Kelio ženklai kvies vairuoti be pykčio

Kelio ženklai kvies vairuoti be pykčio (0)

2015-07-29

Liepos pradžioje savivaldybės eismo saugumo komisija pritarė, kad būtų naudinga pastatyti kelio ženklus „Įsijunk šypseną“ Jurbarke, Vytauto Didžiojo ir Dariaus ir Girėno bei Žemaitės ir Gedimino gatvių sankryžose. Vairuotojų pyktį puikiai tramdantys ženklai reikštų, kad Jurbarkas įsijungia į „Lietuvos draudimo“ inicijuotą kampaniją „Nulis pykčio“.

Projektas įvertintas Europoje

Pykčio mažinimo keliuose iniciatyva startavo 2013-ųjų pabaigoje ir yra įvertinta ne vien Lietuvoje. Pernai „Nulis pykčio“ laimėjo „European Excellence Awards“ geriausio socialinės atsakomybės projekto Europoje titulą. Šį projektą palaiko Susisiekimo ministerija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Šiemet draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ projektas buvo praplėstas „Pykčio keliuose žemėlapiu“. Gyventojai identifikavo kelių vietas, kuriose vairuodami dažniausiai patiria pyktį ar susierzina. Tokių eismo vietų, kuriose daugiausia užvaldo neigiamos emocijos, „Pykčio keliuose žemėlapyje“ pažymėta per 4 tūkst.
„Pykčio keliuose žemėlapio“ tikslas buvo leisti vairuotojams patiems parodyti gatves, kuriose jie dažniausiai patiria stresą ar kitas neigiamas emocijas – juk geriausiai tai ir gali padaryti žmonės, kurie nuolat susiduria su pykčiu keliuose. Sulaukę didžiulio žmonių susidomėjimo ir įsitraukimo dar kartą įsitikinome, kad pyktis keliuose yra aktuali problema, kurią būtina spręsti: ne tik gerinant vairuotojų savijautą, bet ugdant šalies vairavimo kultūrą“, – sakė Raimondas Geleževičius, kampanijos „Nulis pykčio“ ambasadorius, „Lietuvos draudimo“ Privačių klientų departamento direktorius.
Anksčiau „Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad 95 proc. Lietuvos vairuotojų yra susidūrę su pykčiu keliuose ir bent kartais patiria neigiamų emocijų, o 61 proc. vairuotojų vienaip ar kitaip sureaguoja į kitų vairuotojų demonstruojamą pyktį.

Daugiausia pykčio – sankryžose

„Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys atskleidė, kad daugiausia pykčio vairuotojai patiria didmiesčiuose: apie 75 proc. pažymėtų taškų – 5 šalies miestuose. Pasak projektą inicijavusio „Lietuvos draudimo“ atstovo R. Geleževičiaus, panašią tendenciją rodė ir ankstesni tyrimai – miestų keliuose vairuotojai patiria pyktį apie 10 kartų dažniau nei kaimo vietovėse. „Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys taip pat atskleidė, kad vairuotojai dažniausiai neigiamas emocijas patiria intensyvaus eismo vietose, kur neretai susidaro spūstys.

„Pikčiausiose“ vietose – nuotaiką gerina

Siekdamas mažinti pyktį Lietuvos keliuose „Lietuvos draudimas“ toliau tęsia „Nulis pykčio“ kampaniją, kurios viena iš priemonių – kelio informaciniai stendai „Įsijunk šypseną“, skirti paskatinti vairuotojus vairuoti draugiškiau. Šiuo metu kelio stendai jau įrengti 38 Lietuvos vietose. „Lietuvos draudimas“ visoje Lietuvoje numato pastatyti dar kelias dešimtis šių kelio ženklų. Juos gyventojai vertina teigiamai – intensyviausiose sostinės gatvėse išvydę „Įsijunk šypseną“ nusišypso beveik kas antras (45 proc.) eismo dalyvis.
Naujus informacinius kelio stendus draudimo bendrovė įrengs bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija. „Gyventojų identifikuotas „pikčiausias“ eismo vietas perduosime konkrečių savivaldybių atstovams, kad jie galėtų kritiškai įvertinti situaciją ir nuspręsti, kuriose regionų vietose būtina kažką keisti, siekiant gerinti ne tik vairuotojų savijautą, bet ir saugumą“, – komentavo Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė viešiesiems ryšiams Indrė Vilūnienė.

„ŠVIESOS“,
„Lietuvos draudimo“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook