Partneriai

Iš kikbokso ringo – su medaliais

Iš kikbokso ringo – su medaliais (0)

2018-05-09

Balandžio 28 d. Jonavos sporto arenoje vyko Europos kikbokso klubų taurės 2018 turnyras. Čempionate gerų rezultatų iškovojo klubo „Pantera“ sportininkai, nors pats klubas komandinėje įskaitoje prizinės vietos neužėmė.

Europos kikbokso klubų taurės varžybose pirmąją vietą užėmė „Faiterio“ komanda, antra buvo „K1 akademija“, o trečias – „Status Unifight“ klubas. Turnyre dalyvavo 151 sportininkas iš 29 klubų. Iš viso įvyko 103 kovos.

Pastaruoju metu pastebimas susidomėjimas kikbokso kovomis. Anksčiau į šią sporto šaką buvo žiūrima kaip į agresyvų sportą, bet atsiradus „kick light“ disciplinai, šių kovų turnyrus mielai priima įvairūs miestai. Visai nesenai įvyko Lietuvos kikbokso čempionatas Visagine, o Jonavoje vykusio turnyro globėju tapo Jonavos r. savivaldybės meras Eugenijus Sabutis.

„Kick light“ – tai tokia disciplina, kai draudžiami stiprūs akcentuoti smūgiai. Ši disciplina draudžia traumuoti varžovą, reikia rinkti taškus. K-1 disciplinoje kovą galima laimėti vienu smūgiu, nusiuntus varžovą į nokautą, o „kick light“ gali laimėti tik surinkęs daugiau taškų, už nokautą gali būti diskvalifikuotas. Ši disciplina labai patinka tėvams, nes čia maža tikimybė gauti traumą.

„Kick light“ disciplinoje pasirodė pirmą kartą kikbokso kovose dalyvavę jaunieji „Panteros“ kovotojai Tautvydas Lebeckas ir Justas Vyturys. Abu sportininkai rungėsi jaunučių grupėje, kurioje kovoja 10-12 metų vaikai, svorio iki 42 kg kategorijoje. Šioje kategorijoje buvo daugiausia dalyvių – net 12. Nors jaunieji sportininkai medalių neiškovojo, bet įgavo geros patirties kikbokso kovų ringe.

Antrąją vietą „Kick light“ disciplinoje iki 47 kg svorio kategorijoje užėmė jurbarkietis Pavelas Majauskas.

Kitiems „Panteros“ sportininkams pavyko savo varžovus įveikti ir prizines vietas užimti kovojant K1 disciplinoje. Sidabro medalį suaugusiųjų svorio iki 67 kg kategorijoje iškovojo Vygandas Šmatauskas.

Labiausiai sėkmė šypsojosi „Panateros“ sportininkams Milanui Majauskui ir Mantui Icikevičiui, kurie iškovojo pirmąsias vietas ir tapo čempionais. Milanas nugalėjo jaunimo iki 57 kg, o Mantas – iki 75 kg svorio kategorijose.

Lietuvos kikboksingo federacija priklauso WAKO organizacijai, kurios sudėtyje yra per 3,5 milijono aktyvių sportininkų ir kiekvienais metais tas skaičius auga. Aukščiausio lygio turnyruose susirenka daugiau kaip 2 tūkst. sportininkų.