Balsavimas

Ar patiko miesto šventė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sportuojantys vaikai mokės du eurus

Sportuojantys vaikai mokės du eurus (4)

2017-01-06

Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Karolis Bauža siekia, kad įstaigos veikla būtų skaidri, o tėvai už treniruotes nepermokėtų. L. Pilecko nuotr.

Jurbarko kūno kultūros ir sporto centre treniruotes lankantys vaikai už jas nuo sausio 1 d. per mėnesį mokės fiksuotą dviejų eurų mokestį. Daugiau nereikės mokėti net tuo atveju, jei vaikus treniruoja ne tik įstaigoje dirbantys, bet ir savo klubus turintys treneriai.

Keičiama tvarka
Iki šių metų pradžios mokestis buvo šiek tiek mažesnis – 1,52 euro. Puse euro padidinus įmoką, nuspręsta keisti ir mokėjimo tvarką. Netikusi praktika, kai pinigus vaikai perduoda tiesiai treneriams – nustatytą sumą reikės pervesti į įstaigos sąskaitą. Sumokėti bus galima kaip tėvams patogiau: už mėnesį ar iškart už ilgesnį laikotarpį.
Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Karolis Bauža tikina, kad sprendimas išlaisvinti trenerius nuo kasininko pareigų, palengvins jų darbą ir įneš daugiau skaidrumo.
„Vaikai tėvams parneš lapelius su duomenimis, kaip pervesti įstaigai mokestį. Tėvai perves pinigus ir galės nebesukti galvos. Mums irgi bus viskas paprasta, nes pinigai sukris į sąskaitą. Daugiau jokių grynųjų pinigų už treniruotes niekam nešti nereikės“, – sakė direktorius.
K. Bauža pabrėžia, kad jokių papildomų mokesčių už treniruotes įstaigoje dirbantys treneriai iš vaikų imti negali.
„Jeigu tėvams kils kokių klausimų ar neaiškumų, kviečiu drąsiai skambinti ar užsukti į sporto centrą ir viską išsiaiškinti“, – kvietė K. Bauža.
Tuo pačiu tikimasi, kad dėl nedidelio treniruočių mokesčio ir galimybės rinktis iš įvairių sporto šakų ir trenerių, į Kūno kultūros ir sporto centrą ateis daugiau vaikų.
Prisistatys visuomenei
Tačiau viešumas dėl mokesčio ir perspėjimas, kad papildomų rinkliavų už treniruotes negali būti, ne vienintelis pasikeitimas. Daugiau aiškumo ir geresnio prisistatymo visuomenei bus siekiama ir kitaip.
K. Bauža teigia, kad Kūno kultūros ir sporto centras turi būti atviresnis visuomenei. Centro vadovas įsitikinęs, kad įstaigos veiklai reikia didesnio viešumo, todėl šią spragą taisys nieko nelaukdamas. Kaip bendravimo ir bendradarbiavimo pavyzdį K. Bauža įvardija ir planuojamą miesto stadiono atidarymo šventę. Tiesa, šis sporto renginys bendruomenę pakvies tik vasaros pabaigoje, tačiau K. Bauža mano, kad priminti stadiono reikalaus būtina, nes jis turėjo būti atidarytas dar 2015-aisiais. Dėl darbus atlikusios įmonės palikto broko ir vangios valdininkų reakcijos į akivaizdžius trūkumus miestas stadiono atidarymo laukė dvejus metus ilgiau.
„Vasaros pabaiga pasirinkta todėl, kad jau visi vaikai bus grįžę po atostogų. Taip pat norime per vasarą palaukti, kad tinkamai sudygtų žolė, kuri turi tapti atspari trypimui. Tačiau planuojame ne tik pristatyti visuomenei sutvarkytą stadioną, bet ir savo veiklą. Norime, kad žmonės pamatytų, kokias sporto šakas siūlome, žinotų, kad treniruotės prieinamos visiems“, – sakė K. Bauža.
Per atidarymą ne tik bus surengta šventė, bet ir pristatytos visos Kūno kultūros ir sporto centro propaguojamos sporto šakos.
Sieks profesionalumo
K. Bauža itin pabrėžia trenerių profesionalumą. Būtent todėl Kūno kultūros ir sporto centras pradeda dairytis ir profesionalaus futbolo trenerio. 
„Turėjome pasiūlymų, tačiau savamoksliai treneriai mums netinka. Tik profesionalai gali ugdyti vaikus, kurie pasieks gerų rezultatų. Jei reikės, ieškosime žmogaus net iš Kauno ar Tauragės. Dėl to kalbėsimės ir su Lietuvos, ir su Tauragės futbolo federacijomis“, – tikino K. Bauža.
Kad vaikai galėtų kokybiškai sportuoti, ne per seniausiai įstaiga nusipirko naujų kamuolių, kimono, sportinių batelių, kito inventoriaus. 
„Mūsų tikslas, kad sportas būtų kuo prieinamesnis ir masiškesnis. Todėl dar kartą kviečiu žmones išsakyti pasiūlymus, pageidavimus. Tik bendraudami žinosime, ko labiausiai reikia jurbarkiečiams“, – įsitikinęs K. Bauža.
Lukas PILECKAS« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook