Apdovanojimas – iš kompozitoriaus rankų

Apdovanojimas – iš kompozitoriaus rankų (0)

2011-06-06

Praėjusį savaitgalį, gegužės 28-ąją, Joniškyje vykusiame respublikiniame dainų festivalyje-konkurse „Dainos sparnais“ Jurbarko kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Verdenė“ pelnė pagrindinį prizą. Apdovanojimą dainininkėms įteikė pats kompozitorius Algimantas Raudonikis, kurio kūrybai populiarinti ir skiriamas šis renginys.

Su gražiu įvertinimu namo sugrįžusios „Verdenės“ dainininkės džiaugiasi ne tik užimta pirmąja vieta, bet ir atsiradusia galimybe dalyvauti šiame dainų festivalyje. Nuo 2003 m. Joniškio kultūros centro rengiamas festivalis-konkursas „Dainų sparnais“ iki šiol buvo tik regioninis – Šiaulių apskrities renginys, skirtas kraštiečio kompozitoriaus A. Raudonikio kūrybai.
„Seniai svajojome šiame festivalyje dainuoti, nes mūsų repertuare – daug Algimanto Raudonikio dainų, jos labai gražios, jų negalime nedainuoti“, – sakė moterų vokalinio ansamblio „Verdenė“ vadovė Dalė Janušauskienė. – Sužinojusios, kad šiais metais konkursas tapo respublikiniu, tuoj į jį užsiregistravome.“
Šiemet renginys „Dainos sparnais“ kvietė ne tik lygių ir mišrių balsų vokalinius ansamblius, bet ir solistus, duetus bei vokalines grupes. Pagal konkurso nuostatus, visi dalyviai turėjo atlikti po dvi dainas, viena jų – sukurta kompozitoriaus A. Raudonikio. „Verdenė“ pasirinko jau seniai dainuojamą jo dainą „Svaja“ ir vieną naujesnių savo repertuare – Julijos Ovseičiuk „Kaštonų žydėjimas“. Ansambliui akompanavo Danutė Švedienė.
Konkurso dalyvius vertino kompetentinga muzikų komisija – Šiaulių universiteto Menų fakulteto Muzikos pedagogikos katedros dėstytojai ir garbingiausias komisijos narys – iš Joniškio kilęs kompozitorius A. Raudonikis. Vertinimo kriterijai buvo ne tik vokalo kokybė ir vokalinė interpretacija, bet ir sceninė laikysena, apranga – visa, kas leidžia kuo patraukliau perteikti dainą. Dainuoti vertinant dainos autoriui – didžiulė atsakomybė. Komisija skyrė tris prizines ir dvi paskatinamąsias vietas.
Dainų konkursas į Joniškį šįmet sukvietė 18 dalyvių, daugiausia moterų vokalinių ansamblių iš visos Lietuvos. Džiugu, kad Jurbarkui atstovavo ne tik „Verdenė“, bet ir vokalinis ansamblis „Vyturiai“, vadovaujamas Ritos Dovidaitytės, ir buvo vienas iš dviejų vyriškų kolektyvų.
Išklausiusi visų dalyvių dainas komisija pirmąją vietą skyrė „Verdenei“. Saviškiai, ne kartą girdėję ir gėrėjęsi gražiu ansamblio dainavimu, turbūt nenustebs – „Verdenė“ verta pripažinimo, puikiausių įvertinimų ji yra pelniusi ir kituose konkursuose. Pirmoji vieta festivalyje-konkurse „Dainos sparnais“, pasak D. Janušauskienės, svarbi ir miela todėl, kad kolektyvą įvertino kompozitorius, kurio dainas „Verdenė“ ypač mėgsta.
Laureato diplomą ir gražų prizą – vazą su specialiu įrašu „Verdenei“ įteikė kompozitorius A. Raudonikis. Dainų autorius apipylė Jurbarko dainininkes pagyromis, po kurių galima skrieti lyg su sparnais – dainų sparnais.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook