Balsavimas

Ar Jurbarko r. priešgaisrinėje tarnyboje turėtų dirbti brakonieriai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Kultūros centrai lėšų renginiams gaus mažiau (4)

Keičiasi savivaldybės kultūrinės veiklos projektų finansavimo tvarka. Jurbarko rajono taryba patvirtino tvarkos aprašą, kuriame numatyta, kad projektus vertinančioje komisijoje nebebus kultūros įstaigų atstovų.

(Plačiau...)

Kolekcininkas atvežė dovanų muziejui (0)

Kaunietis antikvaras Gerardas Skrickis, kurio didžiulę kolekciją  2011 m. įsigijo Jurbarko krašto muziejus, sausio 24 d. tam pačiam muziejui dovanų atvežė ekspozicinių baldų.

(Plačiau...)

Dailės paroda – tapytojo ir žiūrovo pasimatymas (0)

Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje veikia paroda „Šviesa Tiesa“, pristatanti trijų menininkų, Kudirkos Naumiesčio plenero dalyvių, tapybos darbus. Sausio 18 d. parodą atidarė ir su žiūrovais kalbėjosi darbų autoriai. Tačiau į pasimatymą su menininkais dar galima suspėti visą vasario mėnesį, nes, anot jų, iškalbiausi yra vaizdiniai – šiuo atveju tai, kas kabo ant parodų salės sienų.

(Plačiau...)

„PILIES AIDAS“ vėl skambės (0)

Dar tikrai neužmirštas 2012 m. liepą vykęs IV-asis menų festivalis „PILIES AIDAS“, kurį surengti galima tik bendraminčių komandai. Gintaras Zareckas, Daura Giedraitienė, Darius Kalinauskas, Birutė Šneiderienė, Vladas Vainauskis – tai žmonės, kurie dirbo ne tik iš profesinės pareigos, bet giliai tikėdami festivalio prasme, todėl publika jiems pelnytai dėkojo ir tikėjosi, kad „PILIES AIDAS“dar skambės. Jurbarko rajono savivaldybės, Vilniaus dailės akademijos ir Kultūros rėmimo fondo, informacinių rėmėjų bei daugelio įmonių parama taip pat buvo reikšminga rengiant festivalį.

(Plačiau...)

Tautiškumo ugnelę įžiebia savo mokinių širdelėse (0)

Jei būdamas vos kelerių metų iki suplukimo smagiai trypei „Ciceliukę Marceliukę“, tai ir sulaukęs keliolikos ir keliasdešimties tikrai žinosi esąs lietuvis –  kitoks už kitus: ne tik pažiūrėti ir nusižiūrėti, o ir ką parodyti, kuo nustebinti Europą turįs. Mūsų laikais retoje šeimoje dainuojama užuot įjungus grotuvą, tačiau mokyklose vaikai mokomi lietuviškų dainų ir šokių, pažįsta savo tautos papročius ir tradicijas. Etnokultūros būreliams ir folkloro kolektyvams vadovaujančios mokytojos pirmąsias tautinės savivokos pamokas gavo namuose iš savo tėvelių.

(Plačiau...)

Tapytoja drobėje spalvomis pasakoja istorijas (0)

Respublikinės konkursinės tautodailininkų metų nominacijos „Aukso vainikas“ regioniniame ture Valės Teresės Plienaitienės tapybos darbai įvertinti II vieta. Pripažinimas prestižiškiausiame šalies tautodailės renginyje, Lietuvos liaudies kultūros centro diplomas nustebino ir pradžiugino, bet dar daugiau džiaugsmo teikia pats kūrybos procesas. Tikra palaima atidėjus kitus savo darbus atsistoti prie molberto ir džiugiai nustebti matant, kad iš po teptuko spalvomis liejasi tavo kuriama istorija.

(Plačiau...)

Visas idėjas lengviau priimti atvira širdimi (0)

Praėję metai kultūros darbuotojams nebuvo lengvi ir jau nebepaliko abejonių, kad kultūroje didesnį finansavimą visada turės keisti idėjos ir išmonė. Šen bei ten įsižiebę skandalai tik patvirtino, kad kultūros įstaigose dar yra nemažai organizacinės ir finansinės netvarkos, dėl to kyla teisėto nepasitenkinimo. Tačiau gyvenimas tuo ir gražus, kad kiekviena klaida skatina tobulėti, siekti geresnių rezultatų. Apie tai, su kokiomis mintimis kultūros darbuotojai pasitiko naujuosius metus ir kokią patirtį atsinešė iš praėjusiųjų,  kalbėjomės su savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daura Giedraitiene.

(Plačiau...)

Klausučių menininkai: laisvi kūrybos supančioti (0)

Jurbarko krašto muziejus nestokoja dėmesio saviems kūrėjams. Spalį buvo eksponuojami grafikės Rimos Mačiulytės kūriniai, dar ir dabar Parodų ir koncertų salėje galima apžiūrėti Vaidoto Bakučio tapybos darbus. Abu menininkai gyvena Klausučiuose. Bet gyvenamoji vieta nėra lemiamas veiksnys kūrybai, nes ji gimsta iš minčių, vidinių paskatų, noro išsakyti tai, kas neduoda ramybės.

(Plačiau...)

Atviros kultūros durys – visiems (0)

Kultūros įstaigų durys visada atviros gyventojams – eik, žiūrėk, dalyvauk. O lapkričio 27-ąją kultūros centruose vyko Atvirų durų diena – renginys, skirtas supažindinti visuomenę, kas tuose centruose vyksta ir šiokią, ir šventės dieną, ką įdomaus čia gali rasti įvairaus amžiaus, pomėgių ir interesų žmonės.

(Plačiau...)

„Lelijos“ moterų turtas – iš širdies skambančios dainos (0)

Ūkanotą lapkritį Jurbarko kultūros centro moterų choras „Lelija“ įspūdingu koncertu paminėjo kolektyvo veiklos trisdešimtmetį. Pilnutėlė salė žiūrovų patvirtino, kad kolektyvo branda džiugina ne tik laisvalaikį daina paįvairinančias moteris ir jų artimuosius, bet ir daugelį „Lelijos“ dainų mielai besiklausančių jurbarkiečių.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook