Kultūros sala

Kultūros sala

Skaitėme savo mokytojo eilėraščius (0)

Verbų sekmadienį Veliuonos kultūros centre vyko jauki, šilta poezijos popietė – mokytojo Stasio Liutvinavičiaus rinktinės „Einu per laiką“ pristatymas. Po šv. Mišių žmonės rinkosi į spalvingų tapybos darbų parodos papuoštą, pavasariu ir kadagiais kvepiančią salę.

(Plačiau...)

Apie keliones ir laidojamą paveldą (0)

Penktadienį Smalininkuose istorikas Vytenis Almonaitis ir Junona Almonaitienė pristatė savo knygos „Šiaurės Skalva“ naują, trečiąjį, leidimą. Nors ši knyga – keliautojo žinynas, renginyje kalbėta ne tik apie keliones.

(Plačiau...)

Atminimo žvakelės Karilei (1)

Paskutinę kovo dieną girdžiškius sukvietė vasario 27-ąją Amerikoje mirusios Karilės Baltrušaitis atminimo vakaras. Velionė tik trejus metus gyveno Girdžiuose, bet visų ją pažinojusių širdyse paliko gražų atminimą.

(Plačiau...)

Naujoje parodoje – džiazuojantis moters pasaulis (0)

Praėjusį šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje pristatyta nauja paroda – „Pasaulis ant moters galvos“. Joje eksponuojami muziejaus dailės studijos, kuriai vadovauja Rasa Grybaitė, studenčių sukurti skulptūriniai objektai.

(Plačiau...)

Lituanistės moko pajusti ir auginti žodį (0)

Pavasarėjant per Lietuvą vilnija lietuviško žodžio šventė – respublikinis mokinių meninio skaitymo konkursas. Tarp geriausių šalies skaitovų visada būna ir mokytojų viešvilietės Danutės Sabonaitienės bei jurbarkietės Jūratės Videikienės mokinių.
Šiemet baigiamasis konkurso turas balandį vyks Kuršėnuose. Jame, užėmę pirmas vietas regioniniame ture Šakiuose, dalyvaus Viešvilės pagrindinės mokyklos mokinys Gražvydas Stanevičius ir Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokė Gintarė Stanevičiūtė.

(Plačiau...)

Chorvedė jubiliejų šventė su dainuojančiais mokiniais (0)

Dainuojantis jaunimas vos sutilpo scenoje, antra tiek sėdėjo salėje ir, daug neraginti, ėjo padainuoti kartu su buvusia savo vadove.

(Plačiau...)

Kraštiečiai sugrįžta į savo vaikystės biblioteką (0)

Vasario 19 d. Skirsnemunės bibliotekoje paskaitą apie pasaulinių karų pėdsakus Lietuvoje skaitė Kauno IX forto muziejaus direktoriaus pavaduotojas Marius Pečiulis. Didelis būrys skirsnemuniškių atėjo paklausyti kraštiečio istoriko, o jis mielai sutiko būti bibliotekos globėju.

(Plačiau...)

Nauji paveikslai stebina (0)

Dailininkės Rasos Grybaitės vadovaujama suaugusiųjų dailės studija vėl pristato žiūrovams naują savo kūrybą. Tapybos darbų paroda „Gyvenimo grimasos“ Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta praėjusį šeštadienį ir veiks visą vasarį.

(Plačiau...)

Fondo dovana rajono vaikams – pusantro tūkstančio knygų (0)

Sausio 25 d. į Jurbarką atvykusi labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Živilė Mediekšienė atvežė kone pusantro tūkstančio vaikiškų knygų. Tai fondo dovana mūsų rajono bibliotekų mažiesiems skaitytojams. Knygų perdavimo šventė surengta Jurbarko viešojoje bibliotekoje.

(Plačiau...)

Senovinės muzikos duetas mėgaujasi grojimu ir žavi klausytojus (0)

Sekančiuosius kultūrinį Jurbarko krašto gyvenimą dar praėjusių metų pabaigoje nudžiugino naujas muzikinis kolektyvas – senovinę muziką grojantis duetas Laura Matuzaitė-Kairienė ir Lina Lukošienė.

(Plačiau...)

Knygos puslapiuose – atminimo verti Lietuvos herojai (0)

Penktadienio popietę visuomenei pristatyta knyga „Kęstučio apygardos vadai“. Jurbarko viešosios bibliotekos salė seniai bebuvo tokia sausakimša. Čia rinkosi daugiausia vyresnio amžiaus jurbarkiečiai, krašto istorija besidomintys žmonės, knygoje aprašomų įvykių liudytojai ar herojų giminaičiai. Tarp žiūrovų galima buvo išvysti kariškomis uniformomis vilkinčių žmonių.

(Plačiau...)

Rajono bibliotekos laukia knygų ir skaitytojų (0)

Dar 2014 m. pabaigoje Seimas priėmė nutarimą 2016-uosius paskelbti Bibliotekų metais. Taip nuspręta dėl mažėjančio knygų perkamumo ir skaitomumo, o bibliotekų fondų papildymas ir renginių organizavimas turi didelę reikšmę visuomenės tobulėjimui ir dvasingumo bei kultūros ugdymui. Iš valstybės biudžeto papildomai skirta 450 tūkst. eurų, iš kurių 300 tūkst. – naujoms knygoms ir leidiniams įsigyti.

(Plačiau...)

Mokinių kūryba – tarsi atviruko atgimimas (0)

Trijų Karalių dieną apdovanoti respublikinio kalėdinio atviruko konkurso „Aš Tau linkiu...“ nugalėtojai. Beveik trys šimtai mokinių sukurtų atvirukų eksponuojama Vinco Grybo memorialiniame muziejuje, o gražiausius išrinko ne tik specialistų komisija, bet ir žiūrovai.

(Plačiau...)

Stiprūs – tik puoselėdami kultūrą, tradicijas ir tapatybę (0)

Prieš didžiąsias metų šventes dėmesio ir apdovanojimų sulaukia įvairių sričių specialistai, nusipelnę rajono gyventojai. Gruodžio 22 d. Jurbarko r. savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus dėmesio sulaukė folkloro kolektyvų vadovai ir kraštotyrininkai. Meras ir savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė etnokultūros ir kraštotyros klausimais Regina Kliukienė labiausiai nusipelniusiems tradicijų puoselėtojams įteikė padėkas bei pakvietė pokalbiui prie kavos puodelio.

(Plačiau...)

Dainelės tebeskamba, o šventės nebėra (0)

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoniniame ture, kuris gruodžio 16 d. buvo surengtas Antano Sodeikos meno mokykloje, dainavo 11 solistų ir ansamblių. Komisija pasigedo dalyvių gausos, o dainorėlius parengusios mokytojos – šventės.

(Plačiau...)

Knygoje – Mažosios Lietuvos liekanos (0)

Gruodį Jurbarko viešojoje bibliotekoje pristatytas naujas leidinys apie Mažąją Lietuvą – tai Martyno Purvino, šio krašto tyrinėtojo, knyga „Mažosios Lietuvos panemuniais ir pamariais“. Knygą pristatyti atvyko jos autorius M. Purvinas kartu su žmona ir pagalbininke architekte Marija Purviniene bei leidėjas, žurnalo „Voruta“ redaktorius Juozas Vercinkevičius.

(Plačiau...)

Premijuotam režisieriui įkvėpimo teikia... liūdesys (0)

2015 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija gruodžio 16 d. įteikta Gintarui Zareckui – Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatoriui, o gruodžio 28-ąją jis įvertintas ir Jurbarko rajono savivaldybės padėka – už ilgametį kūrybinį darbą ir aktyvią kultūrinę veiklą.

(Plačiau...)

Veliuoniškiai šventes pasitiko naujame kultūros centre (0)

Mažuose miesteliuose vienas po kito atveriami kultūros židiniai – lapkričio pradžioje į rekonstruoto kultūros centro atidarymą kvietė eržvilkiškiai, o gruodžio 11 d. atnaujintą kultūros centro pastatą Veliuonoje, linkėdamas saugoti tai, kas padaryta, pašventino klebonas Šarūnas Leskauskas. Daugiau nei dvejus metus užtrukusi rekonstrukcija išvargino kultūros darbuotojus, todėl ir jiems, ir visiems veliuoniškiams, besilankantiems renginiuose, metų pabaigos šventės buvo dar džiugesnės.

(Plačiau...)

Padėka už etninės kultūros puoselėjimą (0)

Gruodžio 8 dieną Vilniaus Rotušėje vyko Etninės kultūros globos tarybos 15 metų minėjimas ir Etnografinių regionų metų užbaigimo renginys, kuriame dalyvavo visų savivaldybių atstovai, o padėkos raštais pagerbti didieji etninės kultūros puoselėtojai, viena jų – Jurbarko r. savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Regina Kliukienė.

(Plačiau...)

„Dargaitėliuose“ groja žindaitiškiai (0)

Šių metų pavasarį Jurbarko kultūros centro Žindaičių skyriaus kultūrinės veiklos organizatorius Algirdas Petruitis subūrė kapelą „Dargaitėliai“, kurios pirmas viešas pasirodymas buvo Žindaičių kaime vykusioje Joninių šventėje. Po sėkmingo debiuto kapelos muzikantai grojo ir kaimo Rudens šventėje, praskaidrina bendruomenės vakarus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook