Balsavimas

Ar jaučiatės Jurbarke saugiai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Akimirkos, skirtos prisiminti ir susipažinti (0)

Jurbarko krašto muziejuje iki spalio vidurio veiks fotomenininko Mindaugo Norkaus fotografijų paroda „Akimirkos“. Keturiasdešimtyje nuotraukų užfiksuoti žymiausi kultūros ir meno pasaulio atstovai kasdienėse situacijose.

(Plačiau...)

Miesto legendai veidą sukūrė menininkų bendruomenė (0)

Jurbarko krašto šventės pagrindinė diena, rugpjūčio 24-oji, prasidėjo neįprastoje erdvėje – Vinco Grybo memorialinio muziejaus kieme. Išradingosios muziejaus darbuotojos drauge su menui neabejingais jurbarkiečiais įgyvendino grandiozinį planą – nuo šiol muziejaus pievelėje parko lankytojus pasitiks miesto legendos personažai – milžinai Juras ir Barkus. 

(Plačiau...)

Jurbarko žydų gyvenimas – Atminimo knygoje (0)

Šią liepą Sinagogų aikštėje atidengiant memorialą Jurbarko žydų bendruomenei ir jų gelbėtojams atminti, į savo senelių miestą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko Džoelis Alpertas (Joel Alpert). Jurbarkiečiams jis atvežė neįkainojamą dovaną – iš hebrajų į anglų kalbą išverstą Jurbarko atminimo knygą, pasakojančią apie iš Jurbarko kilusius žydus, išvykusius į kitas šalis prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Šis pašnekesys su Džoeliu ALPERTU – apie Jurbarką jo namuose Viskonsine ir apie prasmingus darbus atvykus į Lietuvą.

(Plačiau...)

Nemuno šventė – ir linksmybės, ir rimti smalininkiečių darbai (0)

Smalininkų šventės renginiai liepos 20-ąją nuraibuliavo smagia Nemuno bangele, palietusia smalininkiečių širdis gaivinama krašto istorija ir tradicijomis, o svečius pamaloninusia akiai mielais vaizdais.

(Plačiau...)

Tapybos praktika: tradicijos, taisyklės ir asmeninė laisvė (0)

Molbertai laukuose, dažų kvapas, kūrybinės kančios ir smagios diskusijos – visa tai nuo rugpjūčio 2 d. vyksta Pilies I kaime, šalia Panemunės pilies ir buvusio saleziečių vienuolyno. Vienuolika talentingų moterų iš įvairių Lietuvos vietų, vedamos profesionalių dailininkų, atranda tapybos džiaugsmą ir save tapyboje. 

(Plačiau...)

Veliuonos muziejus persikelia į terasą (0)

Liepos 27 d., purškiant lietui, Veliuonos miestelio centre kvepėjo dažais – čia vyko Veliuonos krašto muziejaus surengta Dailininkų diena. Tai jau trečiasis projekto „Veliuonos muziejus lauko terasoje“ renginys. Netradicinį būdą užimti turistus ir miestelio gyventojus sugalvojo Veliuonos krašto muziejaus darbuotojai.

(Plačiau...)

„Jada“ augina muzikantus ir žiūrovus (0)

Pirmąją liepos savaitę Smalininkų technologijų ir verslo mokykla (TVM) paskendo džiazo garsuose – čia jau antrą kartą surengta džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai 2019“. Stovyklos iniciatoriai – bigbendo „Jada“ vadovas Gytis Gvozdas ir koncertmeisteris Vytis Binkauskas.

(Plačiau...)

„Baltijos rampoje“ – krašto teatrų pasirodymas (0)

Pristatyti Baltijos šalių mėgėjų teatro meno tendencijas, režisūros naujoves, parodyti žiūrovams geriausius spektaklius liepos 4-7 d. į Kretingoje vykusį tarptautinį mėgėjų teatrų festivalį „Baltijos rampa“ suvažiavo teatrai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Tarp teatrų gausos festivalyje dalyvavo ir jurbarkiškiai aktoriai.

(Plačiau...)

Valstybės dieną – tikra kultūros ir meno šventė (0)

Liepos 6 d. per visą rajoną nuvilnijo Valstybės dienos renginiai, kiekviename miestelyje, bendruomenėje drauge su viso pasaulio lietuviais nuskambėjo Tautiška giesmė. Į ypač jaukų ir originalų paminėjimą pakvietė Vadžgirio kultūros darbuotojai, surengę „Muzikos, istorijos ir mados naktį“.

(Plačiau...)

Kūrėjai išreiškė meilę Jurbarkui ir poezijai (0)

Pavasarį Jurbarko krašto kūrėjų bendruomenė išlydėjo šventiškai – gegužės 25 d. viešojoje bibliotekoje surengtos almanacho „Prigludę prie gimtojo slenksčio“ sutiktuvės, kuriose skambėjo eilės, dainos ir linkėjimai neprarasti kūrybinės ugnelės.

(Plačiau...)

Gegužės burtai gaivino širdis (0)

Savaitgalį Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje skambėjo dainos, muzika, poezijos posmai ir linksmi bičiuliški pašnekesiai. Čia klegėjo šventė „Gegužės burtai“ – tai socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto literatų klubo veiklos baigiamasis renginys, į kurį suvažiavo Šilutės, Šilalės, Pagėgių, Tauragės, Raseinių ir Kėdainių rajonų neįgalieji.

(Plačiau...)

Edukacinė ekspozicija atskleidžia vitražo paslaptis (0)

Tarptautinę muziejų dieną Vinco Grybo memorialinis muziejus pasitiko paruošęs puikią dovaną lankytojams – gegužės 18-osios vakarą čia atidaryta nauja edukacinė ekspozicija „Vitražo istorinė raida nuo XI iki XX amžiaus“ ir pristatyta ekspozicijos audioekskursija.

(Plačiau...)

Darbuose – spalvomis išlietos emocijos (0)

Balandžio 24 d. į Jurbarko viešąją biblioteką suko smalsuoliai. Viliojo renginys – tautodailininkų klubo „Mituva“ narių Kęstučio ir Rūtos Vasiliauskų tapybos darbų parodos atidarymas. Jei apie drobėje išsakytas Kęstučio mintis esame girdėję, R. Vasiliauskienės tapyba daug kam buvo netikėta. 

(Plačiau...)

Skulptūrose iš vilnos – kūrybingumo triumfas (1)

Šv. Velykų išvakarėse, balandžio 20 d., Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta paroda, skirta muziejaus suaugusiųjų dailės edukacinės veiklos 20-mečiui. Kūrybingos dailės studijos „ Formos kalba“ moterys šįkart pristatė analogų neturintį projektą – pagal lietuvių religinės skulptūros tradicijas skulptūras vėlė iš vilnos.

(Plačiau...)

Atvelykiui – „Klampynės“ dovana žiūrovams (0)

Šiemet Klausučių teatrui – 40 metų. Jubiliejinius metus dabartinis teatro kolektyvas pasitiko pakviesdamas žiūrovus į premjerą – kraštiečio Stasio Santvaro pjesės „Kaimynai“ pastatymą. Spektaklį režisavo Vilma Baltutienė.

(Plačiau...)

Padėka Birutei Bartkutei (2)

Praėjusių metų gale Jurbarko kultūros centro darbuotojai, folkloro grupių ,,Imsrė“ ir „Imsriukai“ vadovei, tautodailininkei, kalendorinių ir tradicinių švenčių, tarptautinio folkloro festivalio ,,Ant vandens“ organizatorei Birutei Bartkutei buvo įteikta Kultūros ministerijos premija, o gegužės 3 d. jai įteikta ir Žemaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos padėka. 

(Plačiau...)

Bibliotekoje – paroda apie šviesuolį Vaižgantą (0)

Girdžiškiai gali džiaugtis miestelyje turėdami ne vieną kultūros židinį: gražius renginius organizuoja kultūros darbuotojai, į spektaklius kviečia teatras, o bibliotekininkė Vilija Stoškienė, pasitelkusi į pagalbą kraštietį kraštotyrininką Vytautą Lekutį, nuolat rengia įdomias parodas. Šįkart biblioteka kviečia į Juozui Tumui-Vaižgantui skirtą parodą.

(Plačiau...)

Teatras pagarbino senjorus ir įvertino geriausius (0)

Šiemet 60-metį minintis Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras ir pats švenčia, ir žiūrovus lepina gražiais renginiais. Kovo 24-ąją buvo pagarbinti teatro senjorai, o po poros dienų jau aštuntą kartą įteiktos teatro nominacijos „Vanduo“. 

(Plačiau...)

Raudonę garsinančius menininkus sukvietė į gimtinę (0)

Išėję iš gimtų namų, įleidę gyvenimo šaknis svetur, nuo savo krašto niekad neatitrūkstame, todėl raudoniškių sumanymas sukviesti į Raudonę iš čia kilusius meno žmones buvo palydėtas nuoširdaus jaudulio. Raudonės – kaip savo namų slenkstį – tądien vėl peržengė šiltai sutikti šį kraštą garsinantys kūrėjai, „Metų raudoniškis 2018“ nominantai.

(Plačiau...)

Jubiliejiniais teatro metais – prasmingi susitikimai su žiūrovais (2)

Šiemet Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatras mini 60-ies metų jubiliejų. 1959 m. Jurbarko dramos būreliui suteiktas Liaudies teatro vardas. Šis teatras, tapęs pagrindine Jurbarko kultūrinio gyvenimo ašimi, ir šiemet žiūrovams žada daug profesionalių ir įsimintinų reginių.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook