Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendruomenės

Bendruomenės

Besiplečiantis bendruomenių ratas – daugiau lėšų miestui ir rajonui (0)

Kovo 4 d. Jurbarko kultūros centre nuošė bendruomenių sueiga. Prie tradicinio vietos veiklos grupės (VVG) „Nemunas“ ir kaimo bendruomenių renginio prisijungė tik pernai susikūrusi miesto vietos veiklos grupė (MVVG) „Jurbarkas“.

(Plačiau...)

Bendruomenių sąskrydyje teko statistų vaidmuo (0)

Lapkričio 28 d. Kėdainiuose vyko Lietuvos bendruomenių kultūrinė šventė-sąskrydis „Tai mes!“ – tarsi įžanga į 2016-uosius, kuriuos Seimas jau yra paskelbęs Bendruomenių metais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Žinių radijo organizuotame renginyje Jurbarko rajono delegacijai, kurioje buvo penkių kaimo bendruomenių atstovai, vadovavo vicemeras Saulius Lapėnas.

(Plačiau...)

Po plačiašakėmis liepomis susėdo visi kaimynai (4)

Ne vienas, ir ne du, ne vieni pas kitus, o visi Kalnėnai drauge susirinko – po senosiomis liepomis sustatė stalus, nutiesė baltomis staltiesėmis ir nukrovė vaišėmis. Kvietė muzikantus ir sulaukė svečių. Praėjusį šeštadienį kartu pavakaroti pirmą kartą susirinkusi Kalnėnų bendruomenė nustebo – kiek daug žmonių atėjo. Vadinasi, sumanymas geras ir žmonės pasiilgę bendravimo.

(Plačiau...)

Skirsnemunė: didinga praeitis (0)

Skirsnemunės ir jos apylinkių senoji istorija turi nemažai bendrų bruožų su kitų – Seredžiaus, Veliuonos ir Raudonės praeitimi. Skirsnemunė priklauso tam palyginti nedideliam skaičiui Lietuvos gyvenviečių, kurios anksčiausiai pradėtos minėti rašytiniuose istorijos šaltiniuose.

(Plačiau...)

Seredžius – šimtmečių istorija ir legendos (0)

Gyvenimas palei Nemuną visada buvo ypatingas. Persipynusi upės ir laiko tėkmė lėmė panemunės gyvenviečių būtį nuo pirmos čia įspaustos pėdos iki šių dienų. Krašto istorija visada buvo, yra ir bus svarbi, nes tik į ją atsispyrus galima eiti tolyn.
Seredžiaus ir Veliuonos, Raudonės ir Skirsnemunės tikroji vertė pajuntama nubraukus archyvų dulkes nuo šimtmečių knygos, į kurią  sugulę šį kraštą kūrusių, čia gyvenusių žmonių – paprastų ir labai iškilių – likimai. Dabartiniuose panemunės miesteliuose sprendėsi ne tik šio regiono, bet visos Lietuvos reikalai, galingieji ir įtakingieji čia valdovų antspaudais tvirtino didingus planus, svarbias sutartis.
Iš naujo į panemunės vietoves pažvelgusi istorikė, profesorė dr. Raimonda Ragauskienė priminė girdėtus ir atskleidė visai nežinomus įvykius, patvirtintus faktine medžiaga ir kartu apipintus gražiomis legendomis. Parengtas naujas „Istorinis panemunės vietovių aprašas“ atveria galimybę kraštą pažinti protu ir širdimi – sužinoti ir pajausti. Remdamiesi šiuo darbu šiandien verčiame senojo Seredžiaus istorijos puslapius.

(Plačiau...)

Senjorai pagerbė savo bendruomenės rašytoją (0)

Dideliuose kaimuose ir miesteliuose gyvena daug įvairių žmonių, ir jų pomėgiai ir poreikiai – skirtingi. Puiku, kai kiekvienas norintis gali surasti savo veiklos dirvą bendruomenėje, o ne tik tarp savo namų keturių sienų. Ypač tai svarbu, kai nugyventi metai lėtina žingsnius, bet ne norą bendrauti, kurti ir dalytis su kitais.

(Plačiau...)

Veliuoniškiai širdimis pajuto artėjančio advento ramybę (1)

Vėlyvo rudens tamsą veliuoniškiai skaidrina kūryba ir maloniu bendravimu. Lapkričio 22-ąją muziejininkė Angelė Orlovskytė ir Kultūros centro direktorė Irma Svetlauskienė miestelėnus pakvietė į priešadventinę popietę seniūnijos salėje, kur visą dieną veikė rankdarbių ir tautodailės kūrinių paroda–pardavimas.

(Plačiau...)

Mobilūs savanoriai aktyvina kaimo bendruomenių jaunimą (0)

Šiemet rajono seniūnijas vėl lanko savanoriai, pasiryžę savo laisvalaikį praleisti kartu su kaimo jaunimu ir pasirengę pasiūlyti jiems naujų įdomių užsiėmimų. Galimybę įdomiai praleisti laisvalaikį, susitikti ir bendrauti su naujais žmonėmis kaimo bendruomenių jaunimui suteikia teritorinio bendradarbiavimo projektas „Savanorių VVG „Nemunas“ bei VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijose parengimas ir paslaugų kaimo jaunimui teikimas“.

(Plačiau...)

Kaimo bendruomenė perima uždarytų įstaigų funkcijas (0)

Kaimą gražiu Pilies pavadinimu žino daugelis. Kai praėjusią vasarą lankytojams buvo atidaryta Panemunės pilis, čia atvažiuoja ekskursantų ne tik iš Lietuvos. O Pilies I kaimo gyventojams – ne patys geriausi laikai: uždarius mokyklą padaugėjo bedarbių, o vieninteliu kultūros židiniu liko biblioteka. Bet jau kone dešimtmetį čia gyvuoja aktyvi bendruomenė, nudirbanti daug ne tik kultūrinių, bet ir socialinių darbų.

(Plačiau...)

Unikalų savo kraštą pristato Smalininkų šokėjai (0)

Klubas „Smalininkų Skalva“ šiais metais įgyvendino projektą „Smalininkų turistinio patrauklumo didinimas“. „Skalva“ yra jau keletą metų gyvuojantis šokių kolektyvas ir miestelio bendruomenėje turi ir savo vietą, ir savo veidą. Įgyvendinęs VVG „Nemunas“ teritorijos vietos plėtros 2009–2015 m. strategijos lėšomis finansuotą projektą kolektyvas pasipuošė naujais tautiniais kostiumais ir parengė programą, patraukliai pristatančią Smalininkus turistams.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook