Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Kultūros darbuotojai protestui pasirinko tylą (0)

Antradienio vakarą pro Jurbarko kultūros centrą einantys miestiečiai stebėjosi neįprastu koncertu. Paskelbus kūrinį, dainininkės delnais užsidengė burnas, o šokėjai taip ir nepajudėjo iš savo vietų. Taip Jurbarko kultūros centro menininkai ir jų vadovaujami meno mėgėjų kolektyvai susivienijo protestui prieš kultūros darbuotojų skurdinimą.

(Plačiau...)

Stacijos sugrįžo į bažnyčios šventorių (0)

Europos paveldo dienos šį rudenį daug džiaugsmo suteikė Pašaltuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikintiesiems. Rugsėjo 13-ąją į šią parapiją sugrįžo 1875 metais nežinomo dailininko nutapytų Kryžiaus kelio stočių fotogrametrinės nuotraukos. Parapijai jas padovanojo Lietuvos dailės muziejus ir Jurbarko rajono savivaldybė.

(Plačiau...)

„Trys mylimos“ užbūrė Skirsnemunę (0)

Jurbarko kultūros centro režisierė Birutė Šneiderienė sako, kad Skirsnemunėje gyvena ypatingi žmonės, ne tik spontaniškai susidomėję pasiūlymu kurti miestelio teatrą, bet ir per rekordiškai trumpą laiką parengę spektaklį, privertusį skirsnemuniškius aiktelėti iš nuostabos. Šią savaitę Skirsnemunės miestelio teatras išvyksta į pirmąsias gastroles: Žemaitės komedija „Trys mylimos“ pradžiugins Viešvilės mokytojus, o aktoriai jau galvoja apie naujus vaidmenis ir vėl rengiasi repeticijoms.

(Plačiau...)

Kultūros darbuotojai pasijuto pamiršti valstybės (0)

Ilgai ir tyliai kentę į kovą su skurdu šį rudenį pagaliau pakilo ir kultūros darbuotojai. Rugsėjo 19 d. išsiuntinėję elektronines atvirutes su neužmirštuolėmis orų gyvenimą prieš rinkimus žadėjusiems politikams, rugsėjo 25 d. kultūros žmonės susirinko į piketą prie Vyriausybės, o vakar visoje Lietuvoje protestavo tarptautinei muzikos dienai skirtu tyliuoju koncertu. Pikete dalyvavę jurbarkiečiai tikina, kad tai tik pradžia, nes valstybė pamiršo mažiausiai uždirbančius kultūros ir meno kūrėjus.

(Plačiau...)

Kviečiame į Konstitucijos egzaminą (0)

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija tradiciškai kviečia pasitikrinti teisines žinias – laikyti Konstitucijos egzaminą. Kaip ir kasmet pageidaujantiems  laikyti egzaminą duris atveria Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybės. Į septintąjį Konstitucijos egzaminą kviečiami visi Lietuvos Respublikos piliečiai, taip pat teisinį išsilavinimą turintys ar dar tebestudijuojantys asmenys.

(Plačiau...)

Moldova – atvirų širdžių ir gero vyno kraštas (0)

Jurbarkas ir Kriulenis Moldovoje – miestai partneriai nuo 2006 metų ir jau nemažai jurbarkiečių yra svečiavęsi šioje nedidelėje Pietryčių Europos šalyje. Šiemet į tarptautinį folkloro festivalį „Mesterul Manole“ Kriulenyje vyko oficiali rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama vicemero Kazimiero Šimkaus, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Smalininkų tautinių šokių kolektyvas „Skalva“, vadovaujamas Giedriaus Paulausko, bei specialiai šiai kelionei susibūrusi muzikuojančių smalininkiečių grupė, neoficialiai vadinta Moldovos projektu.

(Plačiau...)

Dviračiais – po Rambyno regioninį parką (0)

Vis populiarėja kelionės dviračiais. Neseniai gausus būrys jurbarkiečių važiavo panemune – Valdovų keliu, lankydami panemunės pilis ir kitas įžymias istorines vietas. Pernai esame pristatę kelionių po netolimą Raseinių kraštą maršrutus. Šį kartą siūlome pasukti vakarų link ir susipažinti su netolimu Pagėgių kraštu. O apie daugelį kitų galimų kelionių po Lietuvą galite sužinoti pavartę naują leidyklos „Terra Publica“ išleistą žinyną „Įdomios kelionės po Lietuvą aktyviai“.

(Plačiau...)

Mokslininkai tyrinėjo Viešvilę (0)

Leidykla „Versmė“, planuojanti išleisti monografiją apie Viešvilę, liepos 1-21 dienomis šiame miestelyje surengė kompleksinę mokslinę ekspediciją. Ekspedicijoje dalyvavo 24 mokslininkai ir aukštųjų mokyklų studentai.

(Plačiau...)

Glinskiečiams atiteko didysis prizas, Girdžiams – teatro krivūlė (0)

Liepos 21 d. Žemaitijos miestelyje Laukuvoje vyko 25-oji Lietuvos klojimo teatro krivūlė. Renginyje dalyvavo du mūsų rajono teatrai: Jurbarko Konstantino Glinskio ir Girdžių – abu gražiai pasirodė ir grįžo apdovanoti.

(Plačiau...)

Apie meilę vitražui, kūrybos svorį ir įkvėpimą (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje eksponuojami dailininkės Rasos Grybaitės vitražai. Liepos viduryje atidaryta paroda veiks iki spalio pradžios – tai puiki proga pamatyti Jurbarke gyvenančios ir kuriančios vitražistės naujausius kūrinius.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook