Balsavimas

Ar pajutote, kad labai padidėjo žemės mokestis?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Žemės mokesčio sąskaitos atėmė žadą

Žemės mokesčio sąskaitos atėmė žadą (6)

2018-11-05

Jau spalio 25 d. savivaldybės tarybos posėdyje Donatas Jackis kalbėjo apie ūkininkus į neviltį stumiantį žemės mokestį, tačiau niekas nesiėmė paaiškinti, kodėl šiemet taip smarkiai bus patuštintos žemės savininkų kišenės. L. Pilecko nuotr.

Spalio pabaigoje žemės savininkus pasiekusios žemės mokesčio sąskaitos ne vieną privertė aiktelėti. Nors buvo planuota, kad žemės mokestis savivaldybėje gali padidėti apie 20 proc., iš tiesų jis pakilo nuo 2,5 iki 3 kartų. Dėl tokio šuolio Jurbarko ūkininkų sąjunga lapkričio 7 d. 10 val. į Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro konferencijų salę kviečia ne tik ūkininkus, bet visus žemės savininkus.

Jurbarko ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas ir jo pavaduotojas Donatas Jackis sako, kad susirinkimo reikia, nes būtina išsiaiškinti tokio didelio žemės mokesčio augimo priežastis. Be to, ūkininkai teigia nesulaukiantys rajono vadovų dėmesio ir aplinkybių, į kurias dvejus pastaruosius metus pateko žemės ūkis, vertinimo.

„Spalio mėnesį vykusiame rajono tarybos posėdyje klausiau mero, kokios priežastys, kad taip iškilo žemės mokestis? Atsakymo negavau. Meras žadėjo aiškintis su Registrų centru, tačiau kada ir ką darys išsiaiškinęs – nežinia. Manau, kad meras privalėjo sukviesti neeilinį savivaldybės tarybos posėdį, įvertinti šią situaciją ir ieškoti galimybių padėti ūkininkams“, – sakė rajono tarybos narys D. Jackis.

Jurbarko ūkininkų sąjungos pirmininkas R. Jovarauskas stebisi, kad prieš rinkimus bendradarbiavimą žadėjęs meras Skirmantas Mockevičius seniai tuos pažadus pamiršo.

„Mūsų negirdi ir net nenori klausytis. Kaip kitaip, jei į posėdžius nekviečia, svarsto ūkininkams labai svarbius klausimus, tačiau be ūkininkų – mūsų nekviečia, net neinformuoja apie planuojamus priimti sprendimus“, – kalbėjo R. Jovarauskas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook