Balsavimas

Ar Jurbarko r. priešgaisrinėje tarnyboje turėtų dirbti brakonieriai?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Veliuonos šviesuolis gyvena su knygomis (1)

Stasys Liutvinavičius penkiasdešimt vienus metus dirbo mokytoju, tačiau niekada nebuvo tik mokytojas, bet ir kraštotyrininkas, gidas, muziejininkas, rašytojas. Dėl tokios įvairios – šviesios ir švietėjiškos – veiklos daug žmonių jį žino buvus ne tik puikų lituanistą, bet pažįsta ir kaip Veliuonos šviesuolį. Jaunystėje ne savo valia čia apsigyvenęs, nedaug kur buvo išvykęs, bet Veliuoną skersai ir išilgai daugybę kartų yra išvaikščiojęs pats ir kitus išvedžiojęs.

(Plačiau...)

Tautos kultūros puoselėtojai susitinka kiekvieną rudenį (0)

Ruduo – laikas, kai į aruodus suvežamas derlius, skaičiuojami nuostoliai ir vėl beriamas į dirvą grūdas, su kuriuo auga viltys subrandinti tai, kas nepavyko šiemet. Tautos kultūros puoselėtojus simboliškai irgi galėtume vadinti žemdirbiais, beriančiais į dirvą vilčių grūdus ir laukiančiais, kas iš jų išaugs.

(Plačiau...)

Jurbarkiečių balsai skambėjo Šv. Kotrynos bažnyčioje (0)

Nuo 1971-ųjų Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamo vokalinių ansamblių ir solistų konkurso „Sidabriniai balsai“ filnalas šiemet nuskambėjo Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Garbė dainuoti šioje ypatingoje koncertų salėje teko ir dviems Jurbarko kultūros centro kolektyvams – ne kartą šio konkurso laureatais tapusiam moterų vokaliniam ansambliui „Verdenė“ ir pirmą kartą į finalinį koncertą pakviestam vyrų vokaliniam ansambliui „Vyturiai“.

(Plačiau...)

Saugoti tradicijas krašto, kuriame gyvename (1)

Po rajono kultūros įstaigų reformos Viešvilėje ir Smalininkuose įsteigtas Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras spalį pakvietė į prisistatymo renginius – vakaronę, pavadintą „Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto architektūra ir kiti kultūriniai savitumai“.

(Plačiau...)

Iš festivalio – su didžiuoju prizu (1)

Jurbarko kultūros centro „Nemunėlio" ir „Mituvos" ansamblių šokėjų jungtinė grupė praėjusią savaitę grįžo iš Ispanijos, kur vyko tarptautinis tautinių šokių festivalis - konkursas. Antri metai iš eilės jurbarkiečiai tapo šio konkurso nugalėtojais ir į Lietuvą parvežė Tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos įsteigtą didįjį prizą.

(Plačiau...)

Skulptoriaus jubiliejus – proga pasikalbėti apie skulptūrą (2)

Paminėti Vinco Grybo 120-ųjų gimimo metinių skulptoriaus anūkė Rasa Grybaitė jurbarkiečius pakvietė į dažais kvepiančias skulptoriaus kūrybines dirbtuves, kurias tik vienai dienai užleido statybininkai. Ir tai buvo bene geriausia dovana skulptoriaus artimiesiems bei visiems V. Grybo kūrybos gerbėjams, iki šiol įsitikinusiems, kad prieškariu sužibusiam talentui kol kas nėra lygių.

(Plačiau...)

Literatūros klasiko premija įteikta kraštiečiui (1)

Pirmųjų šalnų auksu ir variu apipiltos panemunės kalvelės penktadienį svetingai sutiko tradicinio rudens renginio - Novelės vakaro dalyvius, o skaisti saulė kvieste kvietė pasivaikščioti rašytojo Petro Cvirkos gimtaisiais takeliais, pabūti ir pamąstyti, koks nuostabus šis kraštas, išauginęs vieną stipriausių 20 a. Lietuvos žodžio meistrų.

(Plačiau...)

Naujame leidinyje – apie tradicinių vertybių puoselėtojus (0)

Keletą metų iš eilės Jurbarko rajone vyko etninės kultūros ekspedicijos, kurių metu buvo renkama medžiaga apie žmones, puoselėjančius senąsias tradicijas ir amatus. Šią vasarą skaitytojai jau gali įvertinti iš ekspedicijose surinktos medžiagos parengtą naują leidinį - sąvadą „Jurbarko kraštas. Žmonės ir jų darbai".

(Plačiau...)

Kino meistrai atsigręžė į Jurgį Baltrušaitį (0)

Rugpjūčio viduryje Jurbarke lankęsis žymiausias Rusijos kilo dokumentinių filmų kūrėjas Jevgenijus Cymbalas ir vienas garsiausių lietuvių kino meistrų Saulius Beržinis nufilmavo pirmuosius kadrus dokumentiniam filmui apie mūsų kraštietį - poetą ir diplomatą Jurgį Baltrušaitį.

(Plačiau...)

Draugystę sutvirtino dainomis (0)

Jurbarko kultūros centro moterų choro „Lelija" dainininkės, rugpjūtį aplankiusios savo bičiulius Kirchheimbolandene (Vokietija), įsitikino, kad dainuojant užsimezgusi draugystė yra pati tvirčiausia. Ji suartina žmones, tautas ir kultūras.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook