Balsavimas

Ar pritariate mokytojų reikalavimams ir streikams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vertimų gyventojų vargams pabaigos nematyti

Vertimų gyventojų vargams pabaigos nematyti (7)

2018-02-25

Seimo nariui Ričardui Juškai Vertimų kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Saročkienė (dešinėje) išsakė visas bėdas dėl duobėto žvyrkelio į gyvenvietę ir dulkių stulpais virstančių gatvių. J. Pileckienės nuotr

Dešimtmečiais asfalto laukiantiems Vertimų gyventojams kantrybės dar prireiks. Nors nuo plento iki gyvenvietės vedantis žvyrkelis įtrauktas į planuojamų 2018–2020 m. asfaltuoti sąrašą, gerų žinių šiemet niekas nežada.

Kelias Mikutaičiai I–Vertimai – Lietuvos automobilių kelių direkcijos rūpestis, jis nepriklauso savivaldybei, todėl ši tegali išklausyti gyventojų skundus, bet didelės įtakos planuojant darbus neturi. Tiesa, apie duobių nusėtą kelią rajono valdžia ir politikai žino. Gyventojai ne kartą ir žodžiu, ir raštu ieškojo pagalbos, o kai kurių solidžių politikų buvo netgi pamaitinti viltimi, kad vertimkelis – kaip paprastai jį vadina žmonės – 2018 m. bus išasfaltuotas.

Pažaduose šiek tiek tiesos yra, tačiau konkretumo – trūksta. Automobilių kelių direkcijos 2018–2020 m. asfaltuoti numatytų žvyrkelių plane įtrauktas net 41 ilgesnis ar trumpesnis kelias, tačiau kelininkų technika Vertimų kelią šiemet aplenks.

VĮ „Kelių priežiūra“ Tauragės padalinio direktoriaus pareigas laikinai vykdantis Arvydas Andriejauskas patvirtino, kad šiemet Jurbarko rajone turėtų būti tvarkomi trys keliai: Šimkaičiai–Stakiai– Graužėnai, Raudonėnai–Pamituvys I ir Padubysys–Vosbutai–Butkiškė–Putriai. Pasak direktoriaus, galima nuraminti ir Paulių–Stakių kelio laukiančius gyventojus, nes prasidėjus darbų sezonui šis kelias bus asfaltuojamas.

Kelininkai pritaria, kad Vertimų gyventojų lūkesčiai pagrįsti, ir to kelio vos 3,7 km. Ši atkarpa sujungtų asfaltuotą pagrindinę Vertimų gatvę ir kelią į Jurbarką. Be to, prižiūrėti dabartinei žemės ūkio technikai ar kitam sunkiajam transportui nepritaikytą žvyrkelį sunku, ypač kai pernai buvo tokie lietingi metai. Tačiau A. Andriejauskas teigia, kad asfaltavimo eilė sudaroma ne pagal gyventojų norus, o įvertinus eismo intensyvumą, kitus kriterijus.

Kelininkai vertino ir savivaldybės pasirinktus prioritetus. Rajono taryba 2017 m. birželio 29 d. patvirtino valstybinės reikšmės rajoninių kelių asfaltuotinų žvyrkelių ruožų prioritetinį sąrašą. Jame kelias Mikučiai I–Vertimai įrašytas pirmuoju prioritetu ir jam skirta daugiausia – 20 balų.

Šis kelias – ne vienintelis, kurį savivaldybė pasirinko prioritetu, ir kelininkų skaičiuotėje jis daugiausia balų negavo. Šiemet asfaltuoti numatytas kelias Šimkaičiai–Stakiai–Graužėnai įvertintas 80 balų. Raudonėnai–Pamituvys gavo 73, o Padubysys–Vosbutai–Butkiškė–Putriai surinko 64 balus. Tiesa, jei asfaltuotini žvyrkeliai būtų pasirinkti iš eilės pagal balų skaičių, darbų seka atrodytų kitaip.

Asfaltavimo darbų šiemet laukę Vertimų gyventojai mano, kad tokį vargą jie vargsta dėl neteisingo kelininkų vertinimo ir savivaldybės valdininkų abejingumo. Vertimų kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Saročkienė sako, kad kelio intensyvumas matuojamas tada, kai yra mažesnė jo apkrova. Pasak jos, eismo intensyvumą reikėtų pasižiūrėti per Vėlines ar atlaidus Vertimų bažnyčioje – tada būtų aišku, kiek automobilių čia važiuoja. Vertimų bažnyčia yra vienintelė Jurbarkų seniūnijoje, be to, čia yra net dvejos kapinės. Per šv. Jono atlaidus Vertimų bažnyčioje rausti dėl kelio teko ir merui Skirmantui Mockevičiui, mat apie tai prabilo ir čia atvykęs vyskupas.

Gyventojai nusivylę ne tik kelininkų nustatytu darbų eiliškumu, bet ir savivaldybe. Žmonėms kasdien reikia važiuoti į darbą ir grįžti namo, o kiek gali laikyti automobilis, kasdien dardėdamas tokiu keliu.

Gyventojai rinko parašus, rašė raštus, bet į paskutiniuosius net atsakymo negavo. Todėl atvažiavę į Jurbarkų seniūniją susitikti su Seimo nariu Ričardu Juška klausė to paties: kur kreiptis, ką daryti, kad būtų išgirsti. Išsakę nuoskaudas raštą jie parašys ir Seimo nariui, vildamiesi nors kokio dėmesio.

R. Juška gyventojams sakė, kad šiemet pirmą kartą apie 100 mln. Eur sumažintos lėšos savivaldybių keliams. „Suprantama, kad balsavau prieš“, – teigė R. Juška. Seimo narys pripažino, kad daryti kelininkų ar rajono savivaldybės administracijos sprendimams dėl konkretaus kelio jis negali, tačiau gyventojų pateikta informacija glumina. Žmonės pasiruošę į Seimo narį kreiptis raštu ir viliasi bent jau atidesnio žvilgsnio į šią problemą.

Vertimų gyventojai Seimo nariui išpyškino savo nepasitenkinimą ne tik dėl juos diena iš dienos varginančio kelio, bet ir dėl to, kaip parenkamos asfaltuoti gatvės. Žmonės mano, kad savivaldybės komisija, nustačiusi kelių ir gatvių asfaltavimo eiliškumą, dirbo neobjektyviai, neklausė nei bendruomenių, nei seniūnaičių nuomonės.

Komisija Jurbarko rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių asfaltavimo bei daugiabučių namų kiemuose esančių automobilių stovėjimo aikštelių tvarkymo planui parengti sudarė trejų metų darbų planą, tačiau, gyventojų įsitikinimu, Jurbarkų seniūnijoje į jį įtraukė ne pirmo būtinumo gatves. Žmonės piktinosi, kad Jurbarkų seniūnijoje 2016 m. buvo išasfaltuota vienintelė Alyvų gatvė Žindaičiuose, pernai nepajudinta nė viena gatvė, o šiemet numatyta Vakaro g. Dainių kaime.

Vertimų kaimo bendruomenės pirmininkė V. Saročkienė mano, kad minėtų gatvių, turinčių po kelis namus,  nė iš tolo negalima lyginti su Bažnyčios g. Vertimuose ar į kapines vedančia Žaliakalnio gatve. Gyventojai skęsta dulkėse arba važiuoja per duobes ir balas.

Jurbarkų seniūnas Audronis Kačiušis tvirtina komisijai sudarant trejų metų gatvių asfaltavimo planą, 2015 m. savivaldybės Ūkio ir turto skyriui pateikė po dvi žvyruotas gatves kiekvienoje seniūnijos gyvenvietėje, tačiau paaiškinti, kodėl į sąrašą įtrauktos būtent tos gatvės, jis negalėjo. „Seniūnija siūlė, kokias gatves ar jų ruožus reikia asfaltuoti. Buvo žadama seniūnijai apie 500-600 m asfalto kiekvienais metais“, – sakė seniūnas.

Pasak A. Kačiušio, stengiantis, kad daugiau ir racionaliau būtų asfaltuojama, kai kurių gatvių parinko tik ruožus, atsižvelgė į eismo intensyvumą, kiek yra gyvenamųjų namų, asfalto dangos tęstinumą, gatvės dangos kokybę, jos ilgį, požeminę infrastruktūrą. „Norėtųsi, kad visos gatvės būtų asfaltuotos. Mes pateikėme siūlymą, o sprendimus priėmė savivaldybės komisija ir rajono taryba“, – sakė A. Kačiušis. Seniūnas supranta, kad nepatenkintų daug, nes geras kelias žmonėms labai svarbu. Deja, žvyruotų gatvių ir kelių turime kur kas daugiau nei norėtųsi.

Vertimų gyventojai mano, kad ir dėl kelio iki gyvenvietės, ir dėl dviejų minėtų gatvių ir kelininkai, ir rajono savivaldybė elgiasi labai neteisingai. „Mes įpratę vargą vargti“, – sakė žmonės. Bet nusileisti jie neketina ir ruošiasi užduoti nemažai klausimų rajono vadovams, kurie netrukus seniūnijose susitiks su gyventojais, pristatydami savo darbo ataskaitas.

Jolita Pileckienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook