Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Viešviliečių klausimuose valdžia įžvelgė sąmokslą

Viešviliečių klausimuose valdžia įžvelgė sąmokslą (0)

2018-04-09

Vaikų globos namų direktorius Nerijus Jarilinas (kairėje) ir vicemeras Saulius Lapėnas bei meras Skirmantas Mockevičius vieni kitiems negailėjo aštrių žodžių ir kaltinimų. J. Stanaitienės nuotr.

Kovo 29 d. Jurbarko r. tarybos posėdyje valdančiosios daugumos balsais savivaldybė perėmė Viešvilės Skalvijos vaikų globos namus. Klausimas sukėlė nemažai ginčų – tarybos nariams trūko informacijos, jie pasigedo tvirtesnių nei žodinės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos garantijų. Ne mažiau karštos diskusijos rajono vadovų laukė ir povelykinį antradienį susitikus su perimamos įstaigos darbuotojais.

Nesklandžiai

Nors tuoj po tarybos posėdžio iš- platintame savivaldybės pranešime džiaugiamasi, kad politikai pritarė „ilgus metus atidėliotam ir nespręstam klausimui – dėl Skalvijos vaikų globos namų savininko teisių ir pareigų perėmimo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, sprendimas nebuvo toks sklandus, o ir ateityje tikrai sukels ne vieną diskusiją.

Komitetų ir tarybos posėdžiuose klausimą pristačiusi Jurbarko r. savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė turėjo pasistengti, kad įtikintų politikus pritarti sprendimo projektui, tačiau to padaryti iki galo nepavyko. Dviejuose komitetuose sprendimui pritarta, o Ūkio, verslo, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariams argumentų pritrūko. Tarybos posėdyje pranešėja ir ją palaikantis meras Skirmantas Mockevičius buvo apipilti klausimais ir abejonėmis. Balsuojant net koalicijos tvirtybė pabiro. Už sprendimo projektą balsavus 14-ai iš dvidešimt penkių tarybos narių, jis buvo priimtas. Tačiau net ir tada abejonės ir klausimai niekur nedingo.

Metų iššūkis

Pasak mero S. Mockevičiaus, Skalvijos vaikų globos namų perėmimas – viena svarbiausių savivaldybės administracijos laukiančių užduočių šiais metais. „Apie tai kalbėjome visuose susitikimuose su gyventojais, kai pristatėme savo veiklos ataskaitą“, – pabrėžė meras.

Tačiau akivaizdu, kad užsiminti apie tokią svarbią užduotį tarp bendrų reikalų ir pagyrų nuveiktais darbais pasirodė per maža – ir tarybos nariai, ir pertvarkomos įstaigos darbuotojai vienu balsu tikina: aiškumo ir garantijų per mažai. Svarstant tokį svarbų klausimą tarybos posėdyje pasigesta Skalvijos vaikų globos namų direktoriaus Nerijaus Jarilino. Meras patikino, kad posėdžio išvakarėse su įstaigos direktoriumi kalbėjo.

„Jie gavo tokį pat raštą iš ministerijos, kaip ir mes, be to, apie įstaigos perėmimą mes visur viešai kalbėjome, ir Viešvilėje, tad jie turėjo žinoti. Jam (direktoriui) spręsti, ar dalyvauti čia, ar ne. Iš pokalbio supratau, kad darbuotojai nelabai žino apie pertvarką. Mes manėme, jei miestelyje kalba ir kam nors kažkas neaišku, tai skambins, klaus, bet skambučių nesulaukėme“, – painiai situaciją aiškino meras.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook