„Šviesos“ taurė: komandos ištraukė burtus

„Šviesos“ taurė: komandos ištraukė burtus (0)

2016-11-08

Lapkričio 4 d. paaiškėjo, kokiomis poromis krepšinio komandos žengs į aikštelę per „Šviesos“ taurę. 47 kartą vyksiančiame turnyre šiemet kovos vienuolika ekipų.

Pirmąsias rungtynes Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje lapkričio 13 d. žais „Eura“ ir „Raudonė“, „Vilkas“ ir Kūno kultūros ir sporto centro komanda, „jurbarkiskis.lt“ ir „Viesulas“.

Lapkričio 20 d. rungtynėse aiškios šios komandos – „Jungtinės pajėgos“, „Sparta“, „ZTS“. Jų varžovai paaiškės po pirmojo rato rungtynių. Tą pačią dieną aikštelėje susirems ir „Smalininkai“ su „Girdžiais“. Ši komandų pora dalyvavimą taurės turnyre pradės vėliau dėl nelyginio dalyvaujančių ekipų skaičiaus.

Susibūrė „Šviesos“ turnyrui

Pernai „Šviesos“ taurę po įtemptų finalinių rungtynių iškovojo „jurbarkiskis.lt“. Komanda įveikė sidabro medaliais pasipuošusius „Euros“ krepšininkus. Vienai stipriausių rajono ekipų susigrąžinti „Šviesos“ čempionų vardą buvo garbės reikalas. Komanda čempionė – daugkartinė „Šviesos“ taurės laimėtoja. „jurbarkiskis.lt“ vardu ekipa pavadinta tik 2013 m., iki tol į aikštelę išbėgdavo su „Manvestos“ pavadinimu. 
2004-aisiais ši komanda specialiai susibūrė „Šviesos“ taurei, laimėjo tų metų turnyrą ir nugalėtojų titulą išsaugojo iki 2012-ųjų. Tuomet pergalę šventė „Jungtinės pajėgos“. 
2013-aisiais taurę vėl iškovojo „jurbarkiskis.lt“. Po metų čempionų vardas grįžo „Jungtinėms pajėgoms“. Pernai „jurbarkiskis.lt“ vėl demonstravo puikų žaidimą ir pasipuošė aukso medaliais. 
„2004-aisiais net marškinėlius skolinomės iš sporto centro. Mūsų komandai „Šviesos“ taurė – labai svarbus turnyras, nes kartu su juo prasidėjo komandos istorija“, – pasakojo D. Kalinauskas. 
Įdomu, kad pirmąją „Šviesos“ taurę laimėjusios komandos maždaug 70 procentų žaidėjų rungtyniauja ir šiandien. Būtent ilgametis žaidimas kartu yra viena priežasčių, kodėl ne tik jaunoms, bet ir patyrusioms ekipoms įveikti „jurbarkiskis.lt“ – sunki užduotis. 
Ekipą visad rėmė „Manvesta“ ir jos savininkas Mantas Stankevičius. Nors komanda 2013 metais pakeitė pavadinimą į „jurbarkiskis.lt“, pagrindinis rėmėjas liko tas pats.
Ilgametė istorija
1967 m. rugsėjo 7 d. „Šviesos“ laikraštyje buvo išspausdinta žinutė, kad 15–30 d. vyks vyrų ir moterų krepšinio bei tinklinio varžybos „Šviesos“ taurei laimėti. Komandų skaičius buvo neribotas, o rungtynės vyko minuso sistema, skirtingose salėse.
Priimančioji komanda pagal įstatus buvo įpareigota paruošti rungtynių vietą, pasirūpinti reklama bei medicinos personalu.
Pirmaisiais metais krepšinio aikštelėje kovojo 16 vyrų ir 11 moterų krepšinio komandų.
Finalinėse rungtynėse moterų grupėje susitiko Raudonės vidurinės mokyklos ir „Rajkoopsąjungos“ komandos. Pergalę 30:21 iškovojo „Rajkoopsąjungos“ atstovės.
Vyrų grupės finale susitiko Žemės ūkio gamybinės valdybos ir Raudonės vidurinės mokyklos komandos. Taurę iškovojo rezultatu 89:38 raudoniškius įveikę žemės ūkio specialistai.
Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook