Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Jurbarkiškių šnekta – gyvosios kalbos lobynas (0)

Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyrius šiemet itin prasmingai paminėjo Spaudos atgavimo ir knygos dieną – surengė spaustuvės dažais dar kvepiančio leidinio „Jurbarko apylinkių tekstai“ sutiktuves. Į renginį atvyko ne tik knygos sudarytoja dr. Vilija Sakalauskienė, bet ir Jurbarke visada laukiama viešnia – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

(Plačiau...)

Nuolat sukasi „Devynstygio“ muzikos ratas (0)

Gegužės 13 d. jurbarkiečiai buvo kviečiami, ko gero, pirmą kartą, paminėti lietuvišką Meilės dieną – deivės Mildos šventę. Koncertą Vinco Grybo muziejuje ta proga surengė Jurbarko muzikos klubas „Devynstygis“.

(Plačiau...)

Sueiginis į Smalininkus sukvietė šokėjus ir jų bičiulius (0)

Gegužės 24-ąją į Mažosios Lietuvos tautinių šokių festivalį „Smalininkų sueiginis“ suvažiavo apie du šimtus šokėjų – kolektyvai iš visų Lietuvos regionų į mažo miestelio didelę šventę suvežė gražiausius savo šokius – kaip maži upeliukai į didįjį Nemuną suplukdo savo vandenis.

(Plačiau...)

Diplominius darbus vertino dailės profesionalai (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje balandžio 26 d. atidaryta nauja Suaugusiųjų dailės studijos darbų paroda. Studijos gyvavimo 15-os metų sukakčiai skirtus diplominius darbus jų autorės prieš parodos atidarymą apsigynė dalyvaujant dailės profesionalų komisijai.

(Plačiau...)

Kraštotyrininkai rašo ateičiai (0)

Į balandžio 17 d. vykusią konferenciją rajono kraštotyrininkai kaip kasmet suvežė savo darbus – šimtuose puslapių ateities kartoms aprašytas dabarties gyvenimo realijas. Kad kraštotyrininkai rašo ateičiai, įrodė dokumentiniai kadrai, beveik prieš ketvirtį amžiaus užfiksavę brolių Juškų palaikų perkėlimą iš Kazanės į Veliuoną. Filmo premjera buvo puikus garsiųjų tautosakininkų paminėjimui skirtos konferencijos akcentas.

(Plačiau...)

„Veliuoniečio“ koncertą vainikavo „Aukso paukštė“ (0)

Lietuvos liaudies kultūros centras geriausiu 2013 metų tautinių šokių kolektyvu pripažino ir už liaudies tradicijų puoselėjimą aukščiausią meno mėgėjų įvertinimą – „Aukso paukštę“ paskyrė Veliuonos kultūros centro ansambliui „Veliuonietis“. Apdovanojimas buvo įteiktas praėjusį penktadienį nuskambėjusiame jubiliejiniame, 500-ajame, „Veliuoniečio“ koncerte.

(Plačiau...)

Naujos knygos sutiktuvės – su ženkleliu „kitaip“ (0)

Penktadienį miesto viešosios bibliotekos darbuotojai literatūros gurmanus ir visus rašytojo Vytauto Girdzijausko gerbėjus pakvietė į naujausios jo knygos „Danguje kitaip“ sutiktuves. Kūrinio pavadinimas įspėja, kad ši rašytojo knyga yra kitokia nei ankstesnės, o ir skaityti, pasak autoriaus, ją reikia kitaip – mąstant ir lyginant tikrus įvykius su knygoje aprašytaisiais.

(Plačiau...)

Jubiliatui – mokinių parengta dovana (0)

Veliuoniškis mokytojas Stasys Liutvinavičius gegužę švęs 85 metų sukaktį. UAB „Dobilo leidykla“ jam jau įteikė originalią dovaną – rinktinius raštus „Einu per laiką“. Išleisti viso gyvenimo knygą padėjo buvusi S. Liutvinavičiaus auklėtinė, Pelesos (Baltarusija) mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Vitalija Radauskaitė.

(Plačiau...)

Teatrų savaitgalis: scenoje atgijo Donelaitis (0)

Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena įvairiais renginiais minima ne tik  didžiuosiuose miestuose, kur veikia profesiniai teatrai. Jurbarko rajone ši diena irgi turi tradicijas – mėgėjų teatrai rodo premjeras, sveikinami režisieriai, teikiami apdovanojimai geriausiems aktoriams, švęsti kviečiami visi teatro mėgėjai.

(Plačiau...)

M. Jampolskis lyrinėje dramoje „Gaidukas“ (0)

Jau kovo 31 d. 18 val. Jurbarko kultūros centre bus rodomas „Domino“ teatro spektaklis „Gaidukas“ su Mariumi Jampolskiu.

(Plačiau...)

Kultūros darbuotojų problemų nesiklausė (0)

Apžiūrėti naujosios bibliotekos pastato ir susitikti su kultūros darbuotojais – toks buvo vasarį Jurbarke apsilankiusio kultūros ministro Šarūno Biručio kelionės tikslas, tačiau pusvalandį į susitikimą vėlavęs ministras pokalbiui laiko nerado. Pasiklausę Š. Biručio monologo apie kultūros reikšmę valstybei, kultūros darbuotojai išsiskirstė taip ir neišsakę ministrui savo problemų.

(Plačiau...)

Kraštiečius pradžiugino savo kūrybos paroda (0)

Vilnietė Irena Girdžiūtė dažnai į tėviškę atveža savo kūrybą. Vasario 22 d. Smalininkų miesto bibliotekoje atidaryta dailininkės darbų paroda „Daiktų vardai“. Autorė ją skyrė savo mokytojams.

(Plačiau...)

Perskaityti Kristijoną Donelaitį – pajusti jo didybę ir gelmę (0)

Lietuva mini Kristijono Donelaičio metus. Ir ne tik Lietuva – mūsų literatūros pradininko gimimo 300 metų sukaktis įtraukta į UNESCO – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo bei kultūros organizacijos minimų datų sąrašą. Taigi, pats laikas skaityti Donelaitį. Puikią galimybę pavartyti „Metus“ knygų mėgėjams suteikė Jurbarko viešoji biblioteka ir Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, vasario 27 d. pakvietusios į literatūrinį renginį „Mes – lietuvninkai vyžoti“.

(Plačiau...)

Imtis naujų kūrybinių darbų paskatino jubiliejus (0)

Vasario viduryje muzikos mokytojas, kompozitorius, dainų kūrėjas Kęstutis Vasiliauskas atšventė dar vieną savo jubiliejų. Kaip ir dera kuriančiam žmogui, septyniasdešimtmečio slenkstį Kęstutis peržengė didžiausioje Jurbarko scenoje klausantis pilnutėlei salei žiūrovų. Metai ne tik netrukdo menininkui įgyvendinti kūrybinių sumanymų – atvirkščiai, sulėtinęs darbų tempą K. Vasiliauskas džiaugiasi turintis daugiau laiko muzikai.

(Plačiau...)

Violetos fotografijose graži ir negražioji pusė (0)

Praėjęs savaitgalis geru oru nelepino – tokiu dauguma bevelija pasilikti šiltuose namuose. Bet smalininkiečiai šeštadienio popietę skubėjo į kultūros centrą, nes jau žino, kad čia rengiamos parodos būna įdomios, o jų atidarymo šventė suteikia progą nuoširdžiai pabendrauti. Šįkart savo kūrybą pristatė Violeta Schuetz, pakvietusi į fotografijų parodą „Smalininkų gamta pro mėgėjišką fotoobjektyvą“.

(Plačiau...)

„Dainų dainelė“ netenka populiarumo (0)

Respublikinis konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 40 metų jubiliejų. Tai vienas unikaliausių, turintis ilgametes tradicijas, legendiniu vadinamas moksleivių dainų konkursas. Nuo konkurso pradžios 1974 m. jame dalyvavo per 200 tūkstančių jaunųjų dainininkų, į profesionalaus muziko kelią „Dainų dainelė“ atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Bet, atrodo, Jurbarko rajone šis renginys nustoja populiarumo.

(Plačiau...)

Romansų vakarai prasidėjo neromantišku žmonių stumdymu (0)

Kartu su kaliningradiečiais įgyvendinant parkų tvarkymo projektą numatyta ne tik atlikti kelių milijonų litų vertės darbų, bet ir surengti nemažai įdomių renginių. Sausis prasidėjo romansų vakaru. Operos solisto Liudo Mikalausko viešnagė Jurbarke sulaukė didžiulio miestiečių dėmesio, tačiau lyg deguto šaukštas medaus statinėje renginį sugadino organizatorių noras vienu šūviu nušauti du zuikius.

(Plačiau...)

Edukacija kitaip: ar muziejus gali sudominti mokinius (0)

Visi žinome, kaip nusibosta neįdomios pamokos, todėl geri mokytojai monotonijos stengiasi išvengti – tam jie turi įvairių priemonių ir žino daug būdų. Mokyti galima ne tik mokykloje ir ne tik klasėje – įdomios istorijos pamokos gali būti muziejuje, o gamtos – miške ar parke, apie dailę įdomiau ne kalbėti, bet aplankyti parodą ar vadovaujant dailininkui pačiam kurti. Rengiantieji edukacinius užsiėmimus ne mokykloje žino, kad tokios pamokos mokiniams patinka.

(Plačiau...)

„Poezijos rudenėlio“ kraitė visada pilna (0)

Jurbarko krašto literatų tradicinis renginys „Poezijos rudenėlis“ šiemet buvo itin šventiškas – jis vyko vis dar naująja tebevadinamoje miesto viešojoje bibliotekoje, sutraukė daugiau literatūros mėgėjų, o savo kūryba su jais dalijosi ne tik literatų klubo „Švieselė“ nariai.

(Plačiau...)

Atkasti dvaro rūmų fragmentai (0)

Daugelis tikriausiai nežino, kad į šventinius renginius Dainų slėnyje centriniu taku eidavo tiesiai per kunigaikščio Ilarijono Valčikovo rūmų holą, kuriame iškilmingai būdavo priiminėjami garbingi svečiai. Tuo šį rudenį įsitikino rūmų likučius atkasęs UAB „Kultūros vertybių paieška“ archeologas Pavelas Vutkinas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook