Balsavimas

Ar Jurbarkui reikia baseino, kuriame vaikai būtų mokomi plaukti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Jurbarkiečių balsai skambėjo Šv. Kotrynos bažnyčioje (0)

Nuo 1971-ųjų Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamo vokalinių ansamblių ir solistų konkurso „Sidabriniai balsai“ filnalas šiemet nuskambėjo Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Garbė dainuoti šioje ypatingoje koncertų salėje teko ir dviems Jurbarko kultūros centro kolektyvams – ne kartą šio konkurso laureatais tapusiam moterų vokaliniam ansambliui „Verdenė“ ir pirmą kartą į finalinį koncertą pakviestam vyrų vokaliniam ansambliui „Vyturiai“.

(Plačiau...)

Saugoti tradicijas krašto, kuriame gyvename (1)

Po rajono kultūros įstaigų reformos Viešvilėje ir Smalininkuose įsteigtas Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras spalį pakvietė į prisistatymo renginius – vakaronę, pavadintą „Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto architektūra ir kiti kultūriniai savitumai“.

(Plačiau...)

Iš festivalio – su didžiuoju prizu (1)

Jurbarko kultūros centro „Nemunėlio" ir „Mituvos" ansamblių šokėjų jungtinė grupė praėjusią savaitę grįžo iš Ispanijos, kur vyko tarptautinis tautinių šokių festivalis - konkursas. Antri metai iš eilės jurbarkiečiai tapo šio konkurso nugalėtojais ir į Lietuvą parvežė Tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos įsteigtą didįjį prizą.

(Plačiau...)

Skulptoriaus jubiliejus – proga pasikalbėti apie skulptūrą (2)

Paminėti Vinco Grybo 120-ųjų gimimo metinių skulptoriaus anūkė Rasa Grybaitė jurbarkiečius pakvietė į dažais kvepiančias skulptoriaus kūrybines dirbtuves, kurias tik vienai dienai užleido statybininkai. Ir tai buvo bene geriausia dovana skulptoriaus artimiesiems bei visiems V. Grybo kūrybos gerbėjams, iki šiol įsitikinusiems, kad prieškariu sužibusiam talentui kol kas nėra lygių.

(Plačiau...)

Literatūros klasiko premija įteikta kraštiečiui (1)

Pirmųjų šalnų auksu ir variu apipiltos panemunės kalvelės penktadienį svetingai sutiko tradicinio rudens renginio - Novelės vakaro dalyvius, o skaisti saulė kvieste kvietė pasivaikščioti rašytojo Petro Cvirkos gimtaisiais takeliais, pabūti ir pamąstyti, koks nuostabus šis kraštas, išauginęs vieną stipriausių 20 a. Lietuvos žodžio meistrų.

(Plačiau...)

Naujame leidinyje – apie tradicinių vertybių puoselėtojus (0)

Keletą metų iš eilės Jurbarko rajone vyko etninės kultūros ekspedicijos, kurių metu buvo renkama medžiaga apie žmones, puoselėjančius senąsias tradicijas ir amatus. Šią vasarą skaitytojai jau gali įvertinti iš ekspedicijose surinktos medžiagos parengtą naują leidinį - sąvadą „Jurbarko kraštas. Žmonės ir jų darbai".

(Plačiau...)

Kino meistrai atsigręžė į Jurgį Baltrušaitį (0)

Rugpjūčio viduryje Jurbarke lankęsis žymiausias Rusijos kilo dokumentinių filmų kūrėjas Jevgenijus Cymbalas ir vienas garsiausių lietuvių kino meistrų Saulius Beržinis nufilmavo pirmuosius kadrus dokumentiniam filmui apie mūsų kraštietį - poetą ir diplomatą Jurgį Baltrušaitį.

(Plačiau...)

Draugystę sutvirtino dainomis (0)

Jurbarko kultūros centro moterų choro „Lelija" dainininkės, rugpjūtį aplankiusios savo bičiulius Kirchheimbolandene (Vokietija), įsitikino, kad dainuojant užsimezgusi draugystė yra pati tvirčiausia. Ji suartina žmones, tautas ir kultūras.

(Plačiau...)

Kapinių šventė – žvilgsnis į amžinybę (0)

Pagarba mirusiesiems - krikščioniška tradicija. Evangelikai liuteronai mirusiuosius prisimena ir pagerbia kapinių šventėse. Ši iki šiol nepakitusi tradicija įrašyta į Lietuvos liaudies kultūros centro sudarytą Lietuvos nematerialiosios kultūros paveldo sąrašą. Mirusiųjų artimieji vasarą, paskirtą sekmadienį, aplanko kapus ir juose kartu su kunigu meldžiasi ir gieda. Kapinių šventė - ne tik mirusiųjų prisiminimas, susitikimas su giminėmis, bet ir laikas susimąstyti apie savo gyvenimą ir amžinybę.

(Plačiau...)

„Imsrės“ moteris sieja dainos ir draugystė (0)

Ne tik asmeniniai jubiliejai yra proga pažvelgti atgal ir į priekį, susimąstyti apie tai, ką darai, kur eini ir kam viso šito reikia. Jurbarko kultūros centro folkloro kolektyvas „Imsrė" savo gyvavimo 20-metį paminėjo tarptautiniu folkloro festivaliu „Ant vandens", kurį jau trečią kartą surengė kolektyvo vadovė Birutė Bartkutė. „Imsrės" ir suaugusiųjų, ir mažųjų - „Imsriukų" grupės koncertavo, sulaukė daug svečių iš Lietuvos ir užsienio.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook