Geriausieji įvertinti savivaldybės premijomis

Geriausieji įvertinti savivaldybės premijomis (0)

2019-01-12

Sausio 10 d. antrą kartą už aukštus pasiekimus 2018 m. bus pagerbti meno ir kultūros kūrėjai. Apdovanojamųjų sąskaitas jau pasiekė piniginės premijos. Liepą meno kūrėjams buvo įteiktos 4 Jurbarko r. savivaldybės premijos, o šįkart įvertinimo ir padėkų sulauks net 11 menininkų ir jų mokytojų, vadovų.

Meno kūrėjų ir meno kolektyvų, pasiekusių aukštų rezultatų kultūros ir meno srityse, skatinimo tvarką savivaldybė pasitvirtino dar 2017 m. pabaigoje. Meno ir kultūros kūrėjus už pastarųjų metų reikšmingą ir aktyvią kultūrinę veiklą, aukštus pasiekimus nacionaliniuose, tarptautiniuose Europos ir pasaulinio lygmens konkursuose numatyta paskatinti piniginėmis premijos.

Savivaldybės metiniame biudžete šiam tikslui rajono taryba numatė 12 tūkst. Eur, tačiau išleista tik 2400 Eur – 1150 Eur premijoms skirta vasarą, dar 1250 Eur išdalyta metų sandūroje.

Kandidatus premijai gauti savivaldybės Kultūros ir meno tarybai gali siūlyti savivaldybės kultūros įstaigos, visuomeninės kultūros ir meno organizacijos, meno kolektyvų vadovai ar mokytojai, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, patys kūrėjai.

Jurbarko rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštu ir premija už pasiektus aukštus rezultatus Lietuvos nacionalinio kultūros centro Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ finaliniame etape bus paskatintas Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokinys Irmantas Norkūnas, užėmęs III vietą. Už jo pasiekimus padėkos ir piniginės premijos nusipelnė ir Irmanto mokytojas Adolfas Būblaitis.

Antano Sodeikos meno mokyklos mokinys Vilius Karčiauskas pernai XXVI respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurse tapo II vietos laureatu. Viliaus mokytojas – Gytis Gvozdas. Abu jie įvertinti premijomis.

Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojas Mindaugas Apulskis taip pat puikiai paruošė savo mokinę Gabiją Štreimikytę XXVI respublikiniam Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkursui. Gabija konkurse užėmė trečią vietą.

Padėka ir premija bus įteikta ir Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijai „Nemunėlis“ už pasiektus aukštus rezultatus respublikiniame vyresniųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkursiniame sambūryje „Iš aplinkui“. Jurbarkiečiai rajonų centrų grupėje užėmė pirmą vietą. Bus įvertinta ir studijos „Nemunėlis“ vadovė – choreografė Jolanta Telišauskienė.

Net dvi mokines Panevėžio dailės mokyklos organizuotam VI tarptautiniam grafinės miniatiūros konkursui puikiai paruošė Antano Sodeikos meno mokyklos mokytoja Lina Rušienė. Jaunosios menininkės Donata Čyžaitė ir Kamilė Matukaitytė savo amžiaus grupėse tapo III vietos laureatėmis. Ir mokytoja, ir dailininkės rytoj taip pat bus apdovanotos padėkomis ir premijomis.

Jurbarko krašto meno žmonės pirmąkart buvo paskatinti liepos mėnesį. Tuomet savivaldybėje buvo pagerbti Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ kolektyvas ir jo vadovė Birutė Šneiderienė bei Antano Sodeikos meno mokyklos fortepijono klasės mokinys Dominykas Mačieža ir jo mokytoja Jovita Misiūnienė.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštai vaivorykštukams ir jų vadovei buvo įteikti už Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimo „Aukso paukštė“ nominacijoje „Geriausias vaikų, jaunimo (moksleivių) teatras ir vadovas“ gautą įvertinimą, o dešimtmetis D. Mačieža III tarptautiniame jaunųjų pianistų ir ansamblių konkurse „Musica pianoforte 2018“ A3 kategorijoje tapo I vietos laureatu ir IV-ajame tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Su muzika per Europą“ A kategorijoje buvo antras.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook