Balsavimas

Ar Jurbarko ligoninė turėtų likti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Ąžuolai Smalininkuose tampa skulptūromis (1)

Šeštadienį į miesto šventę susirinkę smalininkiečiai ketvirtą kartą ąžuolo lapų vainikais papuošė skulptorius, padovanojusius miesteliui dar dešimt ąžuolo skulptūrų. Šiemet tvirtybės jie taip pat sėmėsi iš ąžuolų, nes simpoziumą rengęs Smalininkų bendruomenės centras neturėjo lėšų profesionalų honorarams.

(Plačiau...)

Muzikinė viešnagė Vokietijoje (0)

Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis birželio 24-29 dienomis su koncertine programa viešėjo Vokietijoje - Vareno-Muritzo, Šverino ir Hagenovo miestuose. Mus pakvietė Gustav-Adolf fonde besidarbuojantis ir Jurbarko evangelikų bažnyčioje pas kunigą Mindaugą Kairį dažnai apsilankantis pastorius Uwe Haberland bei Mecklenburgo regione fondui atstovaujanti ponia Magdalene Hartig ir jos vyras pastorius Klaus Hartig.

(Plačiau...)

Kultūrų ir papročių kryžkelė (0)

Jurbarko 750 metų jubiliejaus renginius įprasminusioje konferencijoje niekas apie mūsų miestą nekalbėjo taip smagiai, kaip kaimyninio Valenčiūnų kaimo vaikas, docentas Arvydas Vidžiūnas. Į pirmojo tikro savo vaikystės miesto istoriją jis žvelgė su didele meile, taip sureikšmindamas ir romatizuodamas čia gyvenusių žmonių santykius, kaip iki šiol niekas iš mūsų nesugebėjo sureikšminti. Gaila, kad visas docento pranešimas toli pralenkia laikraščio apimtis, o spausdintas žodis niekaip negali perteikti to valiūkiško lengvumo, su kuriuo jis buvo skaitomas ir interpretuojamas. Tačiau teišlieka bent tai, kas, manome, šiame pranešime buvo svarbiausia.

(Plačiau...)

Kapinių vartai vėl kaip nauji (0)

Miesto jubiliejaus išvakarėse UAB „Restauracija" darbuotojai užbaigė Jurbarko kapinių vartų restauravimo darbus. 1937 metais skulptoriaus Pranciškaus Mikutaičio sukurti angelai šviečia lyg ką tik nulieti, atnaujinti metaliniai ažūriniai vartai ir šoniniai varteliai bei betoniniai vartų stulpai.

(Plačiau...)

Kūrybos derlius – gimtinės jubiliejui (0)

Jurbarko jubiliejaus proga atidarytos dviejų menininkų - buvusių jurbarkiečių parodos: Krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje (cerkvėje) - Donato Dovidavičiaus skulptūrų, Vinco Grybo memorialiniame muziejuje pristatyta kostiumo dizainerės Lauros Dailidėnienės kolekcija „Ozonas".

(Plačiau...)

Šventės egzaminą jurbarkiečiai išlaikė puikiai (0)

Vienu iš svarbiausių Jurbarko 750 metų jubiliejaus šventinių renginių tapo birželio 20-ąją nuskambėjusi trečioji Tauragės apskrities dainų šventė. Tūkstančius liaudies muzikos gerbėjų į miesto parką atviliojo nuo pat ryto skulptoriaus Vinco Grybo muziejaus kieme skambėjusios liaudies sutartinės, o pavakare trankus orkestro maršas ir per miestą žygiuojanti linksma šokėjų bei dainininkų kolona net didžiausiems namisėdoms priminė, kokios smagios kažkada Jurbarke būdavo Dainų šventės.

(Plačiau...)

Veliuonoje šokėjai pažadino Ramybės kalną (0)

Legendomis ir padavimais apipinta Veliuona šią vasarą devintą kartą svetingai priėmė respublikinio tradicinių amatų, muzikavimo ir tautinių šokių festivalio „Veliuonos kadrilis" dalyvius, o žiūrovai buvo maloniai nustebinti gausybe Veliuonos dvaro parke vykusių renginių.

(Plačiau...)

Parodoje – tradiciniai mezginiai (0)

Veliuonos krašto muziejuje veikia paroda „Tu numegzk man, mama, kelią". Eksponuojami Veliuonos krašto moterų tradiciniai mezginiai ir nėriniai.

(Plačiau...)

Edukacinė muziejaus naktis (0)

Gegužės 18-ąją minima Tarptautinė muziejų diena. Ta proga Europos muziejuose vyksta pažintiniai ir pramoginiai „Muziejų nakties" renginiai. Jau ne pirmus metus tarptautiniame projekte dalyvauja ir Vinco Grybo memorialinis muziejus.

(Plačiau...)

Poetiška pavakarė ne tik su poezija (0)

Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris" paukštės sparnas palytėjo ir Jurbarką - gegužės 22 d. į susitikimą su skaitytojais atvyko Petro Cvirkos literatūrinės premijos laureatas Alvydas Šlepikas, o jį atlydėjo Veliuonoje gyvenanti ir kurianti rašytoja Violeta Šoblinskaitė.

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook