Partneriai

Dziudo sportininkų pergalės Kaune, Šakiuose ir Klaipėdoje

Dziudo sportininkų pergalės Kaune, Šakiuose ir Klaipėdoje (0)

2018-03-13

Vasario pabaigoje Kaune vyko Lietuvos atviras dziudo jaunimo U21 čempionatas, kuriame dalyvavo ir Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro (KKSC) dziudo skyriaus sportininkai. Kovo 4 d. jaunieji sportininkai varžėsi ir Šakių dziudo turnyre, o kovo 10 d. -  Klaipėdoje.

Kaune vykusiame čempionate svorio kategorijoje iki 78 kg bronzą iškovojo smalininkietė Kamilė Girdžiūtė, o jaunimo grupėje čempionu tapo jurbarkietis Lukas Lažauninkas. Sportininkas rungėsi iki 100 kg svorio kategorijoje. L. Lažauninkas finale po pratęsimo įveikė daugkartinį Latvijos ir Lietuvos jaunių ir jaunimo čempioną iš Latvijos. Pasak Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro dziudo skyriaus trenerio Viliaus Paukščio, Lukas jau 2,5 metų sportuoja  pas trenerius Ričardą Baltą ir Kęstutį Trumpį Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje. Pernai L. Lažauninkas šioje amžiaus grupėje buvo antras.

Šakių dziudo turnyre  be Lietuvos komandų, varžėsi ir svečiai iš Latvijos. Jurbarko rajono dziudo skyriaus sportininkai iškovojo 10 medalių.

Aukso medaliais pasipuošė jurbarkietis Lukas Paulauskas ir smalininkiečiai  Kamilė Girdžiūtė bei Svajūnas Kondratavičius. Sidabro medalius pelnė Deividas Barzdaitis, Rapolas Povilauskas, Ernestas Snudaitis ir Eimis Majauskas. Bronza džiaugėsi Laurynas Brigadierius, Paulius Margelis ir Nojus Girdžius. Be medalių šįkart liko Mantas Snudaitis ir pirmą kartą varžybose dalyvavęs Kostas Kvietkus.

Kovo 10 dieną Klaipėdoje buvo surengtas atviras miesto jaunučių ir vaikų dziudo čempionatas. Jame dalyvavo Kauno, Kauno rajono, Panevėžio, Ukmergės, Plungės, Šilutės, Telšių, Šiaulių, Jurbarko komandos bei svečiai iš Latvijos ir Kaliningrado srities.

Jurbarkui atstovavo aštuoni trenerio V. Paukščio Smalininkuose treniruojami Jurbarko KKSC bei pagal neformalaus vaikų švietimo programas besitreniruojantys sportininkai. Net 7 sportininkai pateko į geriausiųjų penketukus, o penki iš jų- pelnė medalius: du sidabro ir tris bronzos.

Sidabro medalį  gimusių 2009 m.  ir jaunesnių amžiaus grupėje iki 30 kg svorio kategorijoje pelnė Alanas Margelis. Dvi pergales iškovojęs Laurynas Brigadierius tarp  apie 18 dalyvių užėmė aukštą 5-ąją vietą.

Bronzos medaliais amžiaus grupėje tarp gimusių 2007-2008 m. pasipuošė 3 pergales pasiekęs Deividas Barzdaitis  ir keturis kartus nugalėjęs Lukas Paulauskas. Pirmą kartą varžybose dalyvavęs ir visus nustebinęs Nidijus Kasparavičius užėmė penktąją vietą tarp 13 dalyvių iki 35 kg svorio kategorijoje. Mantas Snudaitis, nusileidęs būsimam bronzos medalio laimėtojui, po pirmos kovos pasitraukė iš tolesnių kovų.

Vyriausioje berniukų amžiaus grupėje pasiekęs tris pergales svorio kategorijoje iki 35 kg Svajūnas Kondratavičius tik po lygios dvikovos nusileido varžovui iš Panevėžio ir užėmė antrąją vietą.

Merginų grupėje, kurioje kovojo 2005 m. gimusios  ir jaunesnės sportininkės, Diana Kondratavičiūtė  pasipuošė bronzos medaliu.