skirsnemunės kaimo bendruomenės pirmininkė Ilona Ruškytė tikina, kad kaimo žmonės nelinkę leistis į jokius kompromisus. Savo nuomonę skirsnemuniškiai aiškiai parodė birželio 4-ąją vykusiame susitikime su „Ren Energija“ vadovu. Taip pat – birželio 14-ąją, kai savivaldybėje svarstyti reikalų susirinko Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komitetas. Tarp šių datų žmonės dar spėjo nuvykti į Vilnių, į Sveikatos apsaugos ministeriją.

„Kaimo bendruomenė tvirtai nusistačiusi prieš vėjo jėgainių parką šalia Skirsnemunės ir aplinkiniuose kaimuose. Pagrindinis mūsų tikslas – siekti, kad būtų pakeistas specialusis planas, kuriame numatytos vėjo jėgainių statybos. Mes ne prieš vėjo jėgaines apskritai. Mes prieš tai, kad jos būtų statomos nuo sodybų tokiu atstumu, kuris kenkia žmonių psichinei ir fizinei sveikatai. Bendruomenė net nesvarstė, koks galėtų būti mažiausias atstumas nuo miestelio iki artimiausios jėgainės. Imamės visų, kaip mums atrodo, būtinų priemonių, kad sustabdytumėm „Ren Energija“ planus“, – sakė I. Ruškytė.

Pasak moters, tolesni bendruomenės veiksmai priklausys nuo to, kokius sprendimus priims rajono taryba. Taip pat – nuo Visuomenės sveikatos departamento, kurio specialistai turėtų atlikti naują tyrimą dėl planuojamų vėjo jėgainių įtakos žmonių sveikatai.

Prie įpykusių skirsnemuniškių, panašu, jungiasi ir Dainių II k. gyventojai. Pastarieji tikina atsidūrę dar blogesnėje padėtyje nei kaimynai. Pasak kaimo bendruomenės pirmininkės Jolantos Pocienės, žmones į neviltį varo tai, kad gyvenvietę ruošiamasi apstatyti jėgainėmis net iš trijų pusių.

„Esame pastatyti prieš faktą. Bendruomenės anksčiau nebuvo, mūsų niekas normaliai neinformavo nei apie vėjininkų planus, nei kaimui kompensacijų pasiūlė. Neaišku kodėl, bet kompensacijas verslininkai pasiūlė Žindaičiams, kurie visiškai niekuo dėti, nes jėgainės ne po jų langais stovės. Todėl turime situaciją, kai žindaitiškių šventes remia, jie šoka ir dainuoja, o mes su pasekmėmis gyvensime“, – sakė J. Pocienė.

Moteris tikino suprantanti, kad verslininkų planus pakeisti bus nelengva, tačiau tikisi, kad pavyks kiek įmanoma pagerinti maždaug dviejų dešimčių žmonių gyvenimą.

„Iš trijų pusių vėjo jėgainės bus, šalia dar durpes nori kasti. Nenorime savo kaime tokio pragaro“, – tikino J. Pocienė.

Siūlo naikinti

Kol gyventojai protestuoja, rajono politikai – ginčijasi. Birželio 14-ąją vykusiame Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje paaiškėjo, kad susiklosčiusią padėtį dėl vėjo jėgainių rajono valdžia ir Seimo narys Ričardas Juška mato visiškai skirtingai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook