Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vertimkelio asfaltą galėjo pražiopsoti savivaldybė

Vertimkelio asfaltą galėjo pražiopsoti savivaldybė (11)

2018-09-04

Pas merą Skirmantą Mockevičių apsilankę Vertimų gyventojai tikėjosi atsakymų, kas bus su jų keliu, tačiau išgirdo tik pažadą išsiųsti raštą Lietuvos automobilių kelių direkcijai. L. Pilecko nuotr

Apie pusantro šimto Vertimų ir aplinkinių kaimų žmonių iš rajono savivaldybės ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) reikalauja atsakymų, kodėl jie ir vėl liko be asfalto. Kasdien kelis kilometrus žvyrkeliu, o pavasarį ir rudenį beveik bekele turintys automobilius laužyti žmonės reikalauja aiškumo – kada bus išspręstos kelio bėdos ir ar bus nubausti dėl jų problemų kalti klerkai?

Dešimtmetis po dešimtmečio asfalto laukiantiems Vertimų gyventojams pernai, atrodo, buvo nušvitusi viltis. Jurbarko r. savivaldybės taryba 2017 m. birželio 29-ąją nusprendė, kad kelias į Vertimus yra tas, kuriam rajone labiausiai reikia asfaltavimo. Politikai tuomet jam skyrė 20 pirmumo balų. Šiuos balus automobilių kelių direkcijos darbuotojai įtraukė į dar kitais kriterijais paremtą skaičiuoklę ir nustatė, kokį konkursinį balą kelias turi kitų kelių atžvilgiu.

Pritrūko duomenų

LAKD tuomet vertino įvairius kriterijus – nuo lankytinų vietų, eismo intensyvumo, visuomenės prašymo, maršruto užbaigtumo, iki to, ar važiuoja keliu viešasis transportas. Pastarasis kriterijus – itin svarbus, nes už jį suteikiama dešimt pirmumą lemiančių balų.

„Tikrai buvome įsitikinę, kad pagaliau tą kelią išasfaltuos. Kasdien iš Vertimų ir į Vertimus važiuoja daug mašinų. Vietiniai juda į darbus, važiuoja autobusai, ūkininkų technika, miškininkai. Žmonės lanko dvejas kaimo kapines, bažnyčią, stovyklavietę. Todėl labai nustebome, kai užėmėme tik vienuoliktą vietą ir nepatekome tarp asfaltuojamų kelių“, – pasakojo Vertimų kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Saročkienė.

Vertimiškiai ne tik nustebo, bet ir ėmė domėtis, kas lėmė tokią žemą poziciją lemtingame sąraše. Paaiškėjo, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) specialistai vertindami kelią balus skaičiavo manydami, kad į Vertimus nevažiuoja viešasis transportas. Todėl šis kelias surinko 60 balų. Jei būtų priskaičiuotas viešasis transportas, rezultatas būtų buvęs 70.

„Gavę 70 balų mes būtume patekę tarp tų kelių, kuriuos asfaltuos netrukus. Deja, kažkas nepažymėjo, kad į Vertimus važiuoja autobusai. O jie važiuoja, ir važiuoja net keturis kartus. Neskaitant mokyklinio autobuso, kuris čia užsuka triskart per dieną“, – stebėjosi bendruomenės pirmininkė.

Pamatę klaidą Vertimų gyventojai ėmė aiškintis, kaip ją ištaisyti. Tik panašu, kad to padaryti nebus galima. LAKD pozicija tvirta – pakeisti numatyto kelių asfaltavimo eiliškumo šiuo metu neįmanoma, kadangi jau pasirašyta nemaža dalis darbų atlikimo sutarčių. Naujų darbų planai dabar bus svarstomi po 2020-ųjų. Tai reiškia, kad Vertimai be asfalto liks dar mažiausiai dvejus metus.

Maža to, LAKD žada keisti metodiką, pagal kurią nustatomas kelių asfaltavimo pirmumas. Nuo 2020-ųjų greičiausiai nebeliks savivaldybių teikiamų pirmumo balų, todėl Vertimų keliui patekti tarp asfaltuojamųjų gali būti kur kas sudėtingiau.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook