Darbuose – spalvomis išlietos emocijos

Darbuose – spalvomis išlietos emocijos (0)

2019-05-11

Rūta ir Kęstutis Vasiliauskai Jurbarko viešojoje bibliotekoje pristatė tapybos darbų parodą.

Balandžio 24 d. į Jurbarko viešąją biblioteką suko smalsuoliai. Viliojo renginys – tautodailininkų klubo „Mituva“ narių Kęstučio ir Rūtos Vasiliauskų tapybos darbų parodos atidarymas. Jei apie drobėje išsakytas Kęstučio mintis esame girdėję, R. Vasiliauskienės tapyba daug kam buvo netikėta. 

„Visada jaudinuosi“, – prieš parodos atidarymą sakė K. Vasiliauskas. Kaip kitaip, pasak kūrėjo, ir prieš kiekvieną koncertą apima tas pats jausmas – jei nesijaudini, gal ir nebegyveni? Mąslūs ir nuoširdūs K. Vasiliausko pasvarstymai. Tądien geras jaudulys įsitaisė ir šalia jo žmonos Rūtos. Visada drąsi savo požiūriu, šįkart R. Vasiliauskienė nesileido į ekskursiją po savo tapytus paveikslus, o kvietė patiems pajusti emociją, pajausti spalvas ir atrasti vieną bendrą jos darbų temą.

Užtat paveikslų jūrų skalaujamais krantais pasivaikščioti kvietė gero poros draugo, Klaipėdos bigbendo įkūrėjo prof. Pranciškaus Narušio muzika. Ji masino išgirsti drobėse šlamančius medžius ir drįsti eiti nutapytais keliais. Prof. P. Narušis pajuokavo, kad yra ne menotyrininkas, todėl nesiimtų aiškinti paveikslų minties, tačiau jei kas klaustų, ar jam gražu, atsakytų, jog taip. Ir teigė nusižiūrėjęs vieną paveikslą, kuris su juo turėtų keliauti namo.

Kiti susirinkusieji į parodos atidarymą namo nešėsi Rūtos ir Kęstučio Vasiliauskų dovanotą šilumą ir patys negailėjo gerų žodžių kūrėjams.

K. Vasiliausko kūrybinė, pedagoginė veikla šiemet įvertinta Jurbarko r. Garbės piliečio vardu, dar kiek anksčiau nuskambėjo jo jubiliejinis koncertas, atvėręs kūrėjo gyvenimo pilnatvę. Per daugiau nei 50 metų surengta daugybė koncertų, sukurta per 150 muzikinių kūrinių, išleistas poezijos rinkinys, dalyvauta dailės parodose. Didžiuojamės, kai visame krašte skamba K. Vasiliausko dainos.

Kūrybinį šeimos gyvenimą papildė Rūtos drobės – tai greičiausiai reiškia, kad šie menininkai nesustos, nes gera namų aura globoja juos abu. Menininkų mintys, išgyventi jausmai liesis muzika ir spalvomis. To Rūtai ir Kęstučiui linkėjo dalyvavusieji parodos atidaryme.

„Šviesos“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook