Balsavimas

Ar maudotės Nemune?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rotuliams – diskriminacija dėl eismo saugumo

Rotuliams – diskriminacija dėl eismo saugumo (5)

2017-07-17

Kelio atkarpoje ties Rotuliais dažnas vairuotojas nevengia spustelėti akceleratoriaus labiau, nei leidžia kelių eismo taisyklės. L. Pilecko nuotr.

Kaip apsaugoti save ir kitus? Toks klausimas jau ne pirmus metus kamuoja Rotulių gyventojus. Šalia iš Jurbarko į Kauną vedančio kelio gyvenantys žmonės prašo greitį ribojančių ženklų. Tai, kad lėktuvų pakilimo tako tiesiąją primenančiu keliu dalis vairuotojų smarkiau spusteli akceleratorių, o kasmet įvyksta bent po porą skaudžių įvykių – niekam ne paslaptis. Tačiau savivaldybė gyventojų skundų girdėti nenori, esą kelią administruoja Automobilių kelių direkcija ir tik jos valia spręsti, kaip reguliuoti eismą.

Rotulių kaimo bendruomenės pirmininkė Viktorija Aranauskienė tikina, kad rotuliškiai ne tik kalba apie būtiną greičio ribojimą, bet ir keletą kartų yra kreipęsi į įvairias institucijas. Moteris įsitikinusi, kad ties gyvenviete transporto priemonės turėtų judėti lėčiau. Dabar leistinas greitis – 90 kilometrų, realiai automobiliai pralekia gerokai greičiau. Jei greitis būtų ribojamas iki 70 kilometrų, vairuotojai sugaištų vos keliolika sekundžių daugiau, tačiau visiems būtų kur kas saugiau.

„Į bendruomenės prašymus niekas nekreipia dėmesio. Tačiau čia tikrai pavojinga atkarpa. Kasmet įvyksta po vieną ar dvi skaudžias avarijas. Esame ne kartą pastebėję, kaip nuo žiedo įsibėgėja motociklai ar mašinos ir pralekia didžiuliu greičiu pro Rotulius“, – sakė bendruomenės pirmininkė.

Vairuotojai ne tik greitai skrieja, bet ir nepaiso, kad sankryžose kelių eismo taisyklės draudžia lenkti. „Kartą vos nenutiko nelaimė, kai sukau iš šalutinio kelio. Pagrindiniu keliu važiuojantį automobilį lenkė kitas ir vos nesusidūrėme. Tikrai reikia mažinti leistiną greitį šioje vietoje“, – tikino moteris.

Tam pritaria ir Rotulių seniūnaitis Marius Bastys.

Šalia kelio gyvenantis vyras tikina kasdien matantis didžiuliu greičiu prašvilpiančius automobilius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook