Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Cerkvėje – profesionalioji dailė (0)

Pirmadienį Jurbarko krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje (cerkvėje) atidaryta paroda „Šiuolaikinė Lietuvos dailė“ iš Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) kolekcijos. Lietuvos dailininkų sąjunga vykdo projektą „Lietuvos profesionaliosios dailės sklaida“. Ši paroda yra trečioji LDS pristatoma dailės kolekcija, kurią sudaro pripažinimą ir valstybinius apdovanojimus pelniusių Lietuvos menininkų kūriniai.

(Plačiau...)

„Elegija apie atsiskyrėlį Ignacą“ – teatro tradicijų tąsa (1)

Praėjusį penktadienį Jurbarko Konstantino Glinskio teatras kvietė į premjerą. Pagal Antano Giedraičio-Giedriaus apsakymą sukurtu spektakliu „Elegija apie atsiskyrėlį Ignacą“ teatras tęsia savo prasmingą misiją – pristatyti žiūrovams nacionalinę dramaturgiją.

(Plačiau...)

Sumanymą įgyvendino gimtinėje (0)

Dailininkė Irena Girdžiūtė savo sumanymą darbus eksponuoti bažnyčiose pirmiausia įgyvendino gimtinėje: prieš Kalėdas Smalininkų šv. Juozapo bažnyčioje atidaryta jos paroda „Dulkių stalčiai“.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiams patiko Ignės papuošalai (0)

Gruodžio mėnesį Jurbarko krašto muziejuje buvusi jurbarkiškė Ignė Baublytė-Jašinskienė eksponavo savo sukurtus papuošalus.

(Plačiau...)

Muziejui siūloma įsigyti vertingą kolekciją (0)

Kraštietis antikvaras Gerardas Skrickis savivaldybei pasiūlė pirkti didžiulę kolekciją  Jurbarko tema – maždaug 600 atvirukų, fotografijų, atspindinčių XIX–XX a.  Jurbarko istoriją, retų leidinių, XVI a. žemėlapių, retų dokumentų, taip pat indų, buities reikmenų bei baldų. Nors ekspertai tikina, kad kolekcija ikonografiškai vertinga ir būtų labai reikalinga Jurbarko krašto muziejui, politikai šįkart kaip niekada atsargūs.

(Plačiau...)

Permainų ir idėjų metas (1)

Smalininkus ir Jurbarką visoje Lietuvoje garsinantis Senosios technikos muziejus pagaliau sulaukė permainų. Liepos mėnesį su savivaldybe pasirašyta sutartis ne tik sudarė galimybę muziejui plėstis, bet ir suteikė viltį, kad Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje bendrom jėgom pavyks įkurti Senovinės technikos ir amatų centrą.

(Plačiau...)

Laiką įprasminantys ženklai (0)

Lyg trumpas atodūsis prabėgo Kalėdos ir naujametė šventė. Taip nepastebėtai prabėga metai, o kartais – ir visas gyvenimas. Lengva nepastebėti bėgančio laiko, kai nekreipi dėmesio į žmones, sudedančius ir paliekančius jame savo ženklus.
Kultūros žmonės – ypatingi ir jų ženklai mūsų gyvenime turi niekuo neišmatuojamą prasmę. „Jūs – žvaigždės, o mes tik pilki akmenėliai ant jūsų tako“, – sako Jurbarko kultūros centro režisierė Birutė Šneiderienė, pernai „Šviesos“ skaitytojų išrinkta Metų kultūros žmogumi.
Bet be pilkų kultūros „akmenėlių“ kasdienių pastangų greičiausiai nebūtų nei „elitinės“ sostinės kultūros, nei profesionalaus meno. Antra vertus, ar teisinga būtų ignoruoti tuos,  kurie vadovauja Lietuvą visame pasaulyje garsinantiems meno mėgėjų kolektyvams, kai avangardinis menas dažnai būna toks primityvus, kad kai kuriuos kūrinius galima palaikyti aplinką teršiančiomis šiukšlėmis. 

(Plačiau...)

Smagiai pavakaroti – į kultūros centrą (0)

Eržvilko kultūros centras, po kultūros įstaigų reformos tapęs savarankišku ir turinčiu tris filialus Kartupiuose, Šimkaičiuose ir Vadžgiryje, tęsia šio krašto kultūrines tradicijas, kuria naujas bei kviečia žmones po darbų padainuoti, pagroti ar susibūrus tiesiog smagiai pavakaroti.

(Plačiau...)

Veliuonos šviesuolis gyvena su knygomis (1)

Stasys Liutvinavičius penkiasdešimt vienus metus dirbo mokytoju, tačiau niekada nebuvo tik mokytojas, bet ir kraštotyrininkas, gidas, muziejininkas, rašytojas. Dėl tokios įvairios – šviesios ir švietėjiškos – veiklos daug žmonių jį žino buvus ne tik puikų lituanistą, bet pažįsta ir kaip Veliuonos šviesuolį. Jaunystėje ne savo valia čia apsigyvenęs, nedaug kur buvo išvykęs, bet Veliuoną skersai ir išilgai daugybę kartų yra išvaikščiojęs pats ir kitus išvedžiojęs.

(Plačiau...)

Tautos kultūros puoselėtojai susitinka kiekvieną rudenį (0)

Ruduo – laikas, kai į aruodus suvežamas derlius, skaičiuojami nuostoliai ir vėl beriamas į dirvą grūdas, su kuriuo auga viltys subrandinti tai, kas nepavyko šiemet. Tautos kultūros puoselėtojus simboliškai irgi galėtume vadinti žemdirbiais, beriančiais į dirvą vilčių grūdus ir laukiančiais, kas iš jų išaugs.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook