Balsavimas

Ar tenkina požeminių šiukšlių aikštelių įrengimo kokybė?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

„Veliuonietis“ pasikvietė į gegužinę ant piliakalnio (0)

Sekmadienio vakarą į smagią gegužinę ant Veliuonos Ramybės piliakalnio kvietė „Veliuonietis“. Ir savi rinkosi, ir svečiai dairėsi – visi laukė Nemune pasirodant senovinio kurėno burės, ženklo, kad atvyksta patys garbingiausieji sveteliai, o sulaukę pasitiko skambiai, su daina ir muzika, kaip ir dera ilgai lauktus žmones priimti.

(Plačiau...)

Fotografės darbuose – emocijų pliūpsnis (0)

Belaukiant vasariškos kaitros lašelį šilumos ir grožio jurbarkiečiams dovanojo fotografė Auksė Vabalaitė. Jurbarko viešojoje bibliotekoje veikia Auksės nuotraukų paroda „Kas aš esu?“, kuri atsirado kaip Redos Žemelienės šokio spektaklio dalis.

(Plačiau...)

Pagerbti Antanai, Antaninos ir bandonijos (0)

Antaninių vakarą svarbiausieji šventės Antanina ir Antanas – Gintarė Stirbienė ir Darius Kaminskas visus skubančius Šaltuonos lankon pasitiko dar miestelio aikštėje. Kapelos „Santaka“ grojikai ir dainininkai sveikino atvykstančius į trečiąjį respublikinį bandonininkų festivalį „Antanų polka“.

(Plačiau...)

Sidabrinė „Imsrės“ sukaktis Joninių lietuje (0)

Esame įpratę, kad Joninės, arba Rasos, dažniausiai būna šlapios. Ir šįkart trumpiausią metų naktį pasitinkančiuosius plakė sidabrinio lietaus gijos. Ypatingas šis lietus buvo „Imsrės“ folkloro grupės dainininkėms ir vadovei Birutei Bartkutei, mininčioms kolektyvo kūrybinės veiklos 25-mečio jubiliejų. Pasak B. Bartkutės, ar lietus, ar kaitra – atlikėjos turi šypsotis, džiaugtis ir atrodyti gražios. Ir taip ketvirtis amžiaus! O ir vaidinti linksmumo nereikia, nes „Imsrės“ moterys ir mergaitės dainuoja iš visos širdies.

(Plačiau...)

Girdžių teatras iš Punsko parsivežė pagrindinį krivūlės prizą (4)

Lietuvos klojimo teatrų krivūlė, pernai klegėjusi Girdžiuose, šiemet susirinko Lenkijoje, Punske. Dvi dienas sausakimšai pilnoje Punsko lietuviškoje sodyboje skambėjo dzūkų, žemaičių, zanavykų, aukštaičių šnektos, o klojime atgijo lietuvių dramos veikalai. Vaidino ir Jurbarko Konstantino Glinskio bei Girdžių „Mituvio“ teatrai, pastarasis pelnė didįjį krivūlės prizą.

(Plačiau...)

„Era“ dovanojo neįprastą spektaklį (0)

Gegužės 17 d. Jurbarko kultūros centre 15 metų jubiliejų švenčiantis šokio kolektyvas „Era“ moderniai uždavė klausimą – „Kas aš esu?“ Į šiuolaikinio šokio spektaklį žiūrovus pakvietusios Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleivės šokdamos ieškojo atsakymo į žmoniją nuo pradžių pradžios varginančius svarstymus.

(Plačiau...)

Girdžiai jau turi savo krivūlę (0)

Gegužės 16 d. Girdžiuose penktą kartą vyko klojimo teatrų šventė „Girdžių krivūlė“. Šiemet susibūrimas buvo skirtas etnografiniams regionams, todėl žiūrovai išvydo po teatrą iš Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos, Žemaitijos ir Suvalkijos. Rimtai į beveik šimtametę savo teatro tradiciją pažvelgę girdžiškiai šiemet pristatė ir nuosavą krivūlę – iš pušies pagamintą ratą su Girdžių herbu – stirninu.

(Plačiau...)

Bandonija Antanui neduoda pasenti (0)

Gegužės 15-osios popietę pilnutėlė Eržvilko kultūros centro salė sveikino bandonininką Antaną Janušą su 90-mečio jubiliejumi. Iškilią savo amžiaus sukaktį jubiliatas paminėjo grodamas, nes muzika nuo pat vaikystės lydi jį per gyvenimą.

(Plačiau...)

„Muzikinis vizitas“ kuria šventę kitiems ir sau (0)

Vienoje vietoje kažkuriuo laiku susitikus keletui kūrybingų asmenybių, niekas nežino, kuo tai gali baigtis.
Kai prieš trejetą metų buvusi mokinė paprašė Aidos Drejerienės padėti pristatyti lietuvių liaudies kultūrą svečiams iš Vokietijos, ši kreipėsi į bičiulius Aušrą Masteikaitę Mičulę ir Valdą Žemaitį. Visi trys puikiai išmano liaudies muziką ir papročius, tad paruošė programą, kurioje pristatė lietuviškas dainas, šokius, svečių sutikimo bei užstalės tradicijas, tautinį kostiumą.
Bendras darbas, matyt, buvo smagus, nes trijulė neišsivaikščiojo, bendravo, muzikavo ir iš smagių pasibuvimų išsirutuliojo naujas kolektyvas – „Muzikinis vizitas“.

(Plačiau...)

Ansamblis šventė gimtadienį (0)

Penkiolika metų prabėgo nuo to šalto gruodžio, kada visas pasaulis laukė naujojo tūkstantmečio pradžios. Adventinis laikotarpis ir artėjanti data muzikę Liną Lukošienę įkvėpė suburti dainuojančius vadžgiriečius į kaime neįprastą kolektyvą – sakralinės muzikos ansamblį.

(Plačiau...)

Kraštotyros archyvuose – tradicinės kultūros atmintis (0)

Balandžio 16 d. vykusi rajono kraštotyros konferencija šiemet buvo itin marga ir turtinga: kraštotyros darbų ekspozicija rodė gausėjantį šios srities darbininkų būrį, kultūros centrų prisistatymai patvirtino, koks unikalus ir tradicijomis įdomus Jurbarko kraštas. Viešosios bibliotekos salė vos sutalpino krašto tradicijų tyrinėtojus ir puoselėtojus – visus juos pavadinusi didžiaisiais kultūros žmonėmis viešnia iš Kultūros ministerijos atsakė į konferencijos pavadinime keltą klausimą: ar yra tradicinės kultūros atminties politika, ir kodėl tai svarbu.

(Plačiau...)

Širdyse rašomas šokių metraštis (0)

Pavasaris į Jurbarką atėjo šokio žingsneliu. Didžiausia miesto šokėjų bendruomenė – „Nemunėlio“ ir „Šypsenos“ kolektyvai ir jų vadovė Jolanta Telišauskienė švenčia jubiliejinius metus. Prieš trisdešimt metų jauna choreografė Jolanta gimtajame Jurbarke subūrė šiuolaikinių šokių kolektyvą, kuris vėliau tapo „Šypsena“, o dar po penkerių scenoje pradėjo suktis „Nemunėlis“. Vienas po kito šie kolektyvai kvietė į jubiliejinius koncertus į tarpelį priimdami ir liaudiškų šokių festivalį „Linksminkimos“.

(Plačiau...)

Choristai puikiai įvertinti (0)

Vyksta Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamas vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes – Lietuvos vaikai“. Kovo 22 d. šiame konkurse dainavo keturi Danutės Lapienės vadovaujami chorai iš Jurbarko ir visi pelnė aukštus komisijos įvertinimus.

(Plačiau...)

Teatralų „Vanduo“ neužsistovi vietoje (0)

Jurbarko Konstantino Glinskio teatras, kaip ir kasmet, minėjo teatro dieną. Šiųmetė šventė pažymėta dviem renginiais: kovo 25 d. Jurbarko kultūros centre pristatyta ilgai ir atsakingai brandinta knyga „Jurbarko Konstantino Glinskio teatras“, kurios sudarytojos – teatro režisierė ir vadovė Danutė Samienė bei kurį laiką Jurbarke dirbusi režisierė Agnė Banytė, o penktadienį teatro aktoriai, gerbėjai ir visi scenos meną mylintys jurbarkiškiai pakviesti į jaukų teatro nominacijų „Vanduo“ laureatų apdovanojimo vakarą.

(Plačiau...)

Džiuljetos knygelės – dovanos ne tik artimiesiems (0)

Mokytoja Džiuljeta Čerauskienė prieš keletą metų nustebino Naujamiesčio pagrindinės mokyklos bendruomenę pristatydama pirmąją savo eilėraščių knygelę, o praėjusį penktadienį su savo kūryba supažindino platesnę visuomenę. Renginį Jurbarko viešojoje bibliotekoje inicijavo, paruošė ir vedė jos kolegės. Kartu su mokytoja Džiuljeta pristatyme dalyvavo ir jos knygų įkvėpėja ir bendraautorė anūkė Meda.

(Plačiau...)

Teatro terapija – vaistas nuo susirgimo „akropoliais“ (nuotraukos, video) (0)

Praėjusią savaitę minėta Teatro diena neliko be atgarsio ir Jurbarke. Renginių ta proga vyko įvairių ir visokiems skoniams. Ketvirtadienį, kovo 26-ąją, Jurbarko kultūros centras pakvietė jaunimą į meno terapijos dieną „Teatro karštinė“.

(Plačiau...)

„Tramtatulio“ konkursantai mėgavosi liaudies kūryba (0)

Respublikinio vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ rajoniniame ture kovo 5 d. pasirodė 21 lietuvių liaudies kūrybos atlikėjas. Jų pasirodymus stebėjo ir vertino komisija, ir atrinko, kurie atstovaus Jurbarkui regioniniame ture. Bet nei komisija, nei atranka konkursantų netrikdė – jie pasimėgaudami dainavo, grojo ir pasakojo tai, ką mūsų protėviai kūrė ne scenai.

(Plačiau...)

Teatro premjera – spektaklis vaikams (0)

Naujausias Konstantino Glinskio teatro spektaklis „Rimas pas Kęstutį“ skirtas vaikams. Premjera Jurbarko kultūros centre buvo parodyta vasario 25 d. Istorinės tematikos vaidinimą mažiesiems žiūrovams teatras planuoja rodyti ir kitose scenose.

(Plačiau...)

Nauja paroda – išraiškingas kalbėjimas apie jausmus (0)

Praėjusį šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje vėl buvo šventė – suaugusiųjų dailės studijos naujos parodos atidarymas. Šįkart dailininkės Rasos Grybaitės mokinės pristatė abstrakčiosios tapybos darbus, paroda pavadinta „Jausmų paletė“.

(Plačiau...)

Mėgėjų menas laukia naujovių (0)

Vasario 25-ąją Kultūros ministerija paskelbė Kultūros politikos vystymo diena. Į Kultūros ministeriją pakviesti visų Lietuvos savivaldybių Kultūros skyrių vadovai susitiko su Estijos ir Latvijos kultūros tradicijų puoselėjimo profesionalais, aptarė trijų šalių mėgėjų meno vystymo ir kultūros tradicijų saugojimo problemas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook