Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Jurbarko žydų gyvenimas – Atminimo knygoje (0)

Šią liepą Sinagogų aikštėje atidengiant memorialą Jurbarko žydų bendruomenei ir jų gelbėtojams atminti, į savo senelių miestą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko Džoelis Alpertas (Joel Alpert). Jurbarkiečiams jis atvežė neįkainojamą dovaną – iš hebrajų į anglų kalbą išverstą Jurbarko atminimo knygą, pasakojančią apie iš Jurbarko kilusius žydus, išvykusius į kitas šalis prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Šis pašnekesys su Džoeliu ALPERTU – apie Jurbarką jo namuose Viskonsine ir apie prasmingus darbus atvykus į Lietuvą.

(Plačiau...)

„Jada“ augina muzikantus ir žiūrovus (0)

Pirmąją liepos savaitę Smalininkų technologijų ir verslo mokykla (TVM) paskendo džiazo garsuose – čia jau antrą kartą surengta džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai 2019“. Stovyklos iniciatoriai – bigbendo „Jada“ vadovas Gytis Gvozdas ir koncertmeisteris Vytis Binkauskas.

(Plačiau...)

„Baltijos rampoje“ – krašto teatrų pasirodymas (0)

Pristatyti Baltijos šalių mėgėjų teatro meno tendencijas, režisūros naujoves, parodyti žiūrovams geriausius spektaklius liepos 4-7 d. į Kretingoje vykusį tarptautinį mėgėjų teatrų festivalį „Baltijos rampa“ suvažiavo teatrai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Tarp teatrų gausos festivalyje dalyvavo ir jurbarkiškiai aktoriai.

(Plačiau...)

Valstybės dieną – tikra kultūros ir meno šventė (0)

Liepos 6 d. per visą rajoną nuvilnijo Valstybės dienos renginiai, kiekviename miestelyje, bendruomenėje drauge su viso pasaulio lietuviais nuskambėjo Tautiška giesmė. Į ypač jaukų ir originalų paminėjimą pakvietė Vadžgirio kultūros darbuotojai, surengę „Muzikos, istorijos ir mados naktį“.

(Plačiau...)

Kūrėjai išreiškė meilę Jurbarkui ir poezijai (0)

Pavasarį Jurbarko krašto kūrėjų bendruomenė išlydėjo šventiškai – gegužės 25 d. viešojoje bibliotekoje surengtos almanacho „Prigludę prie gimtojo slenksčio“ sutiktuvės, kuriose skambėjo eilės, dainos ir linkėjimai neprarasti kūrybinės ugnelės.

(Plačiau...)

Gegužės burtai gaivino širdis (0)

Savaitgalį Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje skambėjo dainos, muzika, poezijos posmai ir linksmi bičiuliški pašnekesiai. Čia klegėjo šventė „Gegužės burtai“ – tai socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto literatų klubo veiklos baigiamasis renginys, į kurį suvažiavo Šilutės, Šilalės, Pagėgių, Tauragės, Raseinių ir Kėdainių rajonų neįgalieji.

(Plačiau...)

Edukacinė ekspozicija atskleidžia vitražo paslaptis (0)

Tarptautinę muziejų dieną Vinco Grybo memorialinis muziejus pasitiko paruošęs puikią dovaną lankytojams – gegužės 18-osios vakarą čia atidaryta nauja edukacinė ekspozicija „Vitražo istorinė raida nuo XI iki XX amžiaus“ ir pristatyta ekspozicijos audioekskursija.

(Plačiau...)

Darbuose – spalvomis išlietos emocijos (0)

Balandžio 24 d. į Jurbarko viešąją biblioteką suko smalsuoliai. Viliojo renginys – tautodailininkų klubo „Mituva“ narių Kęstučio ir Rūtos Vasiliauskų tapybos darbų parodos atidarymas. Jei apie drobėje išsakytas Kęstučio mintis esame girdėję, R. Vasiliauskienės tapyba daug kam buvo netikėta. 

(Plačiau...)

Skulptūrose iš vilnos – kūrybingumo triumfas (1)

Šv. Velykų išvakarėse, balandžio 20 d., Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta paroda, skirta muziejaus suaugusiųjų dailės edukacinės veiklos 20-mečiui. Kūrybingos dailės studijos „ Formos kalba“ moterys šįkart pristatė analogų neturintį projektą – pagal lietuvių religinės skulptūros tradicijas skulptūras vėlė iš vilnos.

(Plačiau...)

Atvelykiui – „Klampynės“ dovana žiūrovams (0)

Šiemet Klausučių teatrui – 40 metų. Jubiliejinius metus dabartinis teatro kolektyvas pasitiko pakviesdamas žiūrovus į premjerą – kraštiečio Stasio Santvaro pjesės „Kaimynai“ pastatymą. Spektaklį režisavo Vilma Baltutienė.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook