Balsavimas

Ar STT įtarimų sulaukę ir nuo pareigų nušalinti savivaldybės administracijos vadovai turėtų atsistatydinti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

„Mituvos sūkuriai“ sunkmečio neišsigando (0)

Nors sunkmetis gerokai apribojo rajono kultūros darbuotojų galimybes, bendruomenei padedant, kone kiekvieną savaitgalį Jurbarko kultūros centre skamba muzika, dainos ir aidi žiūrovų plojimai. Vieną lapkričio savaitgalį jie buvo ypač karšti - jurbarkiečius į nepakartojamą renginį pakvietė trisdešimtasis respublikinis tautinių šokių festivalis „Mituvos sūkuriai".

(Plačiau...)

Lapkritis – šviesus mūzų laikas (0)

Tradiciškai rudenį į savo renginį - poezijos rudenėlį susirinko literatų klubo „Švieselė" nariai. Popietė vadinosi „Laiškai rudeniui" ir buvo skirta paminėti klubo veiklos dešimtmetį. Nors renginyje nebuvo net užsiminta, bet Šviesos" radakcija gavo laiškų, kuriuose teigiama, kad Jurbarko literatų klubas kur kas vyresnis.

(Plačiau...)

Žodžių šventė su Jurbarko krašto kalbininkais (1)

Jurbarke viešėjo žymūs kraštiečiai - kalbininkai Vincentas Drotvinas, Antanas Balašaitis ir Arnoldas Piročkinas. Viešosios bibliotekos ir Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus surengtoje šventėje „Kalboj būties prasmė užburta" paminėtas profesoriaus, humanitarinių mokslų daktaro V. Drotvino aštuoniasdešimtmetis, prisiminti ir kiti mūsų krašto kalbininkai, pasimėgauta gražiais lietuviškais žodžiais, kalbėta ir apie gimtosios kalbos problemas dabarties pasaulyje.

(Plačiau...)

Tradicijų šviesa (0)

Penktus metus iš eilės visose Lietuvos apskrityje rengiantis respublikines konkursines liaudies meno parodas Lietuvos liaudies kultūros centras siekia išrinkti geriausius liaudies menininkus, globoti juos ir skatinti, kad šiais sunkiais laikais liaudies menas išliktų gyvas, o menininkai išlaikytų šimtmečiais kurtas tradicijas.

(Plačiau...)

Muziejus buria kūrybinguosius (0)

Vinco Grybo memorialinis muziejus dėl čia vykdomų edukacinių projektų jau seniai yra tapęs kūrybingų žmonių traukos centru. Kada beužeitum į muziejų, čia visada kas nors vyksta. Paskutinį spalio savaitgalį muziejuje irgi sklandė kūrybos dvasia. Pirmojo aukšto ekspozicijų salėje suaugusiųjų dailės studijos moterys lipdė kaukes, antrajame aukšte buvo mokoma daryti odinius papuošalus.

(Plačiau...)

„Barkūnas“ dainavo Maironio tėviškėje (0)

Spalio 23 d. Raseiniuose ir Pasandravyje vyko tarptautinis chorų festivalis Maironiui atminti. Pirmą kartą jame dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro mišrus choras „Barkūnas", vadovaujamas Ritos Dovidaitytės.

(Plačiau...)

Šeštajame festivalyje – tradicinis giedojimas (0)

Lapkričio 6 dieną seminaru apie tradicinį lietuvių liaudies giedojimą baigsis VI sakralinės muzikos festivalis „Te Deum laudamus". Be seminaro, šių metų festivalio programoje vyko trys sakraliniai koncertai.

(Plačiau...)

Vėlių vakarą prisimenant Paberžę (0)

Praėjusį šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta jurbarkiečio Rimanto Akutaičio fotografijų paroda „Prisimenant Paberžę". Parodos atidaryme dalyvavo autorius, Tėvo Stanislovo dukterėčia Birutė Tiknevičiūtė, rašytoja Albina Žiupsnytė ir aktorius Valentinas Masalskis.

(Plačiau...)

Penki dešimtmečiai su teatru (0)

Spalio pabaigoje Konstantino Glinskio teatras pakvietė į penkiasdešimtmečio jubiliejaus renginius. Ir svečių iš Gruzijos, kaimynų šakiečių ir jubiliatų glinskiečių spektakliai, ir senų spektaklių įrašai, Sauliaus Beržinio filmo „... jie mane paliko" premjera, teatralų kūrybos paroda, konferencija, kurioje dalyvavo daug garbių svečių, ir, žinoma, koncertas „Visada jaunas teatras" buvo skirti ne tik teatro žmonėms, nes penkis dešimtmečius mieste gyvuojantis teatras vienaip ar kitaip palietė daugumą miestelėnų.

(Plačiau...)

„Jausmų vaišės“ kviečia žiūrėti ir suvokti paslaptį (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje rugsėjo 25 d. atidaryta Inesos Bosaitės asambliažų paroda „Jausmų vaišės". Ši Girdžiuose gyvenančios ir kuriančios menininkės paroda jubiliejinė - prieš dešimt metų Jurbarko krašto muziejuje ji pirmą kartą viešai pristatė savo kūrybą, tuomet eksponavo menines fotografijas.

(Plačiau...)

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook