Atvelykiui – „Klampynės“ dovana žiūrovams

Atvelykiui – „Klampynės“ dovana žiūrovams (0)

2019-05-07

Šiemet Klausučių teatrui – 40 metų. Jubiliejinius metus dabartinis teatro kolektyvas pasitiko pakviesdamas žiūrovus į premjerą – kraštiečio Stasio Santvaro pjesės „Kaimynai“ pastatymą. Spektaklį režisavo Vilma Baltutienė.

Klausučių kultūros centro suaugusiųjų dramos mėgėjų ratelis turi gilias tradicijas. Per 40 veiklos metų keitėsi aktoriai, režisieriai. Daug metų dramos kolektyvui vadovavo Aldona Stumbrienė. Buvo pastatyta nemažai įvairaus žanro pjesių, o dalis dabartinių aktorių užaugo Klausučių scenoje. Pradinių klasių mokytoja, Klausučių kultūros centro meno vadovė, vadovaujanti teatrui V. Baltutienė scenoje – nuo dvejų metukų. Ji taip pat vaidino A. Stumbrienės vadovaujamame kolektyve, padėjo pastatyti spektaklį „Durys pyška“, o režisierei išėjus užtarnauto poilsio, buvo pakviesta teatrui vadovauti.

Šiandieninis kolektyvas šiemet švenčia 8 metų sukaktį. 2015 m. dramos mėgėjų rateliui suteiktas suaugusiųjų dramos mėgėjų kolektyvo „Klampynė“ vardas. Per aštuonerius metus „Klampynės“ artistai pastatytė keturias pjeses: Veronikos Ruminavičiūtės „Sunkią naštą“, Sofijos Kymantaitės Čiurlionienės „Pinigėlius“, spektaklį pagal Jono Mackonio pjesę „Ledi Makbet“, Liudvikos Didžiulienės „Lietuvaites“.

Dramos mėgėjai žiūrovus džiugino ne tik Jurbarko krašte, bet ir  įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Iš viso per šį laikotarpį ,,Klampynės“ kolektyvas suvaidino 58 kartus, du kartus dalyvavo respublikiniame mėgėjų teatro konkurse „Atspindžiai“. Teatro nariai ir patys  du kartus surengė respublikinę teatro dieną.

Aktoriai ne tik vaidina spektakliuose, bet padeda organizuoti Užgavėnių šventes, veda įvairius kultūros centre vykstančius renginius.

Pasak V. Baltutienės, pjeses spektakliams ji dažniausiai renka, kai artistai atostogauja, o po to visi susiėję sprendžia, ką norėtų vaidinti. „Vaidmenis paskirstau aš, nes puikiai visus pažįstu, žinau charakterį. Aktoriai sako, kad pataikau“, – juokiasi režisierė.

Šiuo metu „Klampynėje“ vaidina 15 aktorių. Pati V. Baltutienė pasirodyti spektakliuose vengia, nes jai ir taip darbo užtenka – režisuoti, būti garso, apšvietimo reguliuotoja. Režisierė scenoje pasirodo tik dviejuose spektakliuose – „Lietuvaitėse“ ir naujajame – „Kaimynuose“.

„Turiu nuostabų kolektyvą. Matyt, man sekasi, nes, jei žmones pakalbinu, jie ateina vaidinti ir labai stropiai lanko repeticijas“, – aktorius giria teatro vadovė. Teatre vaidina pora senjorų, net keturios mokytojos, kultūros centro direktorius, laisvalaikį vaidybai atiduoda veterinarijos gydytoja, ūkininkas, buhalterė. Jauniasiai artistei – 38, o vyriausiajam – 73 metai.

Pasak V. Baltutienės, klausutiškiai labai myli teatrą, visada į spektaklius gausiai susirenka. Žiūrovų gausu būna ne tik vietinio teatro premjerose, bet ir iš kitur atvykstančių teatrų pasirodymuose. „Bendradarbiaujame su daug teatrų. Kviečiame juos į savo šventes, patys važiuojame. Teatro nariams didelė dovana būna prieškalėdinė išvyka į Kauno muzikinį teatrą. Esam labai draugiški“, – tikina režisierė.

Atvelykio bei kraštiečio Stasio Santvaro artėjančio gimtadienio proga „Klampynė“ žiūrovams padovanojo penktąją premjerą – Stasio Santvaro „Kaimynus“. Ši pjesė buvo parašyta 1942 m. Ji artima operos libretui: spektaklyje vaizduojama piršlio oracija, rugiapjūtės pabaigtuvių apeigos, jaunimo bruzdesys, dainuojamos dainos. Tai kaimynų pykčio ir nesusipratimų siužetas, varijuojamas su atlaidaus komiškumo prielaida ir užsibaigiantis vestuvėmis. Kūrinyje atskleidžiamos kaimo buities scenos, kaimo grožis, yra nemažai poetizuotų personažų dialogų. Pirmą kartą šis etnografiškai stilizuotas vaidinimas buvo pastatytas 1943 m. Kauno dramos teatre, spektaklį režisavo Juozas Monkus.

„Klampynė“, nors ir mėgėjiškas teatras, išdrįso pastatyti šią pjesę savo kultūros centre. Spektaklyje vaidina gausus būrys aktorių. Režisierė Vilma Baltutienė nuoširdžiai dėkoja visiems aktoriams, o ypač žiūrovams, kurių gausus būrys atvyko ne tik iš aplinkinių miestelių, bet ir iš tolimų Lietuvos miestų – Molėtų, Rokiškio, Kauno. „Šiuo metu susirgo mūsų pagrindinė aktorė, bet, jei rasiu, kuo ją pakeisti, dar iki vasaros parodysime savo spektaklį Girdžiuose“, – sako teatro vadovė.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook