Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bibliotekininko misija šiandien – ne tik knygas dėlioti

Bibliotekininko misija šiandien – ne tik knygas dėlioti (0)

2011-05-06

Metų bibliotekininke išrinkta Jolanta Jucikaitė dirba Šimkaičių bibliotekoje.

Balandžio 26–gegužės 3 dienomis vyko vienuoliktosios Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai. Mūsų rajono bibliotekininkės praėjusį penktadienį susirinko į savo profesinę šventę Jurbarko kultūros centre – apžiūrėjo savo padarytų atvirukų ir margučių parodą, pasidžiaugė praėjusių metų svarbiausiais darbais ir šventėmis, sulaukė rajono valdžios sveikinimo. Buvo paskelbta ir į aukštą sostą pasodinta geriausia 2010 metų bibliotekininkė.

Bibliotekininkų šventei papuoštoje salėje akį traukė purpurinis aukso spalvomis tviskantis sostas, skirtas Metų bibliotekininkui. Šis garbingas vardas šiemet atiteko Šimkaičių bibliotekininkei Jolantai Jucikaitei.
Rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Daura Giedraitienė sveikindama nominantę bibliotekininkus vadino mūsų laikų knygnešiais.
Nors bibliotekininkų kaip anuomet knygnešių netyko žandarai, skleisti žodžio ir knygos šviesą vartotojiškoje visuomenėje nėra labai paprasta. Bibliotekininkas dažniausiai iš labai menkų resursų turi sukurti jaukią aplinką, sugalvoti ką nors, kas patrauktų, paskatintų žmones ateiti į biblioteką.
Pristatydama nominantę Jurbarko viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Genovaitė Jokūbaitytė sakė, kad aštuntus metus dirbanti Jolanta Jucikaitė bibliotekoje sukūrė tokią aplinką, kur galima jaukiai praleisti laiką. Šimkaičių bibliotekoje – 320 skaitytojų, veikia vieša interneto prieiga, o bibliotekininkė sugalvoja visokių renginių, ypač vaikams. Apie juos ne kartą rašė ir rajono laikraštis „Šviesa“. Beje, Metų bibliotekininkė dirba tik puse etato.
Kultūros skyriaus vyr. specialistė Regina Kliukienė gyrė Metų bibliotekininkę už kraštotyrinio darbo tęsimą Šimkaičiuose. J. Jucikaitė yra aprašiusi mirusiųjų pagerbimo apeigas, surinkusi medžiagą apie Šimkaičių apylinkių kapines, užrašiusi giesmes ir parengusi daug kitų kraštotyrinių darbų.
Plati ir įvairi bibliotekininkų veiklos dirva. To pavyzdys – šventės pradžioje pasirodęs Vadžgirio damų teatras, kuriame vaidina ir buvusios, ir esamos bibliotekininkės, taip pat Violetos Puzinienės iš Klausučių, Zuzanos Gavėnaitienės iš Rotulių ir Bibliotekininkų draugijos Jurbarko skyriaus pirmininkės Jūratės Korsakaitės atvirukų paroda.
Viešosios bibliotekos direktorė Nijolė Masiulienė neskaitė ataskaitos, bet vartydama ekrane fotografijas prisiminė ryškiausius darbus, smagias šventes.  Nors 2008 m. rudenį pradėtų naujos bibliotekos Jurbarke statybos darbų pabaiga nukelta į 2012 m. galą, bibliotekininkės nepraranda vilties įsikelti į naujas šiuolaikiškas patalpas. Kol kas savivaldybės viešoji biblioteka glaudžiasi Kultūros centre ir šio centro direktorė Danutė Samienė sveikindama bibliotekininkes su jų profesine švente džiaugėsi gražiu bendradarbiavimu.
Svarbus veiklos baras – kultūriniai renginiai. Viešoji biblioteka pristato jurbarkiškių išleistas knygas, rengia susitikimus su kraštiečiais rašytojais. Daugybę knygos žmonių sutraukia rudeniniai Novelės vakarai Veliuonoje. Gražių renginių vyksta Vaikų literatūros skyriuje.
Kai bibliotekose atsirado viešos interneto prieigos, bibliotekininkių misija išsiplėtė – mokytis ir mokyti. Kompiuterių kursus Tauragėje lankė 11 bibliotekininkių, 12 mokėsi Jurbarke. Baigusios kursus kompiuterinio raštingumo jos moko skaitytojus. Viešojoje bibliotekoje kompiuterinio raštingumo pernai mokėsi 21 vyresnio amžiaus žmogus, filialų darbuotojos irgi kompetentingos pamokyti kompiuterinio pradžiamokslio.
Malonu buvo žiūrint nuotraukas prisiminti smagias akimirkas praėjusią vasarą Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydyje Būtingėje. Jurbarkiškių komanda dalyvavo ne tik sportinėse varžybose, bet ir parengė linksmą prisistatymą.
Renginius kaimų bibliotekose pristatė G. Jokūbaitytė. „Ne visos turim fotoaparatus“, – paaiškino, kodėl nuotraukose užfiksuoti tik kai kurių bibliotekų renginiai. Armeniškiuose biblioteka – vienintelė kultūros įstaiga. Bibliotekininkė Aldona Kemzūrienė surengė kaime Trijų Karalių vaikštynes, velykinę margučių šventę, žiemą su vaikais pridarė originalių lesyklėlių paukščiams. Girdžių bibliotekininkės Vilijos Stoškienės iniciatyva daug jaunimo dalyvavo projekto „Bibliotekos pažangai“ organizuotame fotografijų konkurse „Graži tu mano...“, o Kamilės Andriulaitytės nuotrauka pelnė prizą. Juodaičių bibliotekoje svečiavosi kraštietė rašytoja Zenė Sadauskaitė. Nuotraukose iš Pilies kaimo bibliotekos – vaikų darbelių parodos. Lina Lukošienė Vadžgirio bibliotekoje rengia muzikos vakarus. Silvija Pužeckaitė – ne tik Žindaičių bibliotekos, bet ir bendruomenės švyturys, bibliotekoje vis kas nors vyksta. Dar neseniai Tamošiuose dirbanti Lina Navickienė daug dėmesio skiria etnokultūrinei veiklai, pirmoji sukvietė į biblioteką vaikus su jų augintiniais.
Kolegių sveikinimo gražaus jubiliejaus proga sulaukė Jurbarkų filialo bibliotekininkė Lilija Zebliockienė.
Renginyje dalyvavo ir Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Bučinskas – jis atėjo bibliotekininkių pasveikinti, nes apie problemas per šventes nekalbama. Be to, panašu, kad bibliotekų darbuotojos linkusios jas spręsti pačios ir siekti, kad biblioteka nebūtų tik knygų kaupykla ir nemokamo interneto tiekėja, bet jauki vieta, suburianti skirtingų kartų ir interesų žmones.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook