Balsavimas

Ar jaučiatės saugūs pėsčiųjų take prie Imsrės

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tylus bandymas branginti areną virto kova dėl išlikimo (nuotra...

Tylus bandymas branginti areną virto kova dėl išlikimo (nuotraukos) (13)

2017-09-26

 Kainų kėlimo siūlymą pristačiusiai Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistei Odetai Vaitiekūnaitei sportininkai negailėjo priekaištų dėl to, kad siūlymas nebuvo aptartas su visa rajono sporto bendruomene. L. Pilecko nuotr.

Antradienį vykęs Jurbarko r. savivaldybės Finansų, biudžeto ir rajono plėtros komiteto posėdis tapo tikru mūšio lauku. Prieš  Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos iniciatyvą smarkiai padidinti arenos nuomos įkainius stojo krepšininkai. Likusios sporto bendruomenės nei į anksčiau vykusių komitetų posėdžius, nei į šį savivaldybės klerkai nekvietė.

Į komiteto posėdį atvyko Jurbarko krepšinio lygos ir Regionų krepšinio lygoje žaidžiančios ekipos „Jurbarkas“ atstovai. Krepšininkai buvo atviri – apie planus daugiau nei dvigubai didinti sporto salės nuomos įkainius sužinojo atsitiktinai. Populiariausios rajone sporto šakos atstovus pribloškė ne tik kaina, kurią gali tekti mokėti už treniruotes bei varžybas, bet ir tai, kad arenos reikalai svarstomi kone slaptai – neišdiskutavus su sporto bendruomene.
 
 Nors Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salė faktiškai priklauso gimnazijai, tačiau realiai, tai – vienintelė vieta, kuri tinka dideliems sporto renginiams ir į juos ateinantiems žiūrovams.

Iki šiol didžiausias arenos nuomos įkainis už valandą buvo 17.38 Eur. Tokis suma, pasak gimnazijos tinklalapyje skelbiamo kainininko, buvo prašoma už sporto salę su galimybe naudotis dušais ir muzikos aparatūra.

Pagal naująjį pasiūlymą, valanda už sporto salėje vykdomas varžybas kainuotų 25 Eur., už treniruotes – 20 Eur. Už sporto salės nuomą renginiams būtų prašoma – pirma valanda – 100 Eur., už kiekvieną papildomą valandą – 70 Eur. Už paros nuomą – 500 Eur.

Taip pat papildomai būtų apmokestinama reklama bei per renginius suteikiamas reklaminis plotas.
 
 Įkainių už įvairias paslaugas numatyta ir daugiau.

Prašyti smarkiai kelti kainas buvo nuspręsta po to, kai gimnazija paskaičiavo įkainį, kuris įstaigai atrodo teisingas. Maždaug 25 Eur suma už valandą esą susidaro suskaičiavus išlaidas už šildymą, vandenį, elektrą ir darbuotojų užmokestį.
 
 „Jei būtų patvirtinta naujoji tvarka, tai Jurbarke nebeliks nei JKL, nei RKL, nei kitų panašių renginių. Džiaugėmės, kad JKL šiemet pradeda devintąjį sezoną, kad jame dalyvauja rekordinis komandų skaičius – 12. Tačiau pagal naujuosius įkainius, kiekvienai komandai startinis mokestis sieks ne tris šimtus su trupučiu eurų, o virš aštuonių šimtų. Nereikia net sakyti, kad niekas nedalyvaus, galime iškart stabdyti visą“, - stebėjosi JKL įkūrėjas Darius Kalinauskas.
 
 Išvydusi sportininkų reakciją situaciją bandė švelninti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Odeta Vaitiekūnaitė. Kainų pakėlimo projektą pristatinėjusi moteris sportininkus bandė raminti teigdama, kad jie galės kreiptis į savivaldybę prašydami atleisti juos nuo mokesčio. Žinoma, jei tam pritars tarybos politikai.
 
 Tokios valdininkės mintys iššaukė griežtą komiteto nario Daivaro Rybakovo reakciją. Politikas stebėjosi, kodėl kuriama situacija, kai itin daug lems pažintys ir simpatijos.
 
 „Bus prašoma, kaip išmaldos ir viskas priklausys nuo to, kas kam patinka, kokiai partijai priklauso ir panašiai. Ateis, prašys, norės duos, norės neduos. Tokiu atveju, sakykime atvirai – nenorime, kad į salę kas nors eitų ir dėl to keliame kainas ir siūlome tokią tvarką. Dabar net už treniruoklių salę prašote daug daugiau, nei ji kainuoja Kaune ar Klaipėdoje“, - stebėjosi D. Rybakovas.
 
 Idėja didinti mokestį nepriimtina pasirodė ir komiteto pirmininkui Algirdui Gudaičiui. Politikas tikino nesuprantantis, kodėl gimnazija savo išlaidas mokinių ugdymui nori perkelti ant sportuojančių jurbarkiečių pečių.

Sulaukę aršaus krepšininkų pasipriešinimo pokyčiams ir reikalavimo prieš priimant tokius sprendimus, diskusijos su sporto bendruomene, valdininkai pabandė leistis į kompromisą. Pas administracijos direktorę iškviestam RKL komandos treneriui Vytui Urbštui buvo pasiūlyta JKL kolektyvui pranešti, kad tiek dėl JKL rungtynių, tiek dėl RKL rungtynių iki trečiadienio vidurdienio būti parašyti prašymai ir savivaldybės taryba svarstytų leisti šiuos renginius organizuoti pagal senus tarifus.

Tačiau pasitarę krepšininkai nusprendė su siūlymu nesutikti, kol arenos įkainių keitimas nebus aptartas su rajono sporto bendruomene.

„Tiesiog negalime sutikti, kad būtų padaryta išimtis mums, krepšininkams, o likusi bendruomenė – futbolas, kovos menai, kitos sporto šakos, būtų paliktos ant ledo. Nesakome ne, tokiam savivaldybės siūlymui, tačiau esame įsitikinę, kad jis turi būti aptartas su visais“, - sakė JKL įkūrėjas D. Kalinauskas.

 
 Visą straipsnį skaitykite laikraštyje.

„ŠVIESOS“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook