Kultūros sala

Kultūros sala

„Poezijos rudenėlio“ kraitė visada pilna (0)

Jurbarko krašto literatų tradicinis renginys „Poezijos rudenėlis“ šiemet buvo itin šventiškas – jis vyko vis dar naująja tebevadinamoje miesto viešojoje bibliotekoje, sutraukė daugiau literatūros mėgėjų, o savo kūryba su jais dalijosi ne tik literatų klubo „Švieselė“ nariai.

(Plačiau...)

Atkasti dvaro rūmų fragmentai (0)

Daugelis tikriausiai nežino, kad į šventinius renginius Dainų slėnyje centriniu taku eidavo tiesiai per kunigaikščio Ilarijono Valčikovo rūmų holą, kuriame iškilmingai būdavo priiminėjami garbingi svečiai. Tuo šį rudenį įsitikino rūmų likučius atkasęs UAB „Kultūros vertybių paieška“ archeologas Pavelas Vutkinas.

(Plačiau...)

Jubiliejinis koncertas patvirtino „Verdenės“ sėkmę (0)

Vieną niūrų lapkričio pabaigos savaitgalį dainomis praskaidrino trisdešimtmetį švenčiantis Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“. Tiek gerbėjų Parodų ir koncertų salė viename renginyje, ko gero, dar nėra mačiusi – visi norintys pasveikinti ir pasidžiaugti kolektyvo branda sunkiai sutilpo salėje.

(Plačiau...)

Prisiminimai vedė poetės gyvenimo keliu (0)

Šviesią spalio popietę ramiai leidžiantis rudeniškai nuauksintiems klevų lapams Jurbarko viešosios bibliotekos darbuotojos pakvietė prisiminti prieš dešimt metų Anapilin iškeliavusią talentingą poetę, žurnalistę, visuomenės veikėją Albiną Danisevičiūtę.

(Plačiau...)

Jaunimas į sceną neša mūsų gyvenimo skaudulius (0)

Konstantino Glinskio teatro vaikų ir jaunimo studija spalio 15 d. pakvietė į premjerą. „Šeimyninės istorijos“ – trečiasis režisierės Agnės Banytės darbas Jurbarko teatre. Šiame spektaklyje, kaip ir ankstesniuose, jaunimas rodo aštrias gyvenimo problemas – dar ir dėl to, kad, pasak režisierės, sudėtingos dramos padeda aktoriams augti.

(Plačiau...)

Banaitukai paminėjo Mokytojos šimtąjį jubiliejų (0)

Laimingas tas mokytojas, kurio nepamiršta buvę mokiniai. Šviesaus atminimo dailininkė Michalina Banaitienė Jurbarke išugdė talentingo jaunimo kartą, džiuginančią Lietuvą įstabiais kūriniais. Mokytojos šimtmečio paminėti į gimtinę sugrįžę menininkai surengė savo darbų parodą ir pakvietė visuomenę į prisiminimų popietę.

(Plačiau...)

Menininkės ramybę augina gyvenimo ir kūrybos spalvos (0)

Vinco Grybo memorialinis muziejus vėl surengė šventę meno mėgėjams – penktadienį čia atidaryta jurbarkietės dailininkės Jurgitos Davidavičienės kūrybos paroda „Užauginta ramybė“.

(Plačiau...)

Kultūros darbuotojai protestui pasirinko tylą (0)

Antradienio vakarą pro Jurbarko kultūros centrą einantys miestiečiai stebėjosi neįprastu koncertu. Paskelbus kūrinį, dainininkės delnais užsidengė burnas, o šokėjai taip ir nepajudėjo iš savo vietų. Taip Jurbarko kultūros centro menininkai ir jų vadovaujami meno mėgėjų kolektyvai susivienijo protestui prieš kultūros darbuotojų skurdinimą.

(Plačiau...)

Stacijos sugrįžo į bažnyčios šventorių (0)

Europos paveldo dienos šį rudenį daug džiaugsmo suteikė Pašaltuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikintiesiems. Rugsėjo 13-ąją į šią parapiją sugrįžo 1875 metais nežinomo dailininko nutapytų Kryžiaus kelio stočių fotogrametrinės nuotraukos. Parapijai jas padovanojo Lietuvos dailės muziejus ir Jurbarko rajono savivaldybė.

(Plačiau...)

„Trys mylimos“ užbūrė Skirsnemunę (0)

Jurbarko kultūros centro režisierė Birutė Šneiderienė sako, kad Skirsnemunėje gyvena ypatingi žmonės, ne tik spontaniškai susidomėję pasiūlymu kurti miestelio teatrą, bet ir per rekordiškai trumpą laiką parengę spektaklį, privertusį skirsnemuniškius aiktelėti iš nuostabos. Šią savaitę Skirsnemunės miestelio teatras išvyksta į pirmąsias gastroles: Žemaitės komedija „Trys mylimos“ pradžiugins Viešvilės mokytojus, o aktoriai jau galvoja apie naujus vaidmenis ir vėl rengiasi repeticijoms.

(Plačiau...)

Kultūros darbuotojai pasijuto pamiršti valstybės (0)

Ilgai ir tyliai kentę į kovą su skurdu šį rudenį pagaliau pakilo ir kultūros darbuotojai. Rugsėjo 19 d. išsiuntinėję elektronines atvirutes su neužmirštuolėmis orų gyvenimą prieš rinkimus žadėjusiems politikams, rugsėjo 25 d. kultūros žmonės susirinko į piketą prie Vyriausybės, o vakar visoje Lietuvoje protestavo tarptautinei muzikos dienai skirtu tyliuoju koncertu. Pikete dalyvavę jurbarkiečiai tikina, kad tai tik pradžia, nes valstybė pamiršo mažiausiai uždirbančius kultūros ir meno kūrėjus.

(Plačiau...)

Kviečiame į Konstitucijos egzaminą (0)

Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija tradiciškai kviečia pasitikrinti teisines žinias – laikyti Konstitucijos egzaminą. Kaip ir kasmet pageidaujantiems  laikyti egzaminą duris atveria Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybės. Į septintąjį Konstitucijos egzaminą kviečiami visi Lietuvos Respublikos piliečiai, taip pat teisinį išsilavinimą turintys ar dar tebestudijuojantys asmenys.

(Plačiau...)

Moldova – atvirų širdžių ir gero vyno kraštas (0)

Jurbarkas ir Kriulenis Moldovoje – miestai partneriai nuo 2006 metų ir jau nemažai jurbarkiečių yra svečiavęsi šioje nedidelėje Pietryčių Europos šalyje. Šiemet į tarptautinį folkloro festivalį „Mesterul Manole“ Kriulenyje vyko oficiali rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama vicemero Kazimiero Šimkaus, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro Smalininkų tautinių šokių kolektyvas „Skalva“, vadovaujamas Giedriaus Paulausko, bei specialiai šiai kelionei susibūrusi muzikuojančių smalininkiečių grupė, neoficialiai vadinta Moldovos projektu.

(Plačiau...)

Dviračiais – po Rambyno regioninį parką (0)

Vis populiarėja kelionės dviračiais. Neseniai gausus būrys jurbarkiečių važiavo panemune – Valdovų keliu, lankydami panemunės pilis ir kitas įžymias istorines vietas. Pernai esame pristatę kelionių po netolimą Raseinių kraštą maršrutus. Šį kartą siūlome pasukti vakarų link ir susipažinti su netolimu Pagėgių kraštu. O apie daugelį kitų galimų kelionių po Lietuvą galite sužinoti pavartę naują leidyklos „Terra Publica“ išleistą žinyną „Įdomios kelionės po Lietuvą aktyviai“.

(Plačiau...)

Mokslininkai tyrinėjo Viešvilę (0)

Leidykla „Versmė“, planuojanti išleisti monografiją apie Viešvilę, liepos 1-21 dienomis šiame miestelyje surengė kompleksinę mokslinę ekspediciją. Ekspedicijoje dalyvavo 24 mokslininkai ir aukštųjų mokyklų studentai.

(Plačiau...)

Glinskiečiams atiteko didysis prizas, Girdžiams – teatro krivūlė (0)

Liepos 21 d. Žemaitijos miestelyje Laukuvoje vyko 25-oji Lietuvos klojimo teatro krivūlė. Renginyje dalyvavo du mūsų rajono teatrai: Jurbarko Konstantino Glinskio ir Girdžių – abu gražiai pasirodė ir grįžo apdovanoti.

(Plačiau...)

Apie meilę vitražui, kūrybos svorį ir įkvėpimą (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje eksponuojami dailininkės Rasos Grybaitės vitražai. Liepos viduryje atidaryta paroda veiks iki spalio pradžios – tai puiki proga pamatyti Jurbarke gyvenančios ir kuriančios vitražistės naujausius kūrinius.

(Plačiau...)

Profesionalo įvertinimas dailininkei paglostė širdį (0)

„Kiek laisvės, tiek mūsų“, – teigia dailininkas ir fotomenininkas Rimantas Dichavičius savo naujojo, jau antrojo, fotoalbumo „Laisvės paženklinti“ paantraštėje. Tarp šimto Lietuvos menininkų, kurių darbai pristatyti antrajame albumo tome, yra ir jurbarkietės Rasos Grybaitės liturginių vitražų fotografijos.

(Plačiau...)

„Nemunėlis“ šoko Makedonijoje (0)

Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ grįžo iš koncertinės kelionės į Makedoniją – šioje Balkanų pusiasalio valstybėje mūsų šokėjai dalyvavo tarptautiniame folkloro šokių festivalyje „Ohrid Lake“.

(Plačiau...)

Kultūros centrui diriguoja nauja direktorė (0)

Po bene metų pertraukos Jurbarko kultūros centras vėl turi nuolatinį vadovą – birželio 3 d. darbuotojams buvo pristatyta konkursą laimėjusi profesionali gidė Jūratė Mosunovienė. Vasarą daug renginių nevyksta, dalis darbuotojų atostogauja, todėl pirmąjį savo darbo mėnesį naujoji direktorė turėjo galimybę skirti apsižvalgymui. J. Mosunovienė pripažįsta, kad pirmas įspūdis jos nenuvylė, nors tikėjosi daugiau ir geriau.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook