Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Miestą išjudino energingi žingsnių „rinkėjai“ (video, nuotraukos)

Miestą išjudino energingi žingsnių „rinkėjai“ (video, nuotraukos) (0)

2019-05-22

Šeštadienį Jurbarke trepsėjo šimtai batų. Daugiau nei trys šimtai žygeivių, tarp kurių daugiausia – šeimos, pasipylė po miestą ieškodami spalvingų personažų. Tačiau žingsnius ėjikai skaičiavo ne šiaip sau – jie krito į telefoninės programėlės sąskaitą, o rezultatas buvo džiuginantis: Jurbarkas įsitvirtino kaip daugiausia vaikštantis miestas Lietuvoje.

Renginys prasidėjo Vytauto Didžiojo progimnazijos stadione. Po sveikinimo kalbų ir linksmos mankštos buvo duotas startas, ir žygeiviai pajudėjo dviem trasomis. Pirmoji buvo parinkta specialiai šeimoms su vaikais. Ją mažieji žygeiviai įveikė maždaug per dvi valandas. Antroji buvo ilgesnė. Šią trasą organizatoriai simboliškai pavadino 15 tūkstančių žingsnių trasa.

Paskatino programėlė

Idėja paskatinti jurbarkiečius judėti, o ypač tuos, kurie turi vaikų, kilo trenerei Aušrai Pileckei. Treniruotes moterims vedanti ir Vytauto Didžiojo progimnazijoje kūno kultūrą dėstanti jurbarkietė tikina, kad būtent judėjimo trūkumas lemia daugybę sveikatos bėdų. Tačiau paskatinti žmones, o ypač jaunimą, judėti gana sudėtinga.

„Vedu treniruotes, dirbu mokykloje, matau, kad žmonės, net jauni, per mažai juda. Svarbu išsiugdyti judėjimo įprotį, todėl nuolat stengiuosi visaip paskatinti bendruomenę būti fiziškai judresne. Apie telefonams skirtą programėlę „Walk15“, kuri ne tik fiksuoja žingsnius, bet ir leidžia varžytis miestams, sužinojau atsitiktinai. Tai suteikė azarto man, o netrukus užkrėčiau ir aplinkinius – šeimą, mokinius, kitus jurbarkiečius“, – juokėsi A. Pileckė.

„Walk15“ programėlės sumanytoja – žinoma ėjikė ir sveikatingumo skatintoja Vlada Musvydaitė. Moters projektas jau paskatino tūkstančius žmonių žingsniuoti daugiau. A. Pileckė netrukus surado daugiau bendraminčių, naudojančių „Walk15“. Viena tokių – prisiekusi ėjikė Sigita Glazauskaitė-Kiudienė. Būtent ji Jurbarką buvo užregistravusi programėlėje esančiame miestų iššūkyje.

„Tuo metu Jurbarkas miestų rikiuotėje sparčiai kilo aukštyn. Kuo aukščiau kilo, tuo labiau norėjosi aplenkti didmiesčius. Todėl sumanėme surengti linksmą pėsčiųjų žygį, kurio dalyviai savo telefonuose turėtų įdiegę programėles ir priskaičiuotų žingsnių mūsų miestui. Pasikviečiau į svečius Sigitą, išdėsčiau idėją ir nusprendėme. Prie mūsų prisijungė Audronė Balčiūnienė“, – pasakojo moteris.

Paįvairino pramogomis

Trijulė nusprendė, kad šventę reikia surengti pačiame Jurbarke ir tokiu metu, kad joje galėtų dalyvauti šeimos su mažais vaikais. Toks formatas organizatorėms tapo nemenku iššūkiu – reikėjo sugalvoti, kaip jurbarkiečiams pabodusias miesto erdves pateikti įdomiai.

„Į galvas šovė idėja, kad trasoje galėtų žygeivių laukti įvairūs personažai. Į visą tą kokteilį įmaišėme spalvotus miltus, Sigitos turimus batutus, muilo burbulus ir taip susidėliojo scenarijus“, – pasakojo A. Pileckė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

Daugiau nuotraukų rasite čia.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook