Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dainos atskraidino pavasarį

Dainos atskraidino pavasarį (0)

2013-05-11

Balandžio 21 d. Jurbarko kultūros centre vykusi šventė „Daina gydo sielą“ jau vienuoliktą kartą sukvietė vokalinius ansamblius iš mūsų rajono kultūros centrų bei iš kitur skambiomis dainomis pasveikinti pavasarį, pasidžiaugti, pasisemti stiprybės ir giedros nuotaikos, nes daina – puikiausia sielos gaivintoja ir dainuojančiam, ir klausančiam.

Vokalinių ansamblių šventė – tradicinis Jurbarko kultūros centro moterų ansamblio „Verdenė“ renginys. Ansamblio vadovė Dalė Jonušauskienė įsitikinusi, kad be šios šventės pavasaris būtų ne pavasaris, nes ir rajono kultūros centrų kolektyvai, ir „Verdenės“ draugai iš toliau mokosi naujų dainų ir laukia pakvietimo į Jurbarką. Kaimų ir miestelių vokaliniams ansambliams tai yra ir galimybė pasirodyti didžiausioje rajone scenoje, nes kiekvienas kolektyvas nori ne tik repetuoti, bet ir koncertuoti.
Šiemet šventėje dainavo net šeši Jurbarko rajono kolektyvai. Lyriškomis dainomis apie tėviškę klausytojus džiugino Klausučių KC mišrus ansamblis. Kolektyvas, kaip ir jo vadovas Andrius Bautronis, jaunas, susibūręs tik 2010 metais, jame dainuoja pedagogai ir kitų profesijų žmonės, taip pat ir kultūros centro direktorius Vytautas Ramanauskas. Į Jurbarką, pasak kolektyvo vadovo, Klausučių dainininkai kviečiami nedažnai, bet pakvietimų kitur jiems netrūksta – visi gegužės savaitgaliai užimti koncertais.
Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Vėtrungė“ atvyko iš Viešvilės. Jaunas, spalvingas ir skambus kolektyvas šventėje pelnė daugybę simpatijų.
Besipuošdamos koncertui dainininkės pasakojo, kad vokaliniai ansambliai Viešvilėje turi senas tradicijas ir kai kurios moterys dainuoja dvidešimt ir daugiau metų, nors „Vėtrungė“ žymiai jaunesnis kolektyvas – prieš aštuonerius metus jį subūrė Kristina Martinaitytė-Glinskienė. Profesionali ansamblio vadovė pati kuria ir aranžuoja dainas bei ugdo muzikalų jaunimą. Vadovė prisiminė, kad iš pradžių ansamblyje dainavo ir du vyrai, bet pabėgo...
O štai „Bildukų“ jaunuoliai nelaksto – džiaugsmingai dainuoja ir džiugina klausytojus. Danutės Lapienės vadovaujamas Jurbarko kultūros centro kolektyvas žavi balsų skambesiu, scenoje vaikinai laisvi ir artistiški. Ir solo dainavęs Vilmantas Gloveckas, ir visi kiti – saviti ir individualūs, ir puikiai derantys ansamblyje. Ansambliui akompanuoja Zita Liktienė.
Scenoje jaunuolius keitė senjorai – Jurbarko kultūros centro retro ansamblis „Volungė“. Atsinaujinęs, padidėjęs, iš moteriško tapęs mišriu Marijos Tautkuvienės vadovaujamas kolektyvas kaip visada patraukia žavia elegancija – repertuaro, laikysenos, kostiumų. Kolektyvo koncertmeisterė Z. Liktienė.
Veliuonos kultūros centro tautinio ansamblio „Veliuonietis“ vokalinė grupė, vadovaujama Jadvygos Žemliauskienės, pademonstravo savo repertuaro įvairovę, atlikdama autorines kompozitorių dainas, kurios ant savo sparnų klausytojus skraidino į pasakų šalį – vaikystę. Ansamblyje dainuoja ir vadovė, o akompanuoja dainininkėms Romutė Vaznienė.
Žindaičių moterų ansamblis yra nuolatinis įvairiausių švenčių dalyvis – žindaitiškius pažįsta žiūrovai. Vytauto Partiko vadovaujamas kolektyvas dalyvavo respublikinėje šventėje „Grok, Jurgeli!“, jie turi savo gerbėjus ir palaikytojus. Vienas jų – Jurbarke išrinktas LR Seimo narys Bronius Pauža, atvykęs paklausyti žindaitiškių ir pasveikinti visų šventės dalyvių ir organizatorių. Žindaičių moterų ansambliui vieninteliam pritarė instrumentine grupė, o visos jų dainos buvo su dedikacijomis.
Gražiausias savo repertuaro dainas į šventę Jurbarke atvežė mišrus vokalinis ansamblis „Kolegos“ iš Šiaulių, moterų vokalinis ansamblis „Aušrinė“ iš Vilkaviškio ir vyrų vokalinis ansamblis „Šiaurys“ iš Pakruojo rajono.
Šiemet vokalinių ansamblių šventei „Daina gydo sielą“ neskirtas finansavimas nei iš Kultūros ministerijos, nei iš rajono biudžeto. Gal todėl ir rajono vadovų šventėje nebuvo, nei gėlių, nei dovanų dalyviams ir organizatoriams jie neteikė. Organizatoriams nuoširdžiai dėkojo ir visus dalyvius sveikino tik Kultūros centro direktorė Aida Bliundžiuvaitienė ir džiaugėsi, kad entuziastams nėra jokių kliūčių – net ir nesant finansavimo šventė vyksta.
Entuziazmas tikrai yra didelė jėga, dainuojantys entuziastai – juo labiau. Gražiai priėmęs svečius savo šventėje po savaitės Jurbarko kultūros centro vokalinis moterų ansamblis „Verdenė“ (vad. D. Jonušauskienė, koncertmeisterė Danutė Švedienė) dalyvavo respublikiniame vokalinių ansamblių festivalyje-konkurse „Kur aukštas klevas“. Konkursas vyko Pakruojo r. Linkuvos kultūros centro Guostagalio kultūros namuose. Dalyvavo 23 kolektyvai, bet skambesnio už „Verdenę“ nebuvo – komisija jai skyrė pirmą vietą.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook