Partneriai

„Šviesos“ taurė liko raudoniškių rankose (nuotraukos, video)

„Šviesos“ taurė liko raudoniškių rankose (nuotraukos, video) (0)

2017-12-16

Gruodžio 16 d. vyko lemiamos 48-jo „Šviesos“ taurės turnyro kovos. Pergalę paskutinėmis turnyro sekundėmis išplėšė „raudonesfazenda.lt“ ekipa. Rezultatu 71:68 nugalėję „jurbarkiskis.lt“ raudoniškiai išsaugojo „Šviesos“ krepšinio taurės čempionų titulą.

Finalinė ekipų dvikova prasidėjo „jurbarkiskis.lt“ spurtu – komanda per pirmą kėlinį gerokai išsiveržė į priekį ir ketvirtį baigė turėdama 12 taškų pranašumą – 20:8. Antrąjį kėlinį įtampa augo, tačiau taškų skirtumas beveik nesikeitė. Raudoniškiai sugebėjo sustyguoti savo žaidimą ir ketvirtį laimėjo vienu tašku – 21:20, tačiau juos nuo priešininkų vis tiek skyrė sunkiai taškais užpildoma praraja.

Per trečiąjį kėlinį „raudonesfazenda.lt“ ėmė artėti prie priešininkų – kėlinį komanda laimėjo septyniais taškais, 24:17. Tačiau „jurbarkiskis.lt“ krepšininkai persvaros nebuvo linkę lengvai atiduoti. Paskutinis kėlinys komandoms tapo ištvermės, atkaklumo, nervų ir noro laimėti išbandymu.

Raudoniškių pasirinkta taktika pasiteisino, jie sugebėjo išlyginti rezultatą ir paskutinėmis akimirkomis persverti jį savo naudai. „jurbarkiskis.lt“ padėtį bandė gelbėti tritaškiais, tačiau kamuolys skriejo pro šalį. Persverti rezultatą raudoniškiams padėjo ir priešininkų žaidėjo Donato Pocevičiaus nesportinė pražanga.

Nuskambėjus finalinei sirenai Raudonės komanda sprogo emocijomis – vyrai iš džiaugsmo į orą mėtė trenerį Nerijų Štulą.

„Turbūt tai buvo saldžiausia pergalė per visą septynerių metų komandos gyvavimo istoriją. Trečiajame kėlinuke, turėdami 17 taškų deficitą, nepalūžome ir sugebėjome sugrįžti į rungtynes. Tai parodo mūsų kovingumą ir čempionišką komandos charakterį. Žinoma, prireikė ir sėkmės, bet, kaip sakoma, ji šypsosi stipriausiems. O šių metų turnyre mes tokie ir buvome, nes pakeliui iki titulo nugalėjome visas tris stipriausias rajono komandas: „ZTS“, „Vilką“ ir „jurbarkiskis.lt“, – sakė N. Štulas.

Pasak trenerio, finalinės rungtynės buvo tokios, apie kokias visi ir svajoja: garbinga, bet kieta kova, didžiulės emocijos ir vienu metimu nulemta rungtynių baigtis.

„Deja, bet dviejų laimingų komandų po finalinės sirenos nebūna. Nors „jurbarkiškis.lt“ buvo ne mažiau verti pergalės, šį karta sėkmė buvo mūsų pusėje. Labai gerbiame savo priešininką ir už aikštelės ribų puikiai sutariame. Kartu kuriame Jurbarko krepšinio istoriją puikiais finalais, ir galima teigti, kad šių komandų susitikimai jau tampa tikrais derbiais. Tuo pačiu kviečiu sirgalius labiau užpildyti tribūnas ir patiems įsitikinti, kokia kova verda aikštelėje“, – sakė N. Štulas.

Rezultatyviausiu čempionų gretose buvo Valdas Undraitis. Krepšininkas per lemiamas rungtynes pelnė 30 taškų. 16 taškų įmetė Giedrius Jevstignejevas, 9 – Mindaugas Jonušauskas.

„jurbarkiskis.lt“ komandoje 18 taškų pelnė Artūras Lencevičius, 15 taškų – Tomas Kliukas, po 10 taškų į komandos sąskaitą pridėjo Mangirdas Milmontas ir Juozas Andriuška.

„Kontroliavome beveik visas rungtynes, tačiau galbūt per anksti patikėjome savo pergale. Pustrečio kėlinio laikėmės sutarto gynybos ir puolimo plano. Tačiau, kai turėjome didžiausią pranašumą, įvyko lūžis, Valdas Undraitis pelnė 11 taškų iš eilės: tris tritaškius ir dvitaškį. Tai leido priešininkams mus pavyti“, – sakė „jurbarkiskis.lt“ komandos vadovas Darius Kalinauskas.

Pasak vyro, rungtynių pabaigoje Raudonės krepšininkai visiškai pasitikėjo sėkme – gynybą sutraukė į baudos aikštelę ir leido priešininkams laisvai mesti tritaškius.

„Metėme, bet nepataikėme aštuonis kartus. Dviprasmiškai dabar tai atrodo. Krepšinis toks sportas, kad jei esi laisvas – privalai mesti. Tačiau dabar galvoju, kad galėjo būti ir kitaip. Čia fortūna. Gražus krepšinis ir įspūdingos rungtynės, ir tai – labai smagu“, – sakė D. Kalinauskas.

Dvikovoje dėl bronzos sėkmė šypsojosi „Vilko“ krepšininkams. Jie „Smalininkus“ įveikė rezultatu 77:69 (14:11, 15:14, 26:22, 22:24).

Kaip ir finalinės rungtynės, taip ir kova dėl turnyro bronzos, žiūrovams dovanojo aštrių emocijų. Nors pirmus tris kėlinius laimėjo „vilkai“, jie atsipalaiduoti negalėjo, nes taškų skirtumas buvo pernelyg mažas. Vis tik didžiausia įtampa tvyrojo paskutinį rungtynių ketvirtį, kuomet „Smalininkai“ iš paskutiniųjų ėmė spausti varžovus. Smalininkiečiai šį kėlinį laimėjo 24:22, tačiau to nepakako, kad rungtynių rezultatą persvertų savo naudai.

„Bet kurį turnyrą smagu užbaigti pergale, mes pakartojome praėjusių metų rezultatą. Tačiau norisi vis aukščiau. Rungtynės buvo gan sunkios, „Smalininkai“ dorojo mus fiziškai, tačiau visą laiką pavyko pirmauti bent keletu taškų. Keletas klaidų prie tritaškio linijos komandą vis nublokšdavo atgal, todėl nesisekė susikrauti didesnės persvaros. Tačiau padėjo gera kova po savo krepšiu dėl atšokusių kamuolių. Manau, kad turnyras pavyko gerai, tiek mūsų, tiek mačas dėl pirmos vietos buvo gan įtempti, o tai suteikia žavesio. Džiaugiamės iškovotais medaliais, džiaugiamės būdami šio turnyro dalimi“, – sakė „Vilko“ treneris Martynas Kursevičius.

Rezultatyviausi „vilkai“: Elonas Pokanevič – 26 taškai, Karolis Jonušas – 15 taškų, Vladislovas Razumnovas – 14 taškų.

Daugiausia taškų „Smalininkams“ pelnė Deividas Izokaitis – 26, Nidijus Janavičius – 15, Giedrius Girnevičius – 9.