Artėja kasmetinė žemdirbių šventė „Metų ūkis 2019“

Artėja kasmetinė žemdirbių šventė „Metų ūkis 2019“

Šiemet jau 26-ąjį kartą Jurbarko rajono savivaldybės administracija kartu su partneriais –Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuru organizavo „Metų ūkis 2019“ konkursą, kurio tikslas išrinkti geriausius pastarųjų metų ūkius bei paskatinti kitus ūkininkus imtis pažangaus ūkininkavimo, siekti efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros.

Konkursui pretendentus teikė Jurbarko rajono kaimo bendruomenės, seniūnijų seniūnai, seniūnaičiai, Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko biuras ir Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius.

Be pagrindinio konkurso dalis pasiūlytųjų pretendentų buvo vertinti ir penkiose nominacijose. 2019-aisiais metais buvo šios nominacijos: „Už netradicinės žemės ūkio šakos vystymą“, „Jaunojo ūkininko“, „Už sodybos aplinkos puoselėjimą“, „Už ūkyje užaugintos žemės ūkio produkcijos inovatyvų perdirbimą“ ir „Už bendruomeniškumą“.

Nominacijų pavadinimuose užšifruoti joms nominuotųjų vertinimo kriterijai. Vertinami ūkiai turėjo būti įregistruoti Ūkininkų registre arba įregistravę žemės ūkio valdą. „Jaunojo ūkininko“ nominacijai buvo taikomas papildomas kriterijus, t.y. asmuo turėjo būti iki 40 metų.

Nominacijai „Už bendruomeniškumą“ šiais metais po vieną pretendentą buvo prašoma pasiūlyti seniūnijų seniūnų, kurie turėjo pasitarti su seniūnijos kaimo bendruomenėmis ir seniūnaičiais bei išrinkti laureatą.

Tiek pagrindinio konkurso „Metų ūkis 2019“, tiek nominacijų nugalėtojus galutinai išrinko ir patvirtino sudaryta konkurso komisija. Šios komisijos darbo rezultatai bus skelbiami jau 2019 m. lapkričio 23 d. 12 val. žemdirbių metus vainikuojančiame susiėjime Jurbarko kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 94, Jurbarkas). Šiais metais bus apdovanota 17 komisijos įvertintų žemdirbių.

Kviečiame renginyje dalyvauti visus rajono žemdirbius, pasveikinti nugalėtojus, o gal ir būti apdovanotiems patiems, paklausyti koncerto ir pabendrauti su kitais mūsų rajone ūkininkaujančiaisiais. Norintieji dalyvauti antroje renginio dalyje kviečiami registruotis iš anksto (tel.: (8 447) 71 027 ir 8 687 52687.

Į koncertą registruotis nereikia, todėl maloniai kviečiame ir Jurbarko miesto gyventojus. Renginio metu sužinosite apie rajone sėkmingai veikiančius ūkius ir juose nudirbamus darbus, pamastysite bei pasiklausysite garsių Lietuvos atlikėjų Edmundo Seiliaus ir Kristinos Zmailaitės dueto.

Martynas Kursevičius,

Žemės ūkio skyriaus vedėjas

Komentarai

Prašome prisijungti Logan arba registrieren norėdami komentuoti.

« Atgal

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook