Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kultūros sala

Kultūros sala

Eržvilkiškiai kultūros semsis naujuose namuose (0)

Lapkričio 6-osios vakarą ryškiomis šviesomis ir skambančiomis bandonijomis į atidarymo šventę pakvietė atnaujintas Eržvilko kultūros centras. Pirmą kartą šie kultūros namai, tada pavadinti iš Eržvilko kilusio kultūros ministro Juozo Banaičio vardu, duris atvėrė dar 1974 m. Šventvagiškoje vietoje – ant senųjų kapinių išdygęs pastatas niekad nebuvo pašventintas, tad atveriant duris šviesesnės ateities šiems namams malda linkėjo klebonas Saulius Pavalkis.

(Plačiau...)

Knygoje – nematytos senos fotografijos (0)

Prieš pusantrų metų Jurbarke buvo eksponuojama Kauno viešosios bibliotekos parengta kilnojamoji paroda „Įsikūrę prie Nemuno“, kuria įtaigiai ir patraukliai pristatyta panemunės regiono istorinio, kraštovaizdžio ir urbanistinio paveldo panorama, pasitelkiant iki 1945 m. leistus atvirukus, fotografijas, senąsias graviūras.

(Plačiau...)

Šauniausia šalies kapela davė garo Briuselyje (0)

Daug kur grojusi ir visiems patinkanti Jurbarko kultūros centro kapela „Santaka“ spalio antroje pusėje vyko į Briuselį. Kelionė į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę – tai dovana meno mėgėjų kolektyvui, kuris LRT televizijos laidos „Duokim garo“ tradicinių kapelų varžytuvėse tapo nugalėtoju.

(Plačiau...)

Nuosprendis: kaltas. Vaidinti iki gyvos galvos! (0)

„Stot! Teismas eina“, – skambėjo Jurbarko kultūros centro mažojoje salėje. Teisiamasis – Konstantino Glinskio teatro aktorius Juozapas Abromavičius. Kaltinimas – nuolat klastojo dokumentus ir gyveno prisidengęs svetimomis pavardėmis. Švenčiančiam 85-mečio jubiliejų Juozapui teismo posėdį surengė teatro bičiuliai, sveikino ir sveikatos linkėjo jo talento gerbėjai.

(Plačiau...)

Muzikantus nuoširdžiai sutiko bičiuliai Krailsheime (0)

Rugsėjo pabaigoje Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai ir mokytojai viešėjo Vokietijos mieste Krailsheime. Prieš trejus metus užsimezgusi draugystė tiesia tvirtą kultūrinį tiltą – pučiamųjų instrumentų orkestras „Šventė“, smuikininkai, kanklininkai, skudutininkai bei muzikantų mokytojai į Krailsheimą vyko jau antrą kartą.

(Plačiau...)

Minčių trupinukai parodoje „Laiko taku“ (0)

Jurbarko kultūros centre (KC) II aukšto fojė atidaryta Vaido Pračkailos paveikslų paroda. Nežinote, kas jis toks? Tikrai žinote. Padėjęs į šalį dažus ir teptukus Vaidas tampa sudegusio teatro artiste zanavyke Apolionija Zizirskiene. Spalvinga persona, užkariavusi scenas ir televizijos ekranus, savo menišką prigimtį išlieja ir drobėse.

(Plačiau...)

Kūrybos puota skulptoriaus jubiliejui (0)

Spalio 3-oji – skulptoriaus Vinco Grybo gimtadienis, šiemet – 125-asis. Paminėti šį jubiliejų į jo namus, dabar – memorialinį muziejų, iš įvairių pasaulio kontinentų susirinko plati Grybų giminė, o didelį būrį jurbarkiečių neabejotinai patraukė ne tik įvairi ir įdomi renginio programa, bet ir pagarba skulptoriaus talentui ir jo asmenybei.

(Plačiau...)

Aplink Lietuvą keliaujantys raiteliai sustojo Smalininkuose (0)

Rugsėjo 4 d. prasidėjęs istorinis žygis žemaitukų žirgais „Žemė-žmogus-žirgas“ pasiekė Jurbarko rajoną. Iš Šventosios pajūrio 10-ies žygeivių ir 12-os žirgų draugija iškilmingai buvo palydėta į penkias savaites truksiančią kelionę aplink Lietuvą sekmadienį kirto Nemuną ties Jurbarku, o nakvoti apsistojo Smalininkuose.

(Plačiau...)

Archeologų radiniuose – pilėnų kasdienybės trupiniai (0)

Geras šeimininkas savo turtu rūpinasi nuolat. 1982 metais Panemunės pilį įsigijus Vilniaus dailės akademijai (VDA) šis architektūros paminklas atgijo. Naujųjų šeimininkų rūpesčiu 2009-2012 m. rekonstruotas vakarinis ir dalis pietinio korpuso. Liepos 1 d. į pietinį Panemunės pilies korpusą vėl grįžo statybininkai.

(Plačiau...)

Tautodailininkus vėl kviečia „Aukso vainikas“ (0)

Jau vienuoliktą kartą Lietuvos liaudies kultūros centro įsteigtas ,,Aukso vainiko“ apdovanojimas bus skiriamas liaudies meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomąją (tekstilė, keramika, taikomieji medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, pynimas iš vytelių, margučiai, sodai, verbos ir kita) dailę bei kryždirbystę (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kiti tradicinės formos paminklai).

(Plačiau...)

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook